Помилки при завантаженні Windows 10: розшифровка кодів

Користувачі Windows 10 нерідко стикаються з ситуацією виникнення синього або чорного екрану при запуску системи з повідомленням про помилку. Помилки при завантаженні дуже неприємні користувачеві, тим більше, що навіть скористатися комп’ютером не вийде. Причому інформація про можливу причину збою відсутня.

Слід врахувати, що помилки при завантаженні з’являються внаслідок як програмного, так і апаратного забезпечення. У нашій статті ми розглянемо основні помилки при завантаженні Windows 10, які виникають через ПО, і способи їх вирішення.

Щоб виявити і усунути помилки завантаження, необхідно проаналізувати стан комп’ютера перед збоєм. Система перестала запускатися:

 • після поновлення БІОС або драйверів;
 • в зв’язку з оновленням або установкою антивірусної програми;
 • після додавання комп’ютерних пристроїв;
 • через некоректного вимкнення.

Звертаючи увагу на перераховані вище фактори, можна найбільш точно встановити і усунути помилку при завантаженні Windows 10.

Windows 10 при завантаженні видає помилку

Найпопулярніший варіант збою, коли при включенні ПК система Windows не завантажується 10, а на моніторі випливає вікно з повідомленням про помилку. Далі з’являється синій екран з повідомленням «Комп’ютер запущений некоректно» і двома варіантами вирішення проблеми.

Така помилка сигналізує про те (але не завжди), що були пошкоджені системні файли через їх видалення, установок і «знесення» додатків (особливо – антивірусних), застосування програмних продуктів для очищення реєстру і ПК.

Усунення цієї неполадки полягає у відновленні реєстру і пошкоджених системних файлів Windows 10. Зробити це можна так:

 1. вибираємо «Пошук і усунення несправностей», далі – «Додаткові параметри» і натискаємо на «Відновлення системи».
 2. У віконці відновлення потрібно натиснути на «Далі». Це дозволить знайти можливу точку відновлення і вирішить цю проблему. Якщо проблема не вирішилася, натискайте “Скасувати”.
 3. Після повернення на синій екран потрібно натиснути на «Пошук і усунення несправностей».

Після цього необхідно зробити переустановку Windows 10 зі збереженням системних файлів. Однак, програми після цього дії не будуть збережені.

Код помилки 0x000000f при завантаженні Windows 10

Система Windows 10 може не завантажуватися з різних причин. Однією з системних проблем вашого ПК можлива помилка під кодом 0x000000f, яка виникає після очищення його від пилу.

Прочистив комп’ютер від пилових скупчень, користувач стикається з тим, що ПК видає йому при включенні чорний екран з описом даної помилки англійською мовою в пункті «Status».

Ви можете після цього хоч 100 разів систему перезапускати або проводити інші дії з пам’яттю або материнською платою, але помилка буде весь час повторюватися. Причина її криється в синдромі спонтанних шпалер в налаштуваннях BIOS, тобто «злетіла», чи правильно встановлена ​​пристроїв, за допомогою яких проводиться завантаження Windows 10.

Алгоритм дій по усуненню цієї помилки наступний:

 1. Потрібно натиснути на «Reset» (Перезапуск PC) і зробити вхід в BIOS, натискаючи «F1» ( «Del», «F2»). З BIOS робимо перехід в налаштування BOOT.
 2. Вибір і відкриття Hard Disk Drivers з 1st Drive і 2nd Drive.
 3. виділяйте 1st [SATA: 3M-STM3500418] – «Enter».
 4. відкриється SATA: 3M-STM3500418 і SATA: 4S-WDC WD20EARX-00PASB0, де потрібно зазначити SATA: 4S-WDC WD20EARX-00PASB і натиснути «Enter».
 5. В результаті має з’явиться 1st SATA: 4S-WDC WD20EA. Далі потрібно натиснути «F10» для збереження інформації.

Після цього відбудеться перезавантаження ПК без виникнення помилки 0x000000f.

Помилка при завантаженні BOOT Windows 10

Найчастіше користувачі при запуску системи Windows 10 можуть на моніторі комп’ютера спостерігати синій екран з повідомленням «Inaccessible boot device».

Цей напис означає, що у системи виникла проблема доступу до файлового розділу, який відповідає за режим завантаження. Синій екран в даній ситуації служить захисним «щитом» для збереження ваших даних.

