Підвищення функціоналу браузера Chrome за допомогою розширень

Багато років поспіль серед для персональних комп’ютерів, лідерство утримував Mozilla Firefox. Програма працювала спритніше і стабільніше сумнозвісного Internet Explorer від компанії Microsoft. Згодом стала набирати популярність інша, всіма відома програма від Норвезьких розробників, під назвою Opera, яка до слова сказати і зараз є дуже популярною завдяки високій надійності і конфіденційності даних користувача.

Opera поки що єдиний браузер має вбудовану службу VPN доступу, яка значно збільшує конфіденційність і допомагає обійти блокування заборонених сайтів в багатьох країнах. Відмінність вбудованого VPN від плагінів і інших безкоштовних програм в тому, що всі адреси використовуються в цій програмі надійні, спеціально відібрані компанією Opera Software.

У вересні 2008 року вийшов новий браузер з відкритим вихідним кодом від пошукової компанії Google, який моментально став лідером серед всіх браузерів. Причиною тому став, як уже було сказано вище, відкритий вихідний код, завдяки чому всі функції в програмі можуть бути видозмінені, зовнішній вигляд і функціонал гнучко підлаштовується під користувачів.

На даний момент існують сотні браузерів створених на основі Chromium, одним з найвідоміших є Яндекс браузер.
В іншому, для середньостатистичного користувача відкритий вихідний код грав на вирішальній ролі. Програма з перших же релізів вразила всіх своєю швидкістю запуску, завантаження сторінок і взагалі неймовірною швидкістю і зручністю. Крім того, на момент виходу цього браузера, всі інші програми виглядали як якісь комбайни, з купою функцій, кнопок, панельок, на тлі яких Chrome виглядав аскетично і неймовірно стильно.

У той же час, браузер від Google не в якій мірі ні відставав по функціоналу від своїх поважних попередників, більш того, всі настройки компактно згруповані і в них легко розібратися. Навіть новачок міг залізти в системні інструменти та підлаштувати програму під себе.

Система розширень Chrome

Крім перерахованих вище можливостей браузера, Chrome вперше став використовувати систему розширює можливостей програми, завдяки спеціальному магазину, в якому користувачі могли шукати потрібні їм функції і додавати в браузер. Наприклад, відсутність вбудованого VPN, як у Opera цілком можна компенсувати, скачавши цю програму в браузер буквально на льоту, навіть без її перезапуску, що досить примітно, адже розширення існували і раніше, в інших браузерах, та ось тільки працювали вони як окрема програма, яку необхідно було видаляти через панель управління. Такі розширення погано інтегрувалися в браузер і працювали зі збоєм.

Завдяки відкритому вихідному коду, теми і розширення на браузер Chrome стали активно створювати користувачі, багато програмістів звернули увагу на перспективність цього проекту і стали вести розробку свого ПО. В цілому, більшість програм від Google має відкритий вихідний код і поширюється безкоштовно, взяти хоча б Android ОС, таку популярну останнім часом.

Втім, у більшості програм від Google є і недоліки, напевно багато хто вже звернули увагу на надмірне споживання ресурсів даними програмами. Телефони на Android з моменту створення перетворилися мало не в персональні комп’ютери, щоб реалізувати потреби операційної системи, а Chrome браузер як з’ясувалося пізніше заповнює всю оперативну пам’ять. Секрет спритною роботи ПО в тому, що кожна нова вкладка працює в тлі як окремий процес в системі, займаючи оперативну пам’ять, що вже при десяти вкладках може заповнити велику частину ОЗУ. Навіть при закритті браузера, він не закривається повністю, а продовжує висіти в системі (що є типово і для Android ОС) завдяки чому при наступному запуску він тут же відкривається готовий до використання.

Корисні розширення для Google Chrome

Незважаючи на «ненажерливість» цього браузера, користувачі продовжують його використовувати завдяки гнучкій налаштування і спритною роботі.

За майже десятирічну історію браузера, у користувачів сформувався свій список необхідних кожному розширень, в них входять як декоративні так і «життєво необхідні» функції. У магазині розширень зібралася величезна безліч програм, так що, багато хто з них виконують однакові функції, нехай і називаються по-різному.

