ПК не може виявити USB Wi-Fi адаптер в Windows 10: як виправити

Всі сучасні ноутбуки за замовчуванням обладнані модулями у вигляді Wi-Fi адаптерів, щоб ті могли легко підключатися до бездротових мереж, які роздають за допомогою Wi-Fi роутера. Деякі користувачі стаціонарних комп’ютерів, замість використання незручних і, відверто кажучи, набридли проводів, віддають свою перевагу зовнішнім Wi-Fi адаптерів, які запросто можна підключити до системного блоку через самий звичайний USB-порт.

Дуже зручно і просто, і не потрібно возитися з проводами – купа плюсів. Однак, деякі користувачі стикаються при переході на USB Wi-Fi адаптери з досить неприємною проблемою. Полягає вона в тому, що їх ПК, з якоїсь причини, відмовляється виявляти підключений Wi-Fi адаптер. Особливо часто дана проблема виникає на Windows 10. У цій статті ми розповімо вам, як же змусити ваш ПК на Windows 10 все ж виявити підключений зовні Wi-Fi адаптер.

Комп’ютер не виявляє зовнішній Wi-Fi адаптер

Спробуйте змінити USB-порт

Якщо ви зрозуміли, що ваш комп’ютер не може розпізнати в системі зовнішнього Wi-Fi адаптера, то найперше, що вам варто спробувати – це змінити USB-порт. Присутній ймовірність, що з USB-портом, в який ви підключили зовнішній пристрій, просто не функціонує належним чином. Перевірити це вкрай просто, так як досить підключити Wi-Fi адаптер до іншого USB-порту на вашій материнській платі. Якщо на цей раз все запрацювало як треба – вина лежить виразно на неробочому USB-порте.

Встановіть драйвер для Wi-Fi адаптера

Можливо, ваш зовнішній Wi-Fi адаптер не видно в системі через те, що для попросту не встановлено належного драйвера. Всього обладнання просто необхідно мати для себе той чи інший драйвер, інакше воно буквально не буде функціонувати. Вам потрібно встановити драйвер для Wi-Fi адаптера, а потім перевірити, чи буде він бачимо системою і функціонувати. Зробіть наступне:

 • натисніть Windows + X;
 • виберіть «Диспетчер завдань»;
 • знайдіть розділ «Невідомі пристрої» (саме там він, швидше за все, і буде перебувати, якщо підключений до ПК) і знайдіть в ньому передбачуваний Wi-Fi адаптер;
 • натисніть на нього двічі лівою кнопкою миші, щоб перейти в «Властивості»;
 • перейдіть у вкладку «Відомості»;
 • виберіть в спадаючому меню «ВД обладнання»;
 • копіюйте в буфер обміну першу сходинку і вбийте її в пошуковик браузера;
 • знайдіть потрібні драйвера і завантажте їх інсталяційний пакет;
 • встановіть драйвер для вашого Wi-Fi адаптера, і перезавантажте комп’ютер;

Як тільки процес інсталяції драйвера, знову зайдіть в Диспетчер пристроїв і подивіться, чи є в списку мережевих адаптерів ваш Wi-Fi адаптер. Якщо проблема полягала в драйвері – вона була вирішена.

Перевірити настройки електроживлення

Ще однією причиною того, що ваш ПК не може виявити зовнішній Wi-Fi адаптер, підключений до USB-порту, є налаштування вашого плану. Справа в тому, що USB-порти вашої системи можуть тимчасово відключатися, наприклад, при вході комп’ютера в режим сну, але ця функція також може принести деякі проблеми. Можливо, ваш комп’ютер не може розпізнати Wi-Fi адаптер з налаштуваннями електроживлення. Щоб це виправити, вам потрібно зробити наступне:

 • натисніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть «Управління електроживленням»;
 • опустіться вниз і натисніть на лінк «Додаткові параметри харчування» в розділі «Супутні параметри»;
 • клікніть на посилання “Налаштування схеми електроживлення» під потрібної вам схемою, наприклад, для високої продуктивності;
 • натисніть на посилання «Змінити додаткові настройки живлення»;
 • знайдіть в списку розділ «Параметри USB → Параметр тимчасового відключення USB-порту»;
 • виставте значення цього параметра на «Заборонено»;
 • збережіть налаштування, а потім перезавантажте комп’ютер.

Спробуйте скористатися зовнішнім Wi-Fi адаптером ще раз, озирніться в диспетчері пристроїв і знайдіть його там. Ну як, тепер все в порядку? Якщо немає, то є ще дещо, що ви можете спробувати.

Відключити опцію з відключення пристрою для економії енергії

Останнє, що може викликати проблеми з виявленням Wi-Fi адаптера на вашому комп’ютері – це опція, за допомогою якої система відключає той або інший пристрій з метою економії електроенергії. Знову увійдіть в Диспетчер пристроїв і перейдіть в розділ USB-контролерів. Вам потрібно перейти в властивості кожного з кореневих USB-концентраторів і відключити у вкладці управління електроживленням опцію «Дозволити відключення цього пристрою для економії електроенергії».

Як тільки ви це зробите, перезавантажте свій комп
‘ютер, а потім спробуйте знову скористатися Wi-Fi адаптером. Це останнє, що ви могли зробити в даній ситуації. Якщо ж зовнішній адаптер так і не визначається операційною системою, то, напевно, щось не так з самим пристроєм, а не з настройками ПК. Це легко перевірити на іншому комп’ютері. Якщо ж Wi-Fi адаптер не буде доступний широкому і там – він виразно вийшов з ладу.

Ссылка на основную публикацию