Помилка при встановленні захищеного з’єднання для Mozilla Firefox

У статті буде описана широко відома проблема з якою стикався майже кожен з вас. Це «Помилка при встановленні захищеного з’єднання» в браузері Mozilla Firefox. Така помилка може з’явиться у вікні браузера в тому випадку якщо дата й час сайту не збігаються з вашими настройками часу, або ж сайт, до якого ви намагаєтеся отримати доступ має застарілий сертифікат, наприклад, «TLS».

Щоб вирішити і прибрати «Помилку при встановленні захищеного з’єднання» в браузері Mozila необхідно зрозуміти яка причина цієї помилки. Найчастіше причина описана відразу ж під попередженням про помилку, необхідно подивитися код помилки. Розглянемо рішення самих поширені помилок з кодом: • SEC_ERROR_OCSP_FUTURE_RESPONSE • Ssl_error_weak_server_ephemeral_dh_key

Причина 1

Якщо ви відкрили браузер Mozilla Firefox і при завантаженні сторінки побачили повідомлення «Помилка при встановленні захищеного з’єднання» насамперед потрібно зрозуміти, що викликало цю помилку, в даному випадку буде розглянута помилка з кодом: SEC_ERROR_OCSP_FUTURE_RESPONSE. Даний код повідомляє нам про те, що дата і час, встановлене на сайті, не збігається з датою і часом, встановленим на вашому комп’ютері. Це легко перевірити, поглянувши на налаштування вашої дати і часу, вони відображаються в правому нижньому кутку екрану. Якщо ви переконалися в невідповідність вашого часу з реальним, тоді необхідно налаштувати їх вручну або ж зробити це автоматично. Для цього натискаємо правою кнопкою миші по часу і у випадаючому меню вибираємо пункт «Налаштування дати і часу» (спосіб для Windows 8/10). Якщо ви використовуєте Windows XP / Vista / 7 тоді у випадаючому меню вибираємо «Налаштування дати / часу». Після того як відкрилися «Параметри дати та часу» активуємо опцію «Встановити час автоматично» і дивимося змінитися чи час на актуальне.

Якщо час не змінилося прибираємо «Автоматичне налаштування» і натискаємо кнопку «Змінити», у вікні, налаштовуємо час і дату вручну. Для Windows XP / Vista / 7 в вікні налаштувань переходимо у вкладку «Час інтернету» і ставимо галку «Виконувати синхронізацію з сервером часу в Інтернеті», натискаємо «Оновити зараз».

Перевіряємо оновлене час, якщо нічого не змінилося, тоді переходимо у вкладку «Дата і час» і налаштовуємо все вручну. Після того як ми налаштували дату і час перезавантажуємо браузер і відкриваємо потрібний вам сайт, все повинно працювати.

Якщо ж і після настройки часу «Помилка при встановленні захищеного з’єднання» в браузері Mozilla Firefox не зникла, тоді швидше за все файл cert8.db пошкоджений.

Що б вирішити проблему з пошкодженим файлом, необхідно що б браузер створив його заново, для цього потрібно видалити цей файл.

Що б відкрити папку з цим файлом відкриваємо меню в браузері Mozilla Firefox і вибираємо пункт «Довідка». Далі в меню відкриваємо пункт «Інформація для вирішення проблем». Відкриється сторінка, в якій необхідно відкрити папку профілю, натискаємо «Відкрити папку». У папці, знаходимо файл з ім’ям «cert8», виділяємо його і видаляємо. Після видалення перезавантажуємо браузер. Тепер все має працювати.

Причина 2

Якщо при відкритті сайтів у вас з’являється «Помилка при встановленні захищеного з’єднання» з кодом Ssl_error_weak_server_ephemeral_dh_key, тоді вам підійде наступне рішення. В адресному рядку браузера Mozilla Firefox пишемо команду «about: config» і натискаємо Enter. Відкриється попередження «Будьте обережні, а то втратите гарантії!», Натискаємо кнопку «Я приймаю на себе ризик». У вікні конфігурації в пошуку вводимо «ssl3» і натискаємо Enter. У відфільтрованому переліку нам необхідно відключити дві конфігурації,

• security.ssl3.dhe_rsa_aes_256_sha • security.ssl3.dhe_rsa_aes_128_sha

Що б відключити їх, просто клацніть 2 рази лівою кнопкою миші по кожній. Якщо ви все зробили правильно, тоді значення цих 2-х рядків переведаться в «false». Після цього без перезавантаження браузера намагаємося відкрити потрібний нас вебсайт. Проблема повинна зважитися.

Причина 3

Так само причиною такої помилки можуть служити розширення, встановлені в вашому браузері Mozilla Firefox. Для виявлення розширення, яке викликає «Помилку при встановленні захищеного з’єднання» необхідно відключити всі розширення, встановлені в браузері і по черзі запустити потрібні з них, щоб визначити ті що викликають помилку.

Що б відключити розширення необхідно перейти у вкладку Додатки, для цього відкриваємо
меню в правій верхній частині екрану і вибираємо пункт «Додатки». У вікні, яке відкриється переходимо на вкладку «Розширення» і відключаємо всі розширення натисканням кнопки «Відключити». Далі переходимо до пункту «Теми» і включаємо стандартну тему, натисканням кнопки «Включити». Після виконання цих кроків спробуйте ще раз відкрити потрібний вам вебсайт, якщо помилка не зникла, пробуємо відключити апаратне прискорення. Для цього в меню браузера вибираємо пункт «Налаштування». В сторінці налаштувань виберіть пункт «Додаткові», і приберіть галку з пункту «По можливості використовувати апаратне прискорення». Так само схожа помилка може бути через неправильно встановленого SSL сертифікату на сайті або те, що він застарів. В такому випадку перед вами буде ось така помилка. Якщо ви впевнені в безпеці сайту, тоді можна примусово перейти на нього ігноруючи попередження браузера і додавши сертифікат сайту в винятки. Для цього натисніть на кнопку «Додатково» і натисніть «Додати виняток …». У вікні, натисніть кнопку «Підтвердити виняток безпеки», і після цього ваш сайт завантажитися.

висновок

Стаття описує всілякі способи вирішення даної проблеми з «Помилкою при встановленні захищеного з’єднання» в браузері Mozilla Firefox. Найпоширенішою причиною такої помилки буває не відповідний час комп’ютера, після настройки якого всі сайт починаю відкриватися, і помилка зникає. Так само не рідкісною така помилка з’являється з вини самого сайту, якщо адміністратори не поновили або неправильно встановили SSL сертифікат.

Ссылка на основную публикацию