Помилка під час запуску програми 0xc000007b в Windows 10: причини і як виправити

На офіційному сайті Майкрософт рекомендується використовувати утиліту Process Monitor для виявлення кореня всіх проблем. Лог подій дозволяє визначити момент, коли вискакує помилка при запуску програми 0xc000007b в ОС Windows 10. Результатом дослідження повинна стати інформація про збійному файлі. За твердженнями фахівців Майкрософт, каменем спотикання стають графічні бібліотеки, а також драйвери відеокарт. Однак помилка 0xc000007b при запуску призводить до появи синього екрану, і тут вже утиліта не врятує. Однак процес відновлення стандартний і досить простий для реалізації.

Багато хто стверджує, що перевстановлення драйверів і графічних бібліотек ні до чого не призводить. Проблема в тому, що збійні файли не переписуються. Вони так і залишаються в системі. Як виправити? Обчислити за допомогою балки, видалити, а потім вже переставляти заново. З контексту має бути вже зрозуміло, що частим гостем помилку 0xc000007b бачать у себе ігри. Однак і збій установки оновлень час від часу призводить до того ж, але вже з виникненням BSOD.

Проблеми в іграх

Для таких випадків ідеальна утиліта. Вона створює лог в CSV форматі, з якого можна витягти відомості про проблему. Програма викладена за адресою technet.microsoft.com/ru-ru/sysinternals/bb896645.

 1. Качайте утиліту.
 2. Запустити можна прямо з архіву.
 3. Якийсь час ПО буде збирати інформацію.
 4. Потім запускається гра, що викликає помилку 0xc000007b.
 5. Після появи вікна попередження воно закривається, а в утиліті потрібно виконати збереження балки через меню File → Рекомендований формат – CSV.
 6. Виберіть шлях і розширення.

Пошук в балці

Процес збереження не займає багато часу. Запам’ятайте шлях і через провідник знайдіть вказаний файл.

CSV формат був обраний вище по тій причині, що пошук можна проводити в звичайному блокноті. Натисніть файл логу двічі і в списку виберіть потрібну програму.

Як бачите, всі події перераховані через підрядник. Коли з’являється вікно з 0xc000007b, відбувається звернення до реєстру. Саме за цією ознакою слід шукати. Ключ реєстру (якщо говорити точніше, то папка) називається SystemHand. Але нам не так важлива сама по собі ця рядок, як те, що було до неї. Шукайте буквально попередні кілька подій.

Що може бути причиною

Як правило, відмова викликана зверненням до файлу, ім’я якого можна взяти з балки. Фахівці рекомендують провести наступну нехитру операцію:

 • З балки знайти ім’я проблемного модуля.
 • Визначити, до складу яких конгломератів входить згадана бібліотека. Зазвичай це DirectX або Visual C ++ Redistributable.
 • Видалити цей файл через Провідник (Win + E).
 • Встановити пакет заново.

Як правило, ці дії забезпечують усунення вікна з 0xc000007b. Для x64 модулі часто виявляються лежать в тій же папці, куди за замовчуванням зберігається лог. Геймери кажуть, що часто причиною збою служить d3dx9_43.dll. Після видалення бібліотеки через Провідник. В даному випадку збій дав DirectX. Використовуйте веб-установник microsoft.com/ru-ru/download/details.aspx?id=35, щоб відновити віддалений файл і одночасно прибрати помилку.

BSOD: синій екран

Проблема з вказаним типом несправності проявляється в тому, що часто виникає в період завантаження системи. Як правило, це буває викликано збоєм поновлення, або некоректним драйвером відеокарти. Багато користувачів відразу ж опускають руки і не знають, що робити. Це не правильно. Досить обзавестися інсталяційний носієм десятки (будь розрядності), щоб бути в змозі усунути несправність.

Як запустити відновлення

Мало хто в курсі, що не обов’язково мати при собі інсталяційний носій. Образ десятки вже скопійований на вінчестер і займає там близько 5 ГБ (якщо, звичайно, не видалено користувачем). Перевірка його цілісності виробляється командою dism / online / Cleanup-Image / RestoreHealth. Ця команда приведена для довідки. Вона служить не засобом усунення несправності, але профілактики.

Насамперед слід спробувати 2 рази вимкнути живлення ПК до того, як з’явився синій екран. На третій має запуститися відновлення. Засіб надає типовий набір вікон, давайте розглянемо це докладніше. Внаслідок проведених операцій з’явиться логотип з характерною написом трохи нижче.

Терпляче чекаємо, поки на екрані не побачимо наступне.

Ці написи не повинні ввести в оману. Тиснемо Додаткові параметри.

А ось і перший екран, над яким варто подумати.

Вибираємо кожен раз опцію, яка вказує на усунення несправності. Але … перший рядок означає відкат до вихідного образу. Тому, що записаний на диску. Цю опцію завжди залишайте тільки на крайній випадок. Стираються багато файли на системному диску, зникають встановлені користувачем програми. Крайній захід, так би мовити. Далі алгоритм розгалужується. Зверніть увагу на те, що образ іноді відсутній (стертий для економії місця), в такому випадку показана завантаження з інсталяційного носія.

Щоб почати відновлення з флешки, слід виставити в BIOS або через меню (F12) відповідні опції. Далі все йде по тій же схемі, що описано вище з двома нюансами:

 1. На носії завжди є образ (.wim або .esd).
 2. Версія вінди (збірка) може сильно відрізнятися від вихідної. Це залежить переважно від дати створення носія і досконалого в майстра Media Creation Tool (утиліта з сайту Майкрософт) вибору.

Безпечний режим

Почати слід з безпечного режиму. На екрані, показаному вище, вибираємо Додаткові параметри, а потім запускаємо командний рядок. Це можна в деяких випадках зробити комбінацією клавіш (Shift + F10), але сам спосіб кілька заплутаний. Тому просто слідуємо нашій інструкції.

У командному рядку вводимо bcdedit / set {default} safeboot minimal. Це встановить в конфігурації завантаження припис кожен раз завантажувати безпечний режим з мінімальною конфігурацією.

Після закінчення робіт потрібно стерти цей запис через засіб відновлення командою bcdedit / deletevalue {default} safeboot.

В цьому випадку система без попередження завантажиться в безпечному режимі.

Великий шанс успішного завантаження (без синього екрану), і тоді можна буде відкотити драйвери (через Диспетчер пристроїв з меню Win + X), видалити останні оновлення та виконати інші необхідні дії, щоб тільки локалізувати несправність.

інші методики

Ви бачите, що із засобу відновлення можна виконати відкат до попередньої точки, або збірці. Використовуйте всі доступні варіанти для повернення працездатності. Будьте уважні з опцією, зазначеної вище. Оскільки це видаляє багато файлів і ПО. Заходи по відновленню дозволяють гарантовано усунути помилку.

Ссылка на основную публикацию