Помилка BAD SYSTEM CONFIG INFO в Windows 10, 8 і 7 – ефективні способи усунення

Однією з найпопулярніших проблем з якою доводиться зіштовхувати мало не кожному користувачеві – синій екран «BSOD» з повідомленням про перезавантаження і текстом BAD SYSTEM CONFIG INFO «0x00000074». Помилка може з’явитися як під час роботи Windows 10, 8 і Windows 7, так і відразу при завантаженні комп’ютера, роблячи при цьому подальшу роботу неможливою.

Давайте розбиратися, що робити і як виправити становище.

Виходячи з назви помилки можна зрозуміти, що ми зіткнулися з проблемою на стороні конфігурації операційної системи. Але що саме спричинило її поява, не уточнюється, залишається лише припускати і по порядку виконувати пункти, про які я розповім нижче.

Якщо Windows не завантажується в звичайному режимі, то запустіть її в безпечному або за допомогою завантажувального диска (флешки). Так ви зможете виконати всі дії, про які піде мова далі.

Основні моменти

 1. Якщо до появи збою були змінені настройки BIOS, то їх необхідно повернути до попереднього стану. Для цього зайдіть у налаштування BIOS, скористайтеся опцією «Load Optimized Defaults» або схожою, збережіть налаштування і перезавантажте комп’ютер.
 2. Буває, що збій викликає новий пристрій, який було підключено до комп’ютера. Тоді слід його відключити.
 3. Якщо було виконано оновлення з сімки або вісімки на новішу десятку, це сталось внаслідок проблем знаходиться на стороні несумісних драйверів. Тоді їх слід перевстановити, для початку видаливши старі. При цьому драйвера бажано завантажувати з офіційних сайтів.
 4. Також не варто виключати можливість некоректної установки драйвера або його несумісності з поточної системою. В першу чергу переконайтеся, що він повністю сумісний з вашою ОС і потім повторно його.
 5. Іноді код зупинки BAD SYSTEM CONFIG INFO з’являється після автоматичного оновлення певного драйвера. Наприклад, відеокарти. Тоді може допомогти повне видалення з подальшою установкою чистої версії або відкат драйвера.
 6. Деяким користувачам допомагає заміна несправної планки пам’яті, яка легко обчислюється в програмі «Memtest».
 7. Також проблема може перебувати на боці пошкодженого реєстру. Який цілком міг пошкодитися в результаті роботи програми чистильника або оптимізатора, наприклад, «Ccleaner» та інших. Перший варіант виправлення – завантажуємося в безпечному режимі, після чого в звичайному. Таким чином найважливіші записи реєстру будуть перезаписані, що підвищить шанси успішного завантаження. Другий варіант – використовувати точки відновлення або провести процедуру ручного відновлення реєстру.
 8. Обов’язково перевірте комп’ютер на віруси.
 9. Нерідко збій BAD SYSTEM CONFIG INFO викликає жорсткий диск або материнська плата. Причому тут може бути що завгодно, поломка материнської плати в результаті якої почав давати збої SATA / IDE порт, перегин SATA / IDE кабелю, нещільний контакт з роз’ємом на жорсткому диску або BAD блоки. Ще один варіант – наявність пошкоджень на стороні важливих файлів і файлової системи.
 10. У момент завантаження ПК почніть натискати «F8» до появ чорного екрану з набором параметрів. Потім за допомогою кнопок зі стрілками виберіть пункт останньої конфігурації і клацніть «Enter». Чи не найефективніший спосіб, але іноді вирулює ситуацію.

Отже, ми розібрали основні типи несправностей, які найчастіше спричиняють різні збої, але це ще не все.

Виправляємо пошкоджені дані

Тепер розберемо спосіб, який можна використовувати якщо код помилки BAD SYSTEM CONFIG INFO «0x00000074» з’являється при завантаженні Windows 10 і 7.

 1. У момент завантаження комп’ютера почніть натискати «F8» до тих по, поки не з’являться варіанти запуску. Також можна затиснути клавішу «Shift» і натиснути на іконку виключення – перезавантаження, доступною в меню «Пуск».
 2. Увійдіть в розділ «Усунення неполадок», натиснувши «Enter». Якщо завантажилися за допомогою F8. В іншому випадку переходьте до наступного пункту.
 3. Прокрутіть до розділу «Пошуку і усунення несправностей».
 4. Клацніть по пункту «Додаткові параметри».
 5. Запустіть консоль команд.
 6. Виберіть запис адміністратора.
 7. У чорному вікні введіть «diskpart» (без лапок) та натисніть «Enter».
 8. Слідом виконайте – «list volume».
 9. В результаті ви побачите список з усіх існуючих томів. Запам’ятайте букву розділу з встановленою ОС і букву з завантажувальним сектором, зазвичай він має найменший розмір «близько 500 мб і супроводжується повідомленням – зарезервовано».
 10. Введіть exit і натисніть «Enter».
 11. Введіть chkdsk d: / f / r і натисніть «Enter». Де «D» це розділ з встановленою системою, якщо у вашому випадку використовується інша
  буква, то вкажіть її замість букви «D».
 12. Дочекайтеся завершення перевірки і слідом задійте іншу команду – sfc / scannow / OFFBOOTDIR = C: \ / OFFWINDIR = D: \ Windows, натиснувши «Enter». Де «C» – завантажувальний сектор і «D» диск з ОС.
 13. Чекаємо закінчення перевірки і перезавантажуємо комп’ютер.

Після цього помилка BAD SYSTEM CONFIG INFO з кодом «stop 0x00000074» повинна бути усунена.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Користувачам сімки пропоную скористатися завантажувальної флешкою ​​(диском), увійти в «Відновлення системи», потім в консоль команд і виконати дії з пунктів 6 – 11.

Виправляємо файли BCD і відновлюємо завантажувальний область

У деяких випадках пошкоджується завантажувальна область, в результаті чого система відмовляється запускатися. Відновити працездатність можна за допомогою декількох команд.

Для цього потрібно:

 1. Повторити дії з пунктів 1 – 5 попереднього розділу.
 2. По черзі ввести: «bootrec / fixmbr», «bootrec / fixboot (без лапок). Кожна з яких має супроводжуватися натисканням «Enter».
 3. Для десятки передбачена ще одна команда – bcdboot d: \ Windows. Де «D» це те з встановленої ОС, його ми знайшли за допомогою команди «list volume» з попереднього розділу (7-8 пункти).

Після цього повторюємо спробу запуску комп’ютера в звичайному режимі.

Інші варіанти вирішення

Існує ще один додатковий засіб для усунення помилки BAD SYSTEM CONFIG INFO, яке працює на Windows 7 і тільки на деяких збірках Windows 10 і 8. Для початку потрібно завантажитися з установочного диска (флешки), увійти в «Відновлення», запустити командний рядок і по черзі задіяти такі команди.

 1. bcdedit / deletevalue {default} numproc;
 2. bcdedit / deletevalue {default} truncatememory;

Після цього запускаємо ОС в звичайному режимі і перевіряємо результат.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Якщо і це не допомогло, то більше нічого не залишається, окрім як відкотити систему до початкового стану зі збереженням всіх налаштувань, або ж відразу перевстановити її.

Деякі користувачі відзначають, що проблема може перебувати на боці використовуваної збірки і встановлених програм. Тому варто також задуматися про зміну збірки і видаленні зайвих програм, наприклад, «Volume2».

Ссылка на основную публикацию