Підсумки експерименту по Майнінг і мої висновки!

Фелікс, спеціально для вас, для читачів і Володимира я розповім про Майнінг.
Роберт абсолютно прав, на комп не Майні років так 5. навіть стики і ті вже не окупаються, витративши 19500 руб. за рік підете в -5000 руб. навіть обладнання не окупиться … для прибуткового Майнінг потрібно не потужне залізо, як вважає Володимир, а спеціальне обладнання.
суть Майнінг проста – обчислення SHA256 виконується над 512-бітними блоками даних і включає в себе 64 раунду шифрування, які потребують безлічі 32-бітних складань, зрушень і бітових операцій. Кожен наступний раунд шифрування залежить від результатів попереднього, створюючи ланцюжок залежностей. Хоча виконання окремих раундів шифрування не може бути распараллеліть, перевірка кожного окремого хеша може виконуватися паралельно, що робить обчислення прекрасно піддаються паралелізації.
починали Майні на процесорах, в 2010 – на відкритих, причому характерно, що типові GPU від AMD мають тенденцію показувати велику продуктивність, ніж GPU від NVidia, якщо мова йде про GH / s на $, почасти завдяки системі команд, добре підходить для обчислень SHA256 , і архітектурі VLIW, яка містить більшу кількість ALU, які працюють паралельно, нехай і на злегка меншій частоті. Зокрема, операції зсуву і битового вибору можуть бути реалізовані єдиною інструкцією AMD ISA. Майні на такому конфіги, як в статті – це затія, приречена на провал, повний креп, запізніла з реалізацією року так на 4.
в 2011 почали Майні на FPGA (кілька примірників SHA256-модуля, який параметрізуется глибиною розгортання). FPGA швидко пішли в минуле, тому як на світ з’явилося нове покоління апаратури, ASIC, що дає виграш на порядки і в енергоефективності та в продуктивності. кожен містить 16 повністю розгорнутих конвеєрів для обчислення SHA256, що по продуктивності еквівалентно 16 mid-hi-end FPGA, уміщених в 1 ASIC. якщо ми візьмемо SP35 YUKON POWER, який перебирає по 5,5 мільярда хеш в секунду, то за годину він буде Майні 30,6 гривень чистого прибутку, це 268000 гривень за рік або 22000 в місяць. проблема номер раз: його складно знайти в наявності зараз і купити; проблема номер два: він стоїть 134000 гривень. з урахуванням окупності, це 11000 гривень в місяць чистого прибутку за перший рік і по 22000 в місяць за другий рік. потім потрібно моніторити, апгрейдити, палити btc та інше. але тут є ризики. тому варто вибрати менш авантюрний спосіб заробітку. я ось чув, що витрачаючи всього 2 години на день можна зробити 1500 в місяць. реально, без підстав та ризиків. як то кажуть, хто не ризикує, той клацає по посиланнях за 2 гривень.
имхо, якщо ви не почали займатися біткоіни років 5-6 назад, то зараз вже запізно. блоки все складніше, скоро буде так, що на 1 блок (25 btc) піде 371 рік. стрибків зростання котирування теж не передбачається. максимум, що можна порадити – це інвестувати трохи лаве в придбання активів криптовалюта в довгостроковій перспективі, але це для терплячих. а для ентузіастів можна порадити всякі Форк біткоіни.

Ссылка на основную публикацию