Помилка driver power state failure в Windows 10, 8, 7 – способи усунення

Останнім часом досить часто читачі мого сайту пишуть мені на пошту лист, з проханням розібратися з помилкою driver power state failure, яка в основному спостерігається в Windows 10, 8 і 7. Оскільки листів я отримав досить багато, то я вирішив приділити цій проблемі окрему увагу і написати цілу статтю.

Хочу зауважити, що даний тип синього екрану може з’являтися і в Windows XP, але вже з супроводом коду зупинки 0x0000009F. За своєю суттю, це одне і теж. Способи усунення будуть однакові.

причини появи

BSOD driver power state failure вказує на проблему в драйвері будь-якого компонента, робота якого може порушитися з різних причин, але найчастіше це:

 • Системні помилки.
 • Збійні драйвера.
 • Недавні оновлення.
 • Неправильно виставлені настройки ОС Windows.
 • Проблеми на стороні материнської плати, HDD диска, ОЗУ і інших компонентів.
 • Пошкодження реєстру.
 • Наявність комп’ютерних вірусів.

Тепер, після того як ми виявили проблемні зони, які сприяють появі помилки driver power state failure, я розповім, як це все справа виправити.

Якщо Windows не завантажується і відразу ж випадає синій екран, то слід виконати вхід через безпечний режим або з диска LIVECD.

Важливі системні файли

Якщо говорити коротко, то у ОС Windows є важливі файли, що забезпечують її стабільну роботу і при наявності найменших ушкоджень, вони здатні викликати ряд збоїв, до яких в даному випадку відноситься наша stop помилка.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Все що потрібно, це виконати автоматичну перевірку і виправлення таких файлів:

Перевірка запуститься автоматично, вона не займе багато часу. Після її закінчення перезавантажте комп’ютер і перевірте, чи з’являється BSOD driver power state failure.

збійні драйвера

Друге, що слід перевірити – це драйвера. Вони можуть бути некоректно встановлені або несумісні з поточною ОС Windows. Якраз-таки через це з’являється помилка з кодом driver power state failure. Визначити такі драйвера досить просто, зазвичай вони позначаються червоним або жовтим знаком поруч з назвою компонента в диспетчері пристроїв.

Для початку можна спробувати виконати відкат, для цього:

 1. Запустіть диспетчер пристроїв, клацніть по проблемному компоненту і перейдіть в його властивості.
 2. Прокрутіть у розділ «Драйвер» і клацніть «Відкинути». Підтвердіть дію.
 3. Перезавантажте ноутбук.

Буває таке, що кнопка «Відкинути» не активна, тоді виконайте оновлення.

Драйвера найкраще скачувати з оф. сайтів, принаймні основні з них, до таких можна віднести: ПО для відеокарти, материнської плати, WiFi і Bluetooth модулів, мережевої карти. Відеокарта – це взагалі окрема тема, іноді відкат не допомагає і доводиться встановлювати свіже ПО, обов’язково видаливши старе, використовуючи програму «DDU».

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Також можна використовувати утиліти, щось на зразок SamDrivers, Driver Booster для автоматичного оновлення ПЗ. У більшості випадків оновлення відбувається без проблем.

Після чого синій екран більше не з’явиться.

недавні поновлення

Нерідко код зупинки driver power state failure випадає після недавнього оновлення ОС Windows. Наприклад, при переході з Windows 8 на Windows 10 або ще рідше при установці певних пакетів оновлень.

Вся справа в несумісності встановленого ПО з ОС. Адже її то ви оновили, а ПО залишилося колишньою версією. Тому рішенням тут буде оновлення драйверів і встановлених програм.

Якщо справа не в версії ОС, а в конкретному пакеті оновлення, то його потрібно видалити.

Для цього:

 1. Введіть в пошук «Програми та засоби» і зайдіть в потрібний розділ.
 2. В меню зліва клацніть на «Перегляд оновлень».
 3. Знайдіть і видаліть ПО, яке було встановлено останнім часом.
 4. Перезавантажте ПК.

Це повинно допомогти вам позбавитися від BSOD.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Зміна налаштувань Windows

Даний спосіб виправлення driver power state failure швидше служить в ролі хитрого ходу, ніж в ролі таблетки. Безсумнівно, він може вам допомогти.

