Периферійні пристрої: монітори, клавіатури, миші – що вибрати для офісного комп’ютера

Найбільш очевидна характеристика монітора – його діагональ. Вимірюється вона в дюймах. В даний час в основному пропонуються моделі з діагоналлю від 19 до 24 дюймів. Зрідка можна ще зустріти і 17-дюймові монітори. Практика підказує, що чим більше розмір монітора, тим приємніше за ним працювати. У всякому разі, на великому екрані більші значки і шрифт – так менше напружується зір.

Чому ціни на монітори з однаковою діагоналлю і дозволом можуть відрізнятися майже в два рази? На то є і маркетингові, і чисто технічні причини.

  • Бренд (торгова марка). У всі часи продукція NEC, Sony, Toshiba вважалася дорогою. Помітно підвищує ціну і нестандартний дизайн корпусу, підставки.
  • Яскравість і контрастність. Наявність режимів підвищеної яскравості і контрастності (динамічного діапазону зображення) корисно в іграх і при перегляді фільмів, але для нормальної роботи вони абсолютно не потрібні.
  • точність передачі кольору. Принципово важлива лише при професійній роботі з графікою (фотостудії, реклама, верстка, поліграфія). Технічно монітори будуються на різних матрицях: TN-film (найдешевші, але передача кольору гірше і кути огляду менше), MVA, PVA (володіють кращими параметрами, але дорожче майже вдвічі). Для звичайних офісних завдань цілком підійдуть дешеві моделі.
  • Час відгуку. Моделі з меншим часом відгуку (інерційністю) коштують дорожче. На статичні зображення цей параметр ніяк не впливає, і невелика різниця помітна тільки в іграх або при перегляді фільмів.
  • Присутність усіляких опцій: Вбудованих динаміків, подовжувачів USB з роз’ємами на підставці монітора, додаткових входів (DVI, HDMI) і т. Д. Дуже корисна функція – регулювання підставки по висоті.

Чим відрізняються монітори зі світлодіодним (LED) підсвічуванням? Якість зображення на моніторах з люмінесцентної і LED-підсвіткою практично однаково. За ціною вони теж майже зрівнялися. Швидше за все, світлодіодне підсвічування незабаром стане основною технологією – такі монітори споживають менше енергії і, по ідеї, повинні бути більш довговічними.

Характерна ознака робочого місця на біржі – екрани, збудовані в ряд. Брокеру дуже важливо одночасно стежити за декількома вікнами програм, і для цього до комп’ютера підключають два, три, а то й чотири монітори відразу. У будь-якому офісі у такого рішення є кілька безперечних достоїнств.

  • Наприклад, на одному з моніторів у вас розміщується вікно «1С: Бухгалтерія», розгорнуте на весь екран, а на іншому – редактор Word або електронні таблиці, браузер з веб-сторінками, довідник і т. П. Чи залишиться місце і для вікна ICQ або Skype, калькулятора.
  • Нерідко менеджеру або консультанту потрібно продемонструвати клієнту щось на екрані. Якщо монітора два, злегка розгорніть один в сторону клієнта. При цьому йому зовсім не обов’язково бачити те, що у вас на іншому моніторі – наприклад, прайс із закупівельними цінами, листування з постачальниками і т. П.

Мабуть, тільки в цьому випадку «стандартні» монітори 4: 3 ще зберігають деякий право на існування. Цікавий і такий варіант – новий широкоекранний монітор буде основним, а в якості другого можна залишити старий, з меншою діагоналлю. Бажано відрегулювати яскравість, контрастність і кольоровість на обох моніторах так, щоб різниця в якості картинки була мінімальною.

Від клавіатури і миші багато в чому залежить зручність роботи за комп’ютером. За довгі роки конструкція стандартних «офісних» клавіатур і мишей ціною по 5 доларів доведена практично до досконалості. Тут буквально вже нічого ні додати, ні відняти! Вироби відомих «клавіатурних» брендів (Cherry, Logitech, Mitsumi, BTC) відрізняються від більш дешевих аналогів в основному ретельністю виготовлення та терміном служби. Бездротові миші і клавіатури орієнтовані в основному на «домашній» сектор. Основні недоліки – ціна і необхідність заміни батарей. На одному комплекті батарейок клавіатура здатна пропрацювати до року, а миша – від двох тижнів до місяця. Однак бездротова периферія дуже зручна, і це компенсує всі її недоліки.

З бездротовими мишами пов’язаний забавний випадок. Покупець поскаржився, що бездротова миша (Logitech, ціною під 80 доларів) постійно втрачає зв’язок з ноутбуком. Як ми ні перевіряли і миша, і ноутбук – все працювало прекрасно. Миша все-таки поміняли на іншу, тепер уже від ASUS. Однак і з нею повторилася та ж історія! Розгадка виявилася дуже простий, але для неї довелося сходити в гості до нашого клієнта. З’ясувалося, що точно між ноутбуком і мишею він постійно кладе два стільникові телефони – йому зручно, щоб все було під рукою. При цьому він прихильник ідеального порядку на столі: все повинно лежати на строго визначених місцях, і ні сантиметра в сторону! Варто було трохи перекласти телефони, і миша починала працювати ідеально. Висновок: хоча і пишуть, що бездротові пристрої стійкі до перешкод, але у всього є свої межі!

Ссылка на основную публикацию