Підключити другий монітор до комп’ютера через hdmi

Підключення додаткового монітора до комп’ютера може як підвищити продуктивність праці за комп’ютером, так і знизити. Наприклад, ви можете запустити різний софт на двох моніторах і працювати з ним паралельно. А хтось намагається працювати за першим монітором, при цьому на другому дивитися фільми, серіали або що-небудь ще. Особисто у мене в другому випадку не виходить сконцентруватися на роботі, я постійно переключаюсь на фільми і продуктивність помітно падає. Тому я другий монітор практично не використовую. Але у мене основний ширше ніж Full HD і я спокійно можу працювати з двома вікнами додатків. Якщо ж ваш основний монітор широкий, то другий монітор як раз може стати в нагоді для роботи з декількома вікнами додатків.

Багато користувачів вважають, що підключити другий монітор до комп’ютера на базі Windows складно і відмовляються часом від цієї ідеї. Насправді підключити монітор не проблема і в даній статті розберемо як це зробити.

Спочатку потрібно подивитися куди підключений ваш основний (перший) монітор. Він може бути підключений або до відеокарти, або до материнської плати, якщо відеокарта відсутня, але є вбудоване графічне ядро ​​на платі або центральний процесор. У будь-якому випадку материнські плати вкрай рідко мають кілька панелі вводів тому потрібна відеокарта.

Для приклад розглянемо відеокарту, яка стоїть у мене в комп’ютері. Тут 1 роз’єм HDMI, 1 VGA і 1 DVI. Тобто до моєї відеокарти можна підключити тільки один монітор по HDMI. Невже купувати іншу відеокарту? Ні, вихід є.

Існують різні перехідники. Підійде, наприклад, перехідник з HDMI на DVI. Перехідник такий буде коштувати 300-400 гривень. А ось VGA – DVI перехідники, як на картинці – білі, я купував десь за 100 гривень в ДНС або навіть за 75 гривень, десь так. Будинки лежать, два штуки, раніше користувався, коли були потрібні.

Після підключення монітора до комп’ютера, включайте сам комп’ютер і монітор. Поясню на прикладі Windows 7. Заходьте в контекстне меню робочого столу і вибираєте дозвіл екрана.

Потім вибираєте в списку варіант «Розширити ці екрани» – для того, щоб другий монітор був продовженням першого, або «Дублювати ці екрани», щоб на обох відображалося одне і те ж.

Чи підтверджуєте зміни, натиснувши на кнопку OK і у вас запрацюють два монітори так, як ви їх налаштували. Якщо ж необхідно програмно відключити другий монітор, то вибираєте опцію «Показати робочий стіл тільки на 1».

Як ви бачите, підключити другий монітор до комп’ютера через hdmi безпосередньо або за допомогою перехідника не така вже й проблема. Добре якщо у вашій відеокарті 2 роз’єми HDMI і монітори мають такі ж роз’єми, тоді взагалі все чітко підключається, без проблем з перехідниками.

Ссылка на основную публикацию