Помилка принтера 5B00: причина і як усунути для MG2440, MP280, MP250

В даний час серед струменевих принтерів широко користуються попитом принтери СНПЧ (система безперервної подачі чорнила). Ця система дозволяє безперервно подавати чорнило на друкувальну голівку принтера від наповнюються резервуарів і значно знижує витрати на друк. За допомогою цієї системи заправляти принтер стало набагато простіше.

Помилка принтера

Але є і певні мінуси, які з’являються під час експлуатації принтерів, обладнаних системою НПЧ, наприклад, Кенон наступних моделей: MG2440, MP230 MP250, MP280, які відрізняються своєю надійністю і високою якістю друку. Принтери цієї компанії давно завоювали довіру у споживачів. Техніка широко використовується на підприємствах, в середньому і малому бізнесі, наприклад, в копіювальних і фотосалонах.

Перша і, мабуть, головна причина полягає в тому, що ресурс картриджа не розрахований на друк більш 300 сторінок. А система безперервного друку змушує принтер друкувати більше, що призводить до наповнення подушки картриджа (абсорбера). В результаті картридж починає текти. Дана помилка зустрічається на принтерах Кенон наступних моделей: MG2440, MP230 MP250, MP280.

принтер Кенон

Як усунути помилку 5B00 в принтерах Кенон

Усунення помилки 5В00 на принтерах Canon MP230, МР250:

 1. Відключити живлення принтера за допомогою кнопки. При цьому обов’язково підключення пристрою по USB, а мережевого шнура – до харчування 220V.
 2. Кнопку «трикутник в колі» (resume), натиснути кнопку включення.
 3. Утримувати обидві клавіші, поки не загориться покажчик включення.
 4. Відпустити кнопку resume. Клавішу включення принтера тримати натиснутою.
 5. Натискати п’ять разів клавішу resume. При кожному натисканні принтер буде реагувати перемиканням покажчиків.
 6. Можна відпустити обидві кнопки. Індикатор загориться зеленим кольором.
 7. Запустити утиліту Service Tool v3400.
 8. Відкрити розділ Ink Absorber Counter (вкладка Main).
 9. Клікнути Set.
 10. Перезапустити принтер.

Service Tool v3400

Усунення помилки 5В00 в принтерах Canon MG2440

Причина помилки 5В00 принтера MG2440, як і у попередніх модифікацій, криється в переповненні подушки картриджа. Але, на жаль, усунути її в цій моделі трохи складніше. Для усунення помилки вам буде потрібно паяльник і програматор, так як необхідно прошити або змінити мікросхему плати. А для цього її потрібно витягти.

мікросхема плати

Усуваємо помилку принтера MG2440:

 1. Зняти опору лотка подачі паперу.
 2. Викрутити саморізи, що з’єднують принтер і сканер.
 3. Зняти накладку панелі управління принтером.
 4. Відключити широкий і вузький шлейф проводів.
 5. Підняти задню частину принтера і натиснути на передню частину – так знімається сканер.
 6. Відключити від головної плати все шлейфи та роз’єми.
 7. Викрутити два гвинти, які фіксують її.

Для скидання помилки необхідна мікросхема 508RP. Вона знаходиться на зворотному боці головної плати. Мікросхему рекомендується випоювати за допомогою паяльника. Паяльний фен може перегріти мікросхему, що приведе її в неробочий стан.

Якщо програматор для даної мікросхеми відсутня, то його можна придбати через Інтернет. Коштує він недорого.

Перед установкою мікросхеми в програматор дуже важливо очистити її висновки, щоб уникнути проблем з прошивкою через поганого контакту.

Пайка мікросхеми

Після прошивки схему припаяти на плату. Пайку виробляти акуратно, використовуючи тонке жало і флюс.

По завершенні пайки мікросхеми, використовуючи спирт і серветку, слід видалити з плати зайвий флюс.

Якщо всі дії виконані вірно, то переходимо до складання принтера. Збірка проводиться в зворотному порядку. У випадках, коли немає можливості запам’ятати, де були встановлені ті чи інші деталі пристрою, рекомендується робити фотографії поетапно.

Принтер зібраний і готовий до друку. Тепер необхідно його включити. При першому запуску після ремонту потрібно відключити функцію контролю рівня чорнила. Відключити її можна за допомогою утримування клавіші stop протягом 15 секунд. Процедуру слід повторити 2 рази.

Пайка мікросхеми на головній платі принтера паяльником є ​​ювелірної роботою.

Існує ще один спосіб усунення помилки 5В00. Це програмний спосіб. Але він не є ефективним, так як працює на одному комп’ютері. Якщо принтер працює по локальній мережі, то програму доведеться завантажити і встановити на кожен комп’ютер, що використовує цей принтер.

Ссылка на основную публикацию