Погана кредитна історія

Всякий раз, коли ви звертаєтеся в кредитну організацію, вона змушена проінспектувати вашу кредитну історію, яка представляє собою інформацію про те чи вчасно і повністю ви повернули свої попередні позикові кошти.

Відповідні дані зберігаються в спеціальному бюро (БКІ). Воно видає банкам всю необхідну інформацію про позичальників. У разі якщо дана історія погана, то кредитор має право відмовитися від видачі кредиту.

У яких випадках можна зіпсувати свою історію по кредитах?

По-перше, це наявність прострочених платежів. У цьому випадку навіть незначний термін прострочення може в подальшому позначитися негативно. Якщо ж позичальник взагалі не в силах повернути заборгованість, то в майбутньому жоден банк не погодиться видати йому кредит.

Другою причиною, яка може очорнити кредитну історію, може бути наявність відразу кількох кредитів. Це викличе підозри банку про платоспроможність клієнта. Якщо ви скандальна людина і часто звертаєтеся до судових органів, то це теж негативно позначиться на ставленні банку до вас. У тому випадку, якщо ви виступаєте поручителем у будь-якого одного або родича, то цей факт знижує можливість видачі вам кредиту, особливо великого, бо це зменшує ймовірність вашої платоспроможності.

При наявності у вас кредитних карт їх баланс ні в якому разі не повинен бути негативним, інакше це викличе недовіру з боку кредитора. Причиною можуть бути і помилки працівників банку (неправильне оформлення платежу, помилка у введенні або передачі інформації). Якщо ви скористалися іншим банком або терміналом для оплати, то є ймовірність, що ваш платіж надійде на рахунок кредитора не вчасно.

Мають місце випадки, коли співробітники банку спеціально псують клієнтську кредитну історію, для того щоб зверталися до них знову, а не в інші банки. Нерідкі випадки, коли шахраї, заволодівши вашими даними, можуть оформити на вас кредит, і ви до певного часу навіть не дізнаєтеся про це. Це може статися, наприклад, в разі втрати документів.

Як же вийти з ситуації, що склалася?

Виправити свою історію по кредитах реально, але на це може знадобитися досить довгий час. Для того щоб скорегувати кредитну історію треба погасити всі наявні заборгованості. Взяти новий невеликий кредит. Звичайно ж, не варто вдаватися до послуг того банку, з яким вже були інциденти.

Зверніться в інший, може і не такий відомий або недавно відкрився, нехай навіть не на дуже вигідних умовах. Ще краще, якщо в ньому у вас буде матися який-небудь внесок. Зарекомендує себе з хорошого боку. Оплату слід проводити своєчасно. У тому випадку якщо історія за кредитами стала поганий не з вашої вини, то варто звернутися в БКІ з проханням її оскарження.

Для цього потрібно пред’явити документи, які підтверджують вашу платоспроможність і справне погашення зобов’язань. Дуже важливо дбати про те, щоб ваша кредитна історія була в порядку і не допускати недовіри з боку кредиторів.

Ссылка на основную публикацию