Помилка «Синій екран смерті 0x0000007B: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE»

Ми помітили, що в ОС Windows досить часто з’являється синій екран смерті, в якому вказана помилка Stop: 0x0000007B: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE. Вона посилається на недоступність спочатку встановленого обладнання. Помилка досить часто з’являється в силу зміни комплектуючих ПК: додавання або видалення елементів комп’ютера. Синій екран найчастіше з’являється в Windows XP, але і більш сучасні версії ОС не застраховані від помилок. Це свідчить про наявність програмної складової проблеми. Причиною помилки може служити системний збій. Нижче ми зібрали всі способи вирішення помилки 0x0000007B: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE.

Спосіб 1: Запуск системи з останніми вдалими характеристиками

Всі версії Windows після завершення завантаження системи додають до реєстру ключові настройки, з якими вдалося запустити ОС. Ці дані при кожному перезапуску повторно додаються до реєстру, таким чином настройки завжди актуальні.

Рекомендуємо запустити систему з вдалою конфігурацією:

 1. перезавантажуємо комп’ютер;
 2. під час його запуску (коли відобразиться емблема Windows) натискаємо «F8»;
 3. в списку методів для завантаження ОС вибираємо варіант «Завантажити останню вдалу конфігурацію».

Важливо! Якщо на комп’ютері встановлено кілька ОС, спочатку вибираємо відповідну систему, а потім натискаємо «F8 “.

Спосіб 2: перевстановлення Windows

Один з ефективних і простих способів – поставити нову систему з оновленими налаштуваннями. Для реалізації методу буде потрібно наявність флешки або диска з дистрибутивом Windows.

Алгоритм установки:

 1. підключаємо накопичувач з ОС до комп’ютера;
 2. перезавантажуємо Віндовс і переходимо в boot-меню (F9, F12 або ін.). Кнопка для переходу в меню показується під час відображення логотипу;
 3. вибираємо для завантаження накопичувач з Windows;
 4. встановлюємо базові настройки, де вибираємо «Не форматувати диски». Це допоможе зберегти особисті дані;
 5. запускаємо установку і чекаємо її завершення.

Після включення залишиться тільки встановити драйвера і потрібні програми.

Спосіб 3: відключення доданих пристроїв

Дуже часто помилка 0x0000007B: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE з’являється через конфлікт обладнання. Є сенс згадати момент першого відображення помилки. Можливо, це сталося після включення контролера, жорсткого диска, планки оперативної пам’яті та ін.

Рекомендуємо спробувати від’єднати всі додаткові пристрої від комп’ютера і спробувати його запустити. Якщо після демонтажу пристроїв система завантажилася, висока ймовірність конфлікту IRQ або порту I / O. Для правильної установки IO і IRQ можна використовувати драйвер послідовного порту (або утиліту setserial). Важливо перевірити, що значення портів, задані в драйвері, збігаються з реальними ідентифікаторами.

Спосіб 4: усунення несправностей файлової системи

Деякі сектора HDD можуть мати пошкодження, через що ускладнюється або стає неможливим доступ до їх вмісту. Виправити биті сектора не завжди можливо. Відновлення реально виконати в разі, якщо проблема з секторами пов’язана зі збоями в їх намагнічуванні.

У Windows є спеціальна утиліта для пошуку і усунення несправностей жорсткого диска. утиліта chkdsk відповідає за пошук різних несправностей диска, в тому числі і неробочих секторів. Вона аналізує стан диска і в разі виявлення проблем, намагається їх відновити. Якщо все проходить вдало, сектор вирізається з загального використання, а дані з нього переміщуються в інший, робочий розділ диска.

Покрокова інструкція:

 1. переходимо в консоль.
  • Якщо є доступ до робочого столу, натискаємо Win + R, вводимо cmd і тиснемо Enter.
  • Якщо систему не виходить завантажити, вставляємо накопичувач з дистрибутивом Windows і запускаємо його через boot-меню. Замість початку установки, натискаємо на кнопку «Відновлення системи», далі – «Пошук і усунення несправностей», «Додаткові параметри» і «Командний рядок»;
 2. Вводимо команду «chkdsk / f / r», де ключ “/ f» – відповідає за перевірку наявності помилок і їх виправлення, а ключ “/ r» – за пошук і відновлення пошкоджених секторів;
 3. Чекаємо завершення процедури, і дивимося звіт. Якщо вдалося знайти і усунути збійні сектора, синій екран більше не повинен потурбувати.

Спосіб 5: сканування системи антивірусом

Віруси можуть пошкоджувати не тільки призначені для користувача, але і системні, завантажувальні дані. Це призводить до всіляких помилок, тому боротьба з вірусами є обов’язковою для відновлення роботи Windows після помилки 0x0000007B. Найкраще просканувати систему, увійшовши в неї через безпечний режим.

Що робимо:

 1. включаємо комп’ютер і під час завантаження натискаємо «F8»;
 2. вибираємо варіант включення в безпечному режимі з мережевими драйверами;
 3. відкриваємо будь-який браузер і викачуємо один з популярних антивірусів: NOD32, Kaspersky, Norton і т. п.
 4. встановлюємо антивірусне ПЗ і запускаємо сканування всієї системи;
 5. видаляємо або переносимо в карантин всі заражені файли і перезавантажуємо комп’ютер вже в звичайному режимі.

Примітка! Інструкція не може бути застосована для Windows 10, в ній вхід в безпечний режим відрізняється, в іншому – все те ж саме. Ще один момент – краще вибирати антивірус, здатний перевірити відсутність вірусів в MBR (завантажувального запису).

Це найефективніші способи усунення помилки Stop: 0x0000007B: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE, які допомагають більшості користувачів. Є й інші методи, менш ефективні: оновлення BIOS, зміна режиму SATA на IDE, створення нової завантажувального запису. Зазвичай в них немає необхідності, тому детально їх не розглядаємо.

Ссылка на основную публикацию