Покрокова настройка Windows 10 для швидкої роботи! рекомендації

Найчастіше настройка Windows 10 потрібна тим користувачам, яким недостатньо значень «за замовчуванням», і вони хочуть приховати свою приватність, отримувати менше реклами, оптимально витрачати мережевий трафік. Новітня операційна від Microsoft аж надто багато споживає мережевого трафіку, причому частина його йде навіть не на вирішення проблем користувача, а на представлення нових можливостей самої корпорації. Так, роздача оновлень з клієнтського комп’ютера на інші пристрої, підключені в 1 мережу – це пряме втручання в справи клієнта.

Так витрачається дорогоцінний трафік користувача, який, між іншим, коштує грошей.

Захистити себе від зайвих фінансових витрат допоможе настройка параметрів системи.

Після оптимального налаштування ваш пристрій починає працювати куди продуктивніше, а його ресурс істотно збільшиться (менше нагрівання елементів, витрата батареї).

Приватність наше все

В останнє десятиліття приватності в мережі досягти вкрай складно, так як великі корпорації під приводом корисних «фічь» вже давно збирають дані про кожного користувача через його пристрої (смартфони, комп’ютери). Навіть якщо користувач відмовиться від такої нав’язливої ​​допомоги, то ніхто йому не дасть гарантій, що його персональну інформацію не збиратимуть на віддалених серверах зацікавлені особи. Пішли в минуле толерантні ресурси і системи, які не вимагали б акаунтів в хмарах, зазначення персональних даних на зразок пошти, аккаунта соціальної мережі, номера телефону.

На питання, як як налаштувати Windows 10 таким чином, щоб знизити збір персональних даних, існує маса інструкцій. Та й сама корпорація випустила збірку 1703 в якій, нарешті, знижений інтерес системи до свого користувачеві (розробники заявили, що кількість персональних даних, що збирається системою, знижено на 30%).

При установці ОС Windows 10 збірки CU 1703 перед користувачем виникає настройка параметрів у вигляді окремого вікна, в якому можна заборонити роботу більшості сервісів і тим самим знизити навантаження на ПК і зменшити кількість приватного трафіку.

Смартфон, як і ПК – це персональний шпигун

Давно відомо, що апарати на ОС Android збирають не тільки номери телефонів, смс-повідомлення і проводять трекінг GPS, вони також зберігають всі відвідування мережі на серверах Google. Подібним займаються і пристрої закритою ОС від Apple. Природно, в Microsoft не могли піти іншим шляхом, там також на серверах зберігається все: від пошукових запитів користувача до його особистої інформації (копій зображень, документів, відео-контенту, номерів телефонів, повідомлень в месенджерах). Звичайно, спочатку настройки Windows 10 дозволяють зменшити кількість зібраних даних. Можна відключити:

  • стеження за місцем розташування;
  • збір даних введених в клавіатуру;
  • розсилку оновлень іншим ПК в мережі;
  • телеметрію, що відправляється в «Магазин» (це оновлення додатків, інсталяція «рекомендованих» ігр та програм).

Але така тонка настройка зажадає додаткових знань, доведеться налаштовувати реєстр і групові політики. Хоча є й інший варіант: можна просто завантажити додаток DWS чи щось таке, яке в 1 клік відключить всю телеметрію «десятки», зможе прибрати автоматичне оновлення і навіть вбудований антивірус.

оптимізація роботи

До деякого часу на Windows 10 навіть потоковий контент (там, де потрібен флеш плеєр) працював трохи краще, ніж на Win 7 або 8.1. Однак після останніх оновлень Google Chrome (починаючи з версії 57) ситуація змінилася, і більше хромоподобние браузери не «напружують» так сильно ПК, що зводить нанівець єдина перевага «десятки». Вона ж, навпаки, маючи безліч модулів і служб, що працюють у фоновому режимі, досить відчутно «навантажує» комп’ютерну начинку, особливо не надто сильну.

Так, Microsoft рекомендує для своєї урізаною Windows 10S ноутбуки, оснащені мінімум 4 Гб оперативної пам’яті, з обов’язковими твердотілим накопичувачем SSD або eMMC і 4-ядерними процесорами. У той же час джерело якої в Vista Windows 7 може працювати навіть на одноядерних Celeron c тактовою частотою 1,6 ГГц (як приклад – це мобільний Celeron 520).