Вся справа в режимі сну. При виході з цього режиму, все компоненти ПК проходять деяку перевірку, і при наявності будь-яких проблем на стороні пристрою, випадає stop екран. В якості вирішення я пропоную відключити даний режим.

Для цього:

 1. Переходимо в розділ «Електроживлення». Зробити це можна через іконку батареї в треї або панель керування.
 2. У лівому меню клацаємо по дії кнопок харчування, після чого потрапляємо в даний розділ.
 3. Далі нам потрібно змінити параметри,
  які зараз недоступні, натиснувши по відповідному пункту.
 4. Потім знімаємо галочки з пунктів швидкого запуску і сплячого режиму.
 5. Перезавантажуємо комп’ютер.

Спосіб допомагає позбутися від driver power state failure у багатьох випадках, але далеко не у всіх, особливо, коли проблема знаходиться на стороні комплектуючих. Це ми розглянемо далі.

Проблема на стороні комплектуючих

Сюди можна віднести: материнську плату, ОЗУ, відеокарту, вінчестер, мережеву карту і все інше, що у вас є в системі. Несправність будь-якого з комплектуючих здатне викликати дану помилку.

Тому, якщо жоден з вищевикладених способів не допоміг, перевірте кожне з них.

ОЗУ

Оперативна пам’ять перевіряється вбудованої в Windows 10 і 8 утилітою:

 1. Знайти її можна через пошук. Для цього введіть слово «оперативної» і увійдіть в необхідний розділ.
 2. Виберіть перший пункт з позначкою «рекомендується». Ваш ноутбук буде перезавантажений з подальшим автоматичним запуском перевірки.
 3. Дочекайтеся закінчення, після чого в результатах будуть відображатися дефекти. Як показує практика, після заміни пошкоджених планок ОЗУ, синій екран з кодом driver power state failure зникає.

Існує більш універсальний спосіб, який підійде для всіх версій ОС, включаючи Windows 7 і XP. Це програма MEMTEST. Рекомендую їй скористатися.

Є ще один тест, який можна провести: вийміть одну планку пам’яті і одну залиште (звичайно, якщо у вас їх дві), якщо одна, то переставте її в інший слот. Так ви можете перевірити, справа в слоті або в пам’яті.

Жорсткий диск

Не менш важливий пристрій з більш обмеженим терміном служби. Дуже часто в результаті зносу або після різних ушкоджень, порушується його працездатність, з’являються BAD блоки та інші помилки, що сприяють появі несправності.

Перше, з чого слід почати – це проведення діагностики HDD, не забуваючи про таку чудову програму, як Victoria.

Якщо виявиться, що його термін поступово добігає кінця, його слід замінити.

решта комплектуючі

Повідомлення driver power state failure можуть викликати і інші компоненти, які розглядати більш детально, я не бачу великого сенсу, оскільки найчастіше їх несправність може виявити тільки фахівець.

Скажу тільки, що:

 • На материнській платі може перегріватися один з мостів, можуть бути присутніми роздувся конденсатори, а то і зовсім перестав працювати один з слотів або її компонентів.
 • На стороні відеокарти, також може бути перегрів чіпа, роздуті конденсатори та інше.
 • Крім цього, не можна виключати несправність WiFi, Bluetooth модулів, мережевий або звукової карти і всього іншого, що у вас підключено додатково.

Якщо ви помітили несправність в конкретному обладнанні, спробуйте його відключити.

Несумісність підключених пристроїв

Звичайнісінька проблема, яка може трапитися з підключеними сторонніми пристроями. До таких можна віднести: USB модеми, телефони, фотоапарати, флешки і все інше.

Перевірити це неймовірно просто, достатньо відключити все зайве від комп’ютера і спробувати запустити його. Якщо все пройде гладко, то ви знаєте в чому причина.

Що ще може бути

Насправді причин появи помилки driver power state failure, може бути маса, як і способів їх усунення, але я скажу тільки про деякі способи вирішення, які може виконати самостійно пересічний користувач:

А в іншому це все. Якщо у вас була схожа проблема, але рішення унікально, напишіть про неї, можливо це комусь допоможе.

Детальний відео

Ссылка на основную публикацию