Перевірити текст на пунктуацію онлайн: перевірені способи

Добридень! Ви знаєте, як перевірити текст на пунктуацію онлайн? Багато авторів не приділяють достатньо уваги пунктуації, а саме постановці розділових знаків (точки, двокрапка, коми, тире та інші) відповідно до правил російської мови. У той час як дещо некоректно розставлених знака здатні кардинально змінити початкову ідею пропозиції.

1 приклад:

Всім відома фраза з відомого дитячого мультфільму: «Стратити не можна помилувати». Кома в даному випадку грає доленосну роль! Стратити чи все-таки помилувати?

2 приклад (з повсякденного досвіду):

Повідомлення на мобільний телефон: «Ти чо приїхав?». Залежно від того, як поставить кому одержувач даного повідомлення, зміст тексту може придбати вкрай недоброзичливий відтінок. Повідомлення може образити одержувача.

«Ти що, приїхав?». В цьому випадку кома допомагає зрозуміти, що автора цікавить, приїхав адресат чи ні. Можливо для планування подальших дій.

У мережі інтернет створено безліч онлайн-ресурсів, за допомогою яких можна без праці перевірити правильність постановки розділових знаків. Програми підкажуть, де ще необхідно додати коми.

Важливо! Багато користувачів Microsoft Word знають, що цей додаток так само перевіряє розстановку розділових знаків і навіть наявність в тексті орфографічних помилок. Якщо Ви використовуєте WordPad, то для перевірки пунктуації можете скористатися ресурсами, які ми представимо нижче.

Для того, щоб перевірити текст в Microsoft Word слід вибрати розділ «Рецензування» і далі «Правопис», як показано на скріншоті.

Перевірити текст на пунктуацію онлайн – Орфограммка

Даний інтелектуальний ресурс можна використовувати не тільки для перевірки пунктуації, але і для орфографії, унікальності та інших правил російської мови. З скріншота нижче видно як користувач скопіював текст у вікно для перевірки ресурсу «Орфограммка».

Сайт досить швидко і грамотно проводить перевірку тексту і вказує на недоліки. В окремому