Щоб змусити виндовс 10 працювати задовільним чином на старих пристроях з 2 Гб і менше, варто попрацювати над оптимізацією.

Для початку слід виконати очистку системного розділу (C), потім дефрагментацію, після чого видалити всі метро-додатки. Далі потрібно відключити всю телеметрію (вантажить ПК в тлі).

Чи потрібно налаштовувати потужні комп’ютери

Якщо у вас на ПК стоїть процесор на кшталт ICore -7 від Intel з оперативкою типу DDR-4 об’ємом в 8-32 Гб, то зайва оптимізація системи вам не особливо і потрібна. Але якщо використовуєте ноутбук, яким 5-10 років, то її провести просто необхідно, інакше нормально працювати на пристрої ви не зможете. Бажано відключити автообновление у старому пристрої. Йому дуже складно «перетравити» накопичувальні оновлення пачками по 400-600 Мб і, як правило, на них слабкі пристрої просто зависають на кілька годин, або ж таке «оновлення» просто закінчується збоєм.

Але щоб залишити пристрій з належним рівнем захисту, рекомендується поставити хоча б сторонній безкоштовний антивірус.

Як варіант, можна скористатися німецької Avira, словацьким Eset NOD 32, чеським Avast або ж антивірусом з США Norton. Всі вони непогано себе зарекомендували і здатні захистити майже від усіх загроз, а деякі з них, наприклад, Avast, надають мінімальний вплив (навантаження) на ПК під час своєї роботи. Пам’ятайте, що чим довше ви будете налаштовувати свій пристрій, тим вище шанси, що працювати воно у вас буде просто ідеально, навіть не маючи видатних параметрів апаратної начинки.

Робота «десятки» на планшеті

Користувачі планшетних комп’ютерів на повноцінній (НЕ RT) версії Windows помітили, що після поновлення з 8.1 на 10 система стала більш чуйною і швидкою. До того ж більш оптимізований інтерфейс дозволяє отримувати задоволення від роботи як в планшетному, так і в «ноутбучним» класичному варіанті (простягнув до пристрою клавіатуру).

Тому можна резюмувати, що для планшета Windows 10 – це більш вигідний варіант, ніж стара «вісімка». Тим більше що по «навантаженні» на апаратну складову вони однакові. Та й «начинка» «восьмерочних» ноутбуків цілком «свіжа» і дозволяє працювати без відвертих лагов на нову систему. Але при роботі на планшеті є і свої особливості: наприклад, поставити повноцінний антивірус, швидше за все, не вийде.

Це непомірне навантаження для слабомощна портативного пристрою.

Тут вже цілком доведеться покластися на Microsoft і користуватися встановленим софтом (відео- і аудіоплеєрами, браузером і текстовим редактором). Однак якщо є бажання понервувати, то можна встановити Chrome від Google і Avast. Працюючи одночасно, вони миттєво «повісять» планшет.

Рекомендації для нових систем

Коли ви тільки що купили новий ноутбук або стаціонарний ігровий ПК з хорошими апаратними параметрами, то можна повністю покластися на Microsoft і нічого особливо не налаштовувати (за умови, що у вас нелімітний інтернет). Нові системи Windows 10 і навіть 8.1 самі виберуть оптимальні настройки ще при інсталяції і забезпечать швидку і комфортну роботу. Навіть не забираючись в нетрі налаштувань, бажано спочатку вказати, які параметри щодо приватності вас задовольняють (зняти галочки).

Зазвичай настройка для Windows 10 під себе зводиться до відключення стежать модулів, встановлення переліку звичних програм, шпалер, основного кольору. Не можна знайти 2 ідентичних призначених для користувача ПК, вони будуть відрізнятися ПО, налаштуваннями інтерфейсу та іншими параметрами. Дуже часто користувачам не подобається стандартний браузер Edge і його змінюють на:

  • Chrome.
  • Firefox.

Крім того, стандартний плеєр хороший для тачскрін-екранів і не зовсім зручний для робочого столу, тому йому швидко знаходять заміну у вигляді того ж Aimp.

Користувачі люблять встановлювати свої, давно перевірені утиліти, а не новомодні «важкі» програми, які не пропонують нічого нового.

