Помилка 500 http internal server error – що це значить, як виправити внутрішню помилку сервера

Іноді при роботі з особовим веб-сайтом, власники можуть наштовхнутися на помилку типу: 500 Internal Server Error. Відразу слід зазначити, що панікувати в даному випадку не потрібно – ніхто ваш сайт не вкрав і з ним все в порядку, щодо. В першу чергу, що вам потрібно – згадати, які останні коректування ви вносили в код або структуру ресурсу. У кабінеті адміністратора хостингу кожен власник веб-сайту може докладніше прочитати наявні логи помилок. Часто тут вказується – з якої причини відбувається та чи інша несправність.

Основні причини

Помилка може з’являтися після змін в:

  1. Стандартній темі оформлення веб-сайту.
  2. Роботі підключених плагінів і розширень.
  3. Через неполадки в файлі .htaccess.
  4. Невірно звернення до скриптів.

Розглянемо способи вирішення цієї проблеми.

Тема оформлення ресурсу

Як не дивно, але найчастіше помилка 500 Internal Server Error проявляється після спроб користувача використовувати якусь відмінну від традиційної теми. Якщо раніше сайт працював стабільно, і ви не спостерігали ніяких проблем, але після інсталяції нового оформлення виникає аналогічна помилка, значить, потрібно відкочуватися до раніше використовуваної або виправляти поточну. Зробити це можна кількома способами:

  1. Через FTP.
  2. Через PhPMyAdmin.

Отже, в першому випадку вам потрібно увійти на веб-сайт через FTP клієнт і відкрити в каталог, де зберігаються використовувані теми. Якщо спочатку ви не міняли розташування, то цю папку можна знайти тут: / wp-content / themes.

Для виправлення помилки потрібно дещо підкоригувати найменування каталогу – додайте будь-який символ. Спробуйте увійти на сайт і, якщо в результаті ви побачили абсолютно порожнє вікно – не засмучуйтеся, це означає, що все йде за планом.
Вам залишається увійти в панель адміністрування веб-ресурсом і запустити каталог, в якому зберігаються теми для оформлення веб-сайту. Ймовірно, з’явиться сповіщення про те, що стандартна тема була змінена. Вам залишається вибрати одну їх стандартних і використовувати її.

Ще один спосіб полягає у використанні PhpMyAdmin і правці наявних баз даних. Власне, для цього вам потрібно виконати вхід і відкрити каталог з наявними базами.
Перейдіть у вкладку SQL. І додайте кілька рядків коду:

UPDATE wp_options SET option_value = ‘twentytwelve’ WHERE option_name = ‘template’;
UPDATE wp_options SET option_value = ‘twentytwelve’ WHERE option_name = ‘stylesheet’;
UPDATE wp_options SET option_value = ‘twentytwelve’ WHERE option_name = ‘current_theme’;

Пам’ятайте, щоб отримати дійсно бажаний результат, головне – перейменовувати теми абсолютно точно. Власне, з цієї причини і рекомендується використовувати стандартні, вбудовані спочатку тематики.

Таким чином помилка 500 Internal Server Error може бути усунена.

Неполадки в роботі плагінів

Часто помилка 500 Internal Server Error з’являється після установки плагінів або появи різного роду неполадок в їх роботі. Благо, доступ до панелі адміністратора в даному випадку, як правило, залишається і власник веб-сайту може з легкістю проводити будь-які маніпуляції з розширенням, в тому числі видалити його.

Тим не менш, не рідкісні ситуації, коли вони викликають конфлікти з іншими, вже наявними у вас на веб-сайті розширеннями.

Процедура усунення такої неполадки практично ідентична зміні темі оформлення. Для цього також потрібно FTP клієнт.

Отже, користувачеві необхідно виконати вхід через FTP-клієнт на сайт. Далі, відкривайте каталог, де зберігаються всі встановлені плагіни. Наприклад, для ресурсів, створених під WordPress, цей каталог наступний – / wp-content / plugins /. Вам залишається тільки змінити назву даного розширення або деінсталювати його. Слід зазначити, що в першому випадку відразу після того, як користувач виконає вхід в консоль адміністрування, він буде відключений.

Несправності в функціоналі файлу .htaccess

Помилка 500 Internal Server Error може проявлятися і в ситуаціях, коли власник ресурсу або веб-майстер займається коригуванням файлу .htaccess. Також, в ньому можуть з’являтися помилки, якщо була порушена робота певних розширень на сайті. Відповідно, все це в сукупності і викликає помилку типу 500 Internal Server Error.

Всі маніпуляції з усунення несправності виконуються аналогічними чином – через встановлений FTP клієнт.
Шукати даний файл не доведеться. Зазвичай він розташовується в кореневому каталозі, але він прихований від очей користувачів, так як починається не з букв, на відміну від інших, а з точки. Для відображення прихованих фрагментів досить увійти у вкладку Server використовуваного FTP клієнта і встановити позначку напроти пункту, що відповідає за відображення таких каталогів і файлів. Після установки галочки, виконайте повторний вхід.

Ви помітите, що файл почав відображатися. Відкривайте його за допомогою текстового редактора, наприклад, NotePad ++. Залишається виконати перейменування або повну деінсталяцію файлу, а потім згенерувати новий через платформу, за допомогою якої створювався ресурс. Увійдіть в розділ «Параметри» і натисніть на опцію «Постійні посилання». Тут користувачеві належить вказати необхідний варіант і зберегти зміни.

Проблеми зі скриптами

Причиною появи помилки в роботі внутрішнього сервера 500 Internal Server Error є використання некоректного синтаксису в тому ж файлі .htaccess. Слід зазначити, що тут також не повинні розташовуватися зайві, не підтримуються директиви, що теж може призводити до появи аналогічної несправності.

Вирішити проблему можна, якщо ви просто поставите значок коментаря навпаки параметра Option (вона повинна мати вигляд «#Options»).
Що стосується безпосередньо скриптів, то проблема проявляється за умови некоректної їх експлуатації. Так, наприклад, перевірте, що вони мають вірне закінчення – використовують формат Windows (\ r \ n). Також, скрипти в обов’язковому порядку повинні використовуватися виключно власником ресурсу, відповідно, скрипти повинні володіти правами типу: 0755 (drwxr-xr-x).

Ссылка на основную публикацию