Після установки Windows не працює інтернет [Рішення проблеми]

Питання від користувача

Добрий день. 

Після того, як перевстановив Windows, перестали запускатися гри і не працює інтернет. Встановив все, що було на диску, комплектувати до мого ПК, і ігри на зразок заробили. А інтернет досі – ні! 

Як дізнатися, в чому причина, з чого почати відновлення?

Доброго часу!

Додам, що крім сказаного вами, після переустановлення Windows також часто не працює ще й звук. Звичайно, з виходом нової Windows 10 такі моменти зустрічаються все рідше, і тим не менше …

У цій статті приведу найбільш часті причини, усунувши які, можна відновити роботу інтернету. Думаю, матеріал стане в нагоді всім початківцям користувачам.

І так …

Причини відсутності інтернету після переустановлення Windows

Немає драйвера на мережеву карту

Одна з найбільш частих причин непрацездатності мережі після установки нової ОС – це відсутність драйверів на мережеву карту. C Windows 10, звичайно, таке відбувається рідше (вона при установці автоматично підбирає драйвера для більшості обладнання), але все-таки …

До речі, в цьому випадку може “вийти” замкнуте коло: інтернету немає тому потрібні драйвера; щоб завантажити драйвера – потрібен інтернет …

Якщо у вас схожа ситуація, рекомендую ось цю замітку: 

Для того, щоб подивитися, чи є у вас драйвер на мережеву карту:

 1. потрібно відкрити диспетчер пристроїв (натисніть поєднання клавіш Win + R, і введіть команду devmgmt.msc);

  Запуск диспетчера пристроїв – devmgmt.msc

   

 2. далі розкрийте вкладку “Мережеві адаптери” і подивіться, чи є ваша мережева карта в цьому списку (Примітка: для Wi-Fi адаптера – см. В назву слово “Wireless”).

  Драйвер на мережевий адаптер встановлений

   

 3. Зверніть увагу! Якщо у вкладці “Мережеві адаптери” вашої мережевої карти не виявилося, розкрийте вкладку “Інші пристрої”, і подивіться, чи немає там невідомих Ethernet-контролерів, мультимедіа-контролерів та ін. пристроїв (приклад нижче). Якщо в цій вкладці будуть подібні пристрої (як на скрині нижче) – значить драйвера в системі у вас немає …

  Драйвера на мережеву карту немає

   

Для оновлення драйвера на мережеву карту можна скористатися кількома способами:

Можливо, вимкнений мережевий адаптер

Буває так, що мережевий адаптер може бути просто вимкнений. Наприклад, на багатьох ноутбуках є спец. кнопки на корпусі або спец. клавіші на клавіатурі для відключення Wi-Fi адаптера.

Кнопка включення Wi-Fi збоку на корпусі пристрою // Оснащені деякі моделі Lenovo, Acer і ін.

Якщо у вас є на корпусі пристрою світлодіоди, що показують роботу мережевих адаптерів, зверніть увагу на них. Приклад див. Нижче на фото.

Світлодіод на корпусі // Wi-Fi адаптер працює (вже непогано ☺)

Крім цього, перевірити чи включений адаптер, можна в панелі управління Windows (в розділі здійснювати підключення до мережі). Щоб відкрити цю вкладку, потрібно:

 1. натиснути Win + R;
 2. ввести команду ncpa.cpl, натиснути Enter.

Як відкрити мережеві підключення ncpa.cpl

Далі зверніть увагу на ваш адаптер: чи немає на ньому статусу “Відключено” (як на приклад нижче). Також значок не повинен бути безбарвним.

Якщо адаптер у вас відключений – просто клацніть по ньому правою кнопкою мишки і в контекстному меню виберіть “Включити”.

Бездротова мережа – відключено (значок безбарвний)

Якщо адаптер буде включений і запрацює – ви побачите, що його значок буде кольоровим, а статус зміниться на “Немає підключення” (Можливо у вас відразу загориться “Підключено” – це ще краще, можливо вже з’явиться інтернет). Цей статус означає, по крайней мере, що драйвера на ваш адаптер встановлені і він працює.

Адаптер включений (зверніть увагу на кольоровий значок)

Перевірка роботи роутера / діагностика

Більшість Інтернет-провайдерів на сьогоднішній день підключають до інтернету не безпосередньо, прокладаючи мережевий кабель до ПК, а за допомогою роутера / маршрутизатора (Це пристрої дозволяє підключити відразу декілька пристроїв до мережі: телефон, ПК, ноутбук, ТВ і т.д.).