Щоб виправити цю помилку, потрібно знати після чого вона виникла. Причини можуть бути самі різні – після скидання системи, зміни структури розділів на диску, підключення іншого жорсткого диска або після оновлення BIOS.

Перш, ніж почати виправляти помилку при завантаженні BOOT Windows 10, рекомендується зробити спробу перезавантажити комп’ютер таким способом:

 • відключення додаткових накопичувачів від ПК (в тому числі – флешок і карт пам’яті);
 • перевірка системного диска на першочерговість завантаження в BIOS або UEF;
 • також потрібно переконається в правильності підключення жорстких дисків і SSD до харчування і SATA інтерфейсів, якщо ви проводили очистку ПК від пилу або щось до нього підключали;
 • перезавантаження комп’ютера.

Якщо помилка з’явилася після установки оновлень або скидання Windows 10, то її можна виправити таким чином:

 1. На екрані «Комп’ютер запущений некоректно» (Він з’являється, коли ви шукаєте інформацію про помилку) потрібно вибрати “Додаткові параметри”.
 2. далі натискаємо «Пошук і усунення несправностей», переходимо в «Параметри завантаження» і натискаємо «Перезавантажити». Після перезавантаження ПК вибираємо пункт 4, натиснувши клавішу F4, далі – Безпечний режим Windows 10.
 3. Після завантаження в безпечному режимі комп’ютер знову потрібно перезавантажити (Пуск – Завершення роботи – Перезавантаження).

Якщо сталася помилка диска при завантаженні Windows 10 (він був пошкоджений або змінилася структура розділів на ньому), то необхідно зробити завантаження в середовищі відновлення. Якщо у вас немає можливості зробити це дію з самого комп’ютера, то можна використовувати інсталяційний накопичувач для запуску середовища відновлення (завантажувальна флешка або диск відновлення).

Виправлення помилки:

 1. Перехід в середовищі відновлення в «Пошук і усунення несправностей», далі – “Додаткові параметри” і “Командний рядок”.
 2. З «Командного рядка» робимо введення diskpart, потім list volume (потрібно запам’ятати Ім’я томи і ім’я розділу з завантажувачем), натискаємо exit.
 3. Якщо ви думаєте, що диск був пошкоджений, то запустіть команду chkdsk C: / r (C – буква системного диска) – «Enter».
 4. Якщо дана помилка пов’язана зі зміною розділів на диску, то потрібно ввести команду bcdboot.exe C: \ Windows / s E: (C – розділ з Windows, E – розділ з завантажувачем).

Далі потрібно перезавантажити комп’ютер в звичайному режимі.

При завантаженні Windows 10 виникає помилка і ПК перезавантажується

Причиною того, що при завантаженні Windows 10 виникає помилка і комп’ютер самостійно перезавантажується, є невдале автоматичне виправлення завантаження. Вирішити дану проблему можна тільки з середи відновлення з завантажувального диска або флешки методом, описаним вище. Коли ви завантажитеся в середу відновлення Windows, проведіть таку ж процедуру усунення помилки, як при «Комп’ютер запущений некоректно».

Розглянемо позначення кодів помилок Windows 10:

 1. Помилка 0xc0000225 при завантаженні – неполадка, пов’язана з пошкодженням завантажувального сектора (вплив вірусів, помилкове вимикання ОС, механічний удар).
 2. Помилка 0x00000e9 (введення-виведення) при завантаженні Windows 10. Вона позначає, що збій стався при відключенні або в процесі роботи знімного пристрою зберігання даних, а також неполадка в роботі обладнання (жорсткий диск, дисковод).
 3. Код помилки 0xc000021a Windows 10 при завантаженні носить ім’я STATUS_SYSTEM_PROCESS_TERMINATED і виникає при зупинці і непередбаченому завершення процесу Windows Logon Process. Також дана помилка може виникати від пошкодження RAM або HDD, впливу вірусів і шкідливого ПЗ на файли, несподіваного збою при інсталяції програм або драйверів на пристрій.

Користувач часто стикається з різними помилками при завантаженні Windows 10, які цілком можна вирішити своїми силами. Головне – вчасно розібратися і виявити причини збою системи при завантаженні.

Ссылка на основную публикацию