Підрахунок осередків в Excel, використовуючи функції РАХУНОК і СЧЕТЕСЛІ

Дуже часто при роботі в Excel потрібно підрахувати кількість комірок на робочому листі. Це можуть бути порожні або заповнені осередки, які містять тільки числові значення, а в деяких випадках, їх вміст повинен відповідати певним критеріям. У цьому уроці ми детально розберемо дві основні функції Excel для підрахунку даних – РАХУНОК і СЧЕТЕСЛІ, а також познайомимося з менш популярними – СЧЕТЗ, СЧІТАТЬПУСТОТИ і СЧЕТЕСЛІМН.

РАХУНОК ()

статистична функція РАХУНОК підраховує кількість осередків в списку аргументів, які містять тільки числові значення. Наприклад, на малюнку нижче ми підрахували кількість осередків в діапазоні, який повністю складається з чисел:

У наступному прикладі в двох осередках діапазону міститься текст. Як бачите, функція РАХУНОК їх ігнорує.

А ось осередки, які містять значення дати і часу, враховуються:

функція РАХУНОК може підраховувати кількість осередків відразу в декількох несуміжних діапазонах:

Якщо необхідно підрахувати кількість непустих осередків в діапазоні, то можна скористатися статистичної функцією СЧЕТЗ. Непорожніми вважаються осередки, що містять текст, числові значення, дату, час, а також логічні значення ІСТИНА або БРЕХНЯ.

Вирішити зворотну задачу, тобто підрахувати кількість порожніх клітинок в Excel, Ви зможете, застосувавши функцію СЧІТАТЬПУСТОТИ:

СЧЕТЕСЛІ ()

статистична функція СЧЕТЕСЛІ дозволяє робити підрахунок осередків робочого аркуша Excel із застосуванням різного виду умов. Наприклад, наведена нижче формула повертає кількість осередків, що містять негативні значення:

Наступна формула повертає кількість осередків, значення яких більше вмісту комірки А4.

СЧЕТЕСЛІ дозволяє підраховувати клітинки, що містять текстові значення. Наприклад, наступна формула повертає кількість осередків зі словом “текст”, причому регістр не має значення.

Логічне умова функції СЧЕТЕСЛІ може містити групові символи: * (Зірочку) і ? (знак питання). Зірочка позначає будь-яку кількість довільних символів, а знак питання – один довільний символ.

Наприклад, щоб підрахувати кількість осередків, що містять текст, який починається з букви Н (Без урахування регістру), можна скористатися наступною формулою:

Якщо необхідно підрахувати кількість осередків, які містять рівно чотири символи, то використовуйте цю формулу:

функція СЧЕТЕСЛІ дозволяє використовувати в якості умови навіть формули. Наприклад, щоб порахувати кількість осередків, значення в яких більше середнього значення, можна скористатися наступною формулою:

Якщо одного умови Вам буде недостатньо, Ви завжди можете скористатися статистичної функцією СЧЕТЕСЛІМН. Ця функція дозволяє підраховувати осередки в Excel, які задовольняють відразу двом і більше умов.

Наприклад, наступна формула підраховує осередки, значення яких більше нуля, але менше 50:

функція СЧЕТЕСЛІМН дозволяє підраховувати осередки, використовуючи умову І. Якщо ж потрібно підрахувати кількість з умовою АБО, необхідно задіяти кілька функцій СЧЕТЕСЛІ. Наприклад, наступна формула підраховує осередки, значення в яких починаються з літери А або з букви До:

Функції Excel для підрахунку даних дуже корисні і можуть стати в нагоді практично в будь-якій ситуації. Сподіваюся, що даний урок відкрив для Вас всі таємниці функцій РАХУНОК і СЧЕТЕСЛІ, а також їх найближчих соратників – СЧЕТЗ, СЧІТАТЬПУСТОТИ і СЧЕТЕСЛІМН. Повертайтеся до нас частіше. Всього Вам доброго і успіхів у вивченні Excel.

Ссылка на основную публикацию