Налагодження та захист від вірусів

Як говорить статистика, в 90% випадків головною причиною непрацюючого ПК є сам користувач. Саме він викачує і ставить все підряд, не розбираючись, звідки це завантажено, не читаючи попередження з спливаючих вікон. В результаті недавно встановлений виндовс за 1 вечір заповнюється вірусами і через пару днів зовсім не запускається на вимогу господаря. Що робити, куди бігти? Природно, йти в сервіс або доручити роботи досвідченому одному.

Зазвичай правильна робота ПК радує користувача тільки в перші місяці, а далі навіть акуратний власник помічає деяке уповільнення ОС. Це накопичувач поступово заповнюється файлами оновлень (як окремих додатків, так і всієї системи в цілому). Щоб прискорити роботу, часом досить почистити непотрібні файли і провести дефрагментацію системного диска. Вона і так проводиться автоматично на «десятці», але часом, провівши операції примусово, можна домогтися більш видатних результатів.

Пам’ятайте, що Windows 10 налаштувати можна як за допомогою штатних налаштувань в меню

«Параметри» або «Панель управління», так і за допомогою команд в командному рядку.

Широкі можливості платформи Win 10 і її версій

Вибравши LSTB версію нової ОС, користувач може отримати більш «легку» «десятку», безпечну і швидку (в ній відсутні метро додатки). Це повна копія Pro-версії, але зі зменшеним числом «шпигунських» і віддаленими спочатку метро додатками.

Завдяки необхідності працювати на більш старому корпоративному обладнанні розробникам вдалося домогтися майже неможливого: зберегти низькі системні вимоги новинки і при цьому забезпечити належний рівень швидкодії.

Сучасна корпоративна «десятка» з довготривалою підтримкою більш безпечна і менше споживає трафіку на оновлення, працює стабільно навіть у разі вірусної атаки. Відмінне рішення не тільки для корпорацій, а й деяких приватних користувачів.

Безкоштовна пробна версія поширюється на 90 днів.

Далі – після закінчення цього терміну – можна користуватися системою, терплячи деякі незручності (спливаючі вікна з вимогами активації ОС).

Деякі ентузіасти заявляють, що навіть «урізана» Windows 10 S здатна вичавити з слабкого комп’ютера всі соки і при цьому забезпечить максимальну швидкодію, хоча і не дозволить користуватися класичними додатками.

Поради при установці

Незалежно від версії «десятки» не варто використовувати установки «за замовчуванням». Краще зайвий раз прочитайте, що пропонують розробники. Бути може, є сенс поставити або, навпаки, прибрати галочку з меню. Дуже часто у налаштованого «за замовчуванням» ПК виникають всякого роду проблеми (з автоматичними оновленнями, витратами трафіку на їх роздачу). Щоб відразу ж захистити себе від проблем, просто не користуйтеся маловідомими функціями. Або почитайте про них заздалегідь в мережі (навіть з телефону, якщо ставите систему).

При установці «начисто» у справного ПК проблем з «десяткою» просто не виникає. Зате система з «підгорілими» чіпсетами (набором системної логіки материнської палати) може видати додаткові проблеми.

Знайте, якщо інсталяційний носій в порядку, і з нього на інших пристроях система ставиться, а на конкретному екземплярі немає, то це ознака проблем з апаратною складовою пристрою.

Всередині «десятки» при інсталяції проводиться величезна кількість операцій, які «напружують» всі компоненти комп’ютера, і «слабка ланка» (підгоріла мікросхема), як правило, виходить з ладу, видаючи помилку інсталяції.

Драйвера від Microsoft і «рідні»

Якщо порівнювати програмні продукти від сторонніх виробників комп’ютерних комплектуючих і вирішення корпоративних розробників, то можна помітити цікаву тенденцію: як правило, драйвера, пропоновані Windows, завжди працюють гірше, ніж сторонні, і це при тому, що вони повинні бути більш оптимізовані з ядром ОС. Ця проблема існує ще з часів Windows 98 і до сих пір не вирішена.

На початку переможної ходи «десятки» по планеті в 2015 році корпорації навіть довелося випустити спеціальну утиліту, яка б відключала автоматично завантажувати нові версій драйверів, так як запропоновані Microsoft рішення тільки порушували роботу системи. Тому після інсталяції «десятки» бажано ставити все драйвера від виробника ПК, а не довіряти розробникам «вікон».

Ссылка на основную публикацию