Підготовка windows не вимикайте комп’ютер в windows 10 довго висить

З даною проблемою стикалися якщо не все, то майже все користувачі Windows 10. Виявляється даний факт або при включенні, або частіше при виключенні комп’ютера. При цьому користуватися ним не представляється можливим, тому що немає реакції ні на натискання кнопок ні на кліки мишкою.

Що це означає?

Зазвичай повідомлення «Підготовка windows не вимикайте комп’ютер» в Windows 10 і інших версіях даної операційної системи говорить про скачуванні і / або установці оновлень системних компонентів. Так як Windows 10 є досить молодий ОС, то її розробники постійно доробляють і покращують, впроваджуючи ці поліпшення у вигляді оновлень системи.

Довше вікно про підготовку змінюється на вікно з відображенням ходу поновлення.

Відображення ходу оновлення системи

Тому якщо ви бачите у себе на ПК даної повідомлення, то краще дійсно не намагатися виключати або перезавантажувати його, щоб не порушити хід оновлення. Це може привести до повної відмови операційної системи і єдиним варіантом виправлення ситуації, що склалася буде її перевстановлення.

Чому оновлення триває так довго?

Тут є кілька впливають на час поновлення факторів, а саме:

  • Розмір оновлення. Буває виходить оновлення невеликого розміру (близько 100 мб). В цьому випадку його скачування і установка займає мало часу. А бувають масштабні оновлення, розміром до 4-5 ГБ. В цьому випадку витрачається досить багато часу на їх завантаження та установку.
  • Швидкість інтернету. Тут все просто. Чим швидше у вас інтернет, тим швидше буде завантажено оновлення. Особливо велике.
  • Продуктивність ПК. Як і в випадку вище, швидкість установки оновлення залежить від того наскільки швидкий і продуктивний ваш комп’ютер. Слабкі ПК витрачають на установку оновлень набагато більше часу.
  • Наявність проблем з жорстким диском. Жорсткий диск, який має багато пошкоджених секторів дуже сильно уповільнює установку оновлень і загальну роботу комп’ютера в цілому. Тому якщо у вас спостерігається повільна робота комп’ютера і повідомлення «Підготовка windows не вимикайте комп’ютер» висить часто й подовгу, то в цьому випадку рекомендуємо вам перевірити свій жорсткий диск на працездатність.

висновок

Повідомлення «Підготовка windows не вимикайте комп’ютер», що з’являється в Windows 10 під час включення або виключення ПК, говорить про його перебіг оновлень системи. Заважати даному процесу не можна і завжди варто чекати його закінчення. Якщо воно висить довго, то на це є ряд причин, описаних вище.

Ссылка на основную публикацию