 • Speed ​​Dial – Розширення заміняє стартовий екран програми, встановлюючи замість часто використовуваних адрес призначений для користувача набір сайтів. Останнім часом подібні програми стали користуватися меншою популярністю через оптимізацію стартової сторінки програми, завдяки чому добірка сайтів стала більш актуальною.
  Adblock – одне з перших розширень для блокування реклами в браузерах, вперше з’явилося саме на браузері від Google, після чого перекочувало на Opera, Mozilla і інші програми з підтримкою розширень. Згодом правда adblock зник з магазину розширень. Пов’язано це з тим, що основний прибуток Google отримує саме від реклами, а подібні розширення, зокрема і adblock, вкрай агресивно блокують рекламу. В іншому, популярність софта не впала, дуже скоро у неї з’явився власний сайт, з якого і скачується це саме розширення. У будь-якому випадку, його завжди можна замінити схожим ПО.
  VPN розширення для Chrome– Останнім часом в країнах СНД, все більше сайтів підлягають блокуванню через що користувачі позбавляються улюблених соціальних мереж і свіжого контенту, що дозволяє отримувати з пірінгових мереж. У зв’язку з цим значно зріс попит на VPN сервіси та інше анонімайзери. Важко виділити якесь одне розширення, кожне з них має свої плюси і мінуси, наприклад ZenMate відомий стабільною роботою, хоча в його розпорядженні є на вибір всього 4 країни, що розширюється при покупці преміум аккаунта. Touch VPN працює мабуть повільніше, зате має можливість вибрати практично будь-яку країну, в тому числі і Росію, а також дозволяє використовувати підміну ip адреси тільки на одній з вкладок, що дозволяє скажімо, запустити Вконтакте через Американський проксі, а в сусідній вкладці Facebook, вже через Русский проксі сервер.
  VPN.S HTTP Proxy для Chrome– відоме додаток серед багатьох арбітражніков, сайтостроителей і просто людей бажаючих безпечно користуватися інтернетом. На відміну від безкоштовних VPN сервісів, це розширення перш за все призначений для використання платних проксі адрес. Набутий проксі вписується в налаштуваннях програми, після чого браузер працює в обхід реального ip.
  VK Downloader і Video Downloader – досить популярні розширення на просторах СНД, призначені для скачування відео з інтернету ресурсів. Крім того, VK Downloader здатний завантажити з соціальної мережі відео і аудіозаписи, а також «зливати» цілі альбоми картинок, що не передбачено стандартними засобами сайту.
  Віддалений робочий стіл Chrome – набрав свою популярність під час максимального поширення Android пристроїв. За допомогою цього розширення буквально в один клік можна отримати доступ зі смартфона до свого ПК. Звичайно, зараз таких програм предостатньо, взяти хоча б спеціалізовану програму TeamViewer, втім, розширення куди простіше в плані налаштувань і працює значно швидше. До недоліків можна віднести те, що розширення допомагає з’єднати комп’ютер і телефон тільки в одній локальній мережі.
  Secure Profile – досить часто використовується на комп’ютерах до яких має доступ багато незнайомих людей. Дане розширення виконує всього одну функцію, це захист браузер паролем. В іншому у нього є два значних мінуса, щоб розширення вимагало пароль, Chrome необхідно повністю закрити в системі т. К. Навіть при закритті програми, вона продовжує перебувати в процесах системи. Також до недоліків можна віднести те, що при закритті браузера на іншому «користувача», на якому немає цього розширення. При наступному запуску браузера, запуститься саме цей призначений для користувача режим, в якому немає розширення і як наслідок пароля.
  Lightshot та інші скріншотер – без перебільшення один з найпоширеніших видів розширень в будь-якому браузері. Дуже часто користувачеві необхідно зберегти певні дані з браузера, і все що для цього потрібно, це клікнути по значку на панелі Chrome.

Існує звичайно і стандартні засоби, на кшталт клавіші Print Screen, але вона робить знімок всього екрану, а не обраної області, крім того, що б зберегти потім зроблений знімок, знадобиться створювати файл в bmp розширенні, яке багато «важить» і не підтримується практично ніяким сервісом.

На цьому мабуть можна і зупиниться, адже надмірна кількість встановлених розширень також споживає оперативну пам’ять і як наслідок уповільнює роботу браузера, а адже швидкість роботи Chrome мабуть і було те, за що його полюбили.

Можна сказати багато поганого і хорошого про браузер від Google. З одного боку його критикують за брак конфіденційності і надмірному споживання ресурсів системи, але з іншого боку Chrome дозволяє безмежно гнучку систему вдосконалення своїх можливостей. Одна тільки функція зміни профілів чого варто, при якій на одному профілі встановлені одні розширення, а на іншому інші. З одного профілю працює VPN, а з іншого проксі.

Браузер Google Chrome вперше надав користувачам свободу самовираження і повний контроль над програмним середовищем браузера, ось за що його полюбили користувачі в усьому світі.

Ссылка на основную публикацию