Помилки при відновленні Windows 10: причини і варіанти усунення

Дуже часто ОС Windows 10 перестає працювати в самий невідповідний момент. Не варто панікувати і відразу викликати майстра додому, адже причини непрацездатності системи можуть бути найрізноманітніші.

Існує велика кількість різноманітних варіантів запустити Windows 10. Серед них виділяється відкат системи до початкового стану, створення дзеркала ОС із збереженням на флешку або диск з подальшим відновленням через USB, також використання контрольної точки відновлення.

Щоб використовувати той чи інший спосіб виправлення помилок відновлення, необхідно їх кваліфікувати за кодом, який вказує на причину їх виникнення і можливого варіанту вирішення.

Не вдалося скасувати видалення системи Windows 10 0x80070091

Як правило, дана помилка виникає через видалення системної директорії, в якій знаходяться файли з управління деякими програмами. Користувачі через незнання системи часто видаляють або намагаються видалити папку Program Files \ WindowsApps, після чого на екрані комп’ютера з’являється повідомлення про помилку під кодом 0x80070091. Також дана помилка може виникати після установки оновлення KB3213986. Його рекомендується видалити.

Варіанти усунення помилки:

 1. Потрібно перевірити диск. Для цього потрібно зробити перехід в “Мій комп’ютер” і натиснути правою кнопкою мишки на локальний диск С («Властивості»). Далі – в новому вікні у вкладці «Сервіс» необхідно натиснути на «Перевірити». Після чого потрібно зробити перезавантаження ОС і запустити відновлення.
 2. Також можна перейменувати і видалити папку WindowsApps. Виробляємо запуск Командного рядка (Адміністратор) і вводимо в неї команду TAKEOWN / F “C: \ Program Files \ WindowsApps” / R / D Y

Після того, як система надасть права на папку, потрібно у вкладку «Вид» в Провіднику. У ньому потрібно виставити відображення прихованих файлів і папок. Після скачування portable версії програми Unlocker, потрібно перейти по шляху C: \ Program Files \ WindowsApps і перейменувати папку в WindowsApps.old. Далі – натиснути на «Rename» – Введення нової назви і «Ок» і «Unlock All». Перезавантажте систему і запустіть відновлення.

Помилка при відновленні системи Windows 10 0x80070005

Така помилка може виникнути при відновленні системи через функцій захисту антивірусної програми. Можна спробувати відключити самозахист в настройках антивіруса або повністю видалити його.

Також можна виконати такі кроки:

 1. Перевірка на переповнення локальних дисків ПК.
 2. Виконання вибіркового запуску системи. Натиснути Win + R і ввести команду msconfig – У новому вікні в «Загальні» включити вибірковий або діагностичний запуск (не забудьте відключити автозавантаження).

Також можна перевірити підключення служби Тіньового копіювання тому або скинути репозиторій.

Помилка програми відновлення системи 0x81000203 Windows 10

Помилку під кодом 0x81000203 можна виправити, запустивши службу «Microsoft Software Shadow Copy Provider». Якщо проблема виникає і далі, то спробуйте зробити по черзі наступні кроки:

 1. Вийти з режиму Turbo в програмі TuneUP Utilities.
 2. Сканування реєстру утилітою Kerish Doctor 2013 4.50.
 3. Перевірка цілісності системних файлів за допомогою введення команди sfc / scannow.

Якщо дана помилка виникає і далі, то необхідно зробити переустановку ОС в режимі відновлення.

Помилка при відновленні системи Windows 10 0x81000202

Дана помилка виникає при відкритті меню «Властивості системи». Щоб її усунути, існує 2 варіанти:

 1. Системної антивірусної утилітою перевірити комп’ютер на віруси і шкідливі програми.
 2. запустити Командний рядок від імені Адміністратора і ввести в її консолі команду sfc / scannow для сканування цілісності системних файлів і усунення даної помилки.

Не вдалося скасувати видалення системи в ноутбуці Acer

Якщо помилка відновлення виникає в ОС Windows 10 в ноутбуці Acer, то необхідно зробити відкат системи до заводських налаштувань у вбудованому інструменті.

Дана дія здійснюється наступним чином:

 1. У лептопі Acer натиснути Alt + F10.
 2. Для запуску утиліти потрібно ввести пароль відновлення – 000000.

Варто враховувати, що при установці системи включається «Швидкий запуск» в автоматичному режимі. Щоб зробити подальші дії потрібно відключити його в BIOS.

У Windows 10 на ноутбуці Acer надається можливість збереження даних.

Після всіх маніпуляцій потрібно перезавантажити комп’ютерний пристрій, щоб почалася перевстановлення ОС.

Якщо видаються помилки різного плану при відновленні системи Windows 10, необхідно обов’язково просканувати всю систему на функціональність – оперативну пам’ять, жорсткий диск, папки реєстру, драйвера і інші елементи комп’ютера. У більшості випадків причинами неполадок виступають некоректне закриття деяких програм, потрапляння в систему різних вірусів, троянів і шкідливого програмного забезпечення.

Ці проблеми можна вирішити самостійно, не звертаючись до сервісного центру. Якщо ж виникає більш складний системний збій, то природно без допомоги комп’ютерного фахівця не обійтися. Інакше, ви ризикуєте привести ОС свого комп’ютера в плачевний стан, при якому її відновлення буває не завжди успішним.

Ссылка на основную публикацию