Якщо роутера у вас немає – переходьте до наступного пункту статті.

Так ось, при проблемах з інтернетом, в першу чергу рекомендую подивитися на статус світлодіодом на корпусі роутера. Якщо пристрій працює – вони принаймні повинні “горіти / миготіти” (див. Фото нижче).

Світлодіоди на корпусі роутера

Також зверніть увагу на те, загоряється чи світлодіод на мережевої карти при підключенні до неї кабелю від роутера (Прим .: такої світлодіод є на більшості мережевих карт).

Світлодіод роботи мережевої карти (ПК)

Нерідко, до речі, коли кабелі та проводи перегинаються, ламаються, приходять в непридатність (Іноді таке відбувається за допомогою домашніх тварин або при перестановці меблів, яку люблять ставити на кабель …). Тому, якщо світлодіоди на корпусі мережевої карти / роутера не горять – шукайте в першу чергу апаратну проблему: обірваний кабель, відсутність харчування, тех. несправність.

зіпсований кабель

Про налаштування роутера

Взагалі, при перевстановлення ОС Windows настройки роутера не скидаються. Зазвичай, частіше буває проблема в тому, що в мережевому підключенні в Windows задані невірні IP, шлюз (але про це трохи нижче в статті).

Тут же, проте, порекомендую зайти в веб-інтерфейс роутера і перевірити, чи все в порядку. Про те, як це зробити, розповість ось ця стаття: 

Відсутня PPPOE підключення (при підключенні безпосередньо, без роутера)

Якщо у вас роутер не встановлено і мережевий кабель від провайдера йде безпосередньо до ПК (Зазвичай, так підключали до мережі деякий час назад), то швидше за все у вас немає підключення до інтернету через те, що ви не створили підключення до нього (Найчастіше, провайдерами використовується PPPOE варіант, власне, саме його і розгляну нижче).

Щоб створити PPPOE підключення, увійдіть в центр управління мережами в Windows. Для цього відкрийте панель управління за наступною адресою: Панель управління \ Мережа та Інтернет \ Центр управління мережами і загальним доступом

Потім клацніть по посиланню “Створення та налагодження нового підключення або мережі”. Див. Скріншот нижче.

Створення нового підключення

Після виберіть варіант “Підключення до інтернету”.

Підключення до інтернету

У списку виберіть “Швидкісне (з PPPOE)” і введіть параметри: пароль, логін, і назва підключення. Приклад на скрині нижче.

високошвидкісне PPPOE

Власне, після створення підключення, воно у вас з’явиться в списку здійснювати підключення до мережі (Щоб відкрити список мережевих підключень: натисніть Win + R, і введіть команду ncpa.cpl). Щоб “активувати” з’єднання: просто клацніть по ньому правою кнопкою мишки і виберіть “Підключити” (див. Приклад нижче).

Підключаємося …

Не задані настройки IP, шлюзу, DNS (або, навпаки, вказані невірні)

У деяких провайдерів для доступу до мережі інтернет необхідно вручну вказувати конкретні IP-адреса, шлюз, DNS (інакше мережу працювати не буде). Природно, при перевстановлення Windows ці дані будуть “скинуті” і їх доведеться поставити заново. Про те, які дані вводити – має бути вказано у вашому договорі з Інтернет-провайдером.

Про те, як вказати IP, шлюз і DNS:

 1. натисніть поєднання клавіш Win + R, і введіть команду ncpa.cpl (Це дозволить відкрити всі мережеві підключення, доступні на ПК);
 2. далі відкрийте “Властивості” активного мережного адаптера (для Wi-Fi – буде “Бездротова мережа”, або “Ethernet” – для проводового підключення).

  властивості мережі

   

 3. після чого відкрийте властивості “IP версії 4” (див. скріншот нижче).

  Властивості IP v4

   

 4. потім можна вказати необхідні дані: IP, DNS і ін.

  Вводимо IP, DNS

   

 5. Як доповнення. Зверніть увагу, що, якщо ви використовуєте Wi-Fi роутер / маршрутизатор – в більшості випадків, замість “ручного” вказівки IP, потрібно виставити “Отримати IP-адресу автоматично” (як на скрині вище в моєму прикладі).

За доповнення по темі – заздалегідь дякую.

Ссылка на основную публикацию