Помилка аутентифікації при підключенні до WiFi на Андроїд. Що робити?

Сьогодні поговоримо про помилку, яка виникає при підключенні до мережі Wi-Fi, а саме – «Помилка аутентифікації», з якою нерідко стикаються користувачі планшетів і смартфонів. Примітно, що виникнення помилки не пов’язане з конкретним пристроєм: це може бути Samsung, ASUS, Xiaomi, Lenovo, Huawei і т.д. Коротше кажучи, яким би не був пристрій, помилка з’явитися може. При цьому знаходиться вона на боці користувача, а значить, йому і потрібно шукати вихід з ситуації, що склалася.

Як виглядає помилка на екрані смартфона або планшета? Заходимо в розділ з вибором мереж Wi-Fi і вибираємо потрібну мережу, тапнув по ній.

Нам пропонують ввести пароль від мережі. Вводимо і натискаємо «Підключити».

Бачимо рядок «Аутентифікація».

І, нарешті, «Помилка аутентифікації».

Що таке аутентифікація Wi-Fi? Це процедура перевірки автентичності, тобто в даному випадку – процедура перевірки автентичності ключа безпеки. Не зрозуміли? Простіше кажучи, система звіряє пароль, який користувач вводить, щоб підключитися до Wi-Fi, з паролем, який вказаний адміністратором в інтерфейсі маршрутизатора. В абсолютній більшості випадків помилка виникає тоді, коли користувач вводить невірний пароль. Так, ви можете стверджувати, що пароль на 100% правильний і іншого навіть бути не може, але на ділі користувачі помиляються досить часто, вводячи символи. Зверніть увагу, що коли ви вводите пароль, практично завжди є кнопка, натиснувши на яку ви зможете побачити символи, які ви вводите, наприклад:

Натискати на кнопку варто тільки в тому випадку, якщо поруч нікого немає – звичайно, якщо ви боїтеся, що ваш пароль хтось дізнається.

Якщо ви ввели неправильний пароль, то при натисканні на ту ж мережу вам буде запропоновано ввести коректний пароль, що ви і можете зробити.

Припустимо, ви вважаєте, що пароль вірний, але точно в цьому не впевнені. Що робити? Правильно, відкривати настройки роутера. Як правило, знаходяться вони на 192.168.0.1 або 192.168.1.1. Більш точний дані вказані на наклейці роутера, там же – логін і пароль для входу.

Пароль від інтерфейсу зазвичай змінює адміністратор або власник роутера, тобто ви, тому і пароль від входу в інтерфейс теж повинні знати ви.

Тут знаходимо настройки безпеки і в рядку «Ключ шифрування» бачимо свій пароль (інтерфейс може сильно відрізнятися в залежності від версії роутера або навіть його прошивки). Уважно записуємо його і пробуємо підключитися до мережі Wi-Fi на смартфоні або планшеті.

Що ще? Деякі користувачі рекомендують змінити тип шифрування.

Але тут треба бути акуратним, оскільки зміна типу шифрування може функціонувати належним чином зовсім.

Не забудьте перезавантажити свій смартфон, якщо все зроблено правильно, як вам здається. Адже якщо має місце бути програмний збій, то смартфон може не підключатися до мережі.

Можна також перезавантажити і роутер – про всяк випадок. Зазвичай для цього на ньому є кнопка, а якщо немає, то просто вийміть кабель з мережі секунд на 5-10. Після перезавантаження роутера перевірте, підключається до нього смартфон або інший пристрій.

І звичайно, не можна списувати з рахунків проблему в самому смартфоні або роутере, але це, як правило, зустрічається рідко. До того ж якщо смартфон вільно підключається до іншої мережі, значить, проблема може бути в роутері. А якщо до роутера підключаються інші пристрій, справа все ж напевно в невірному введеному паролі.

Ссылка на основную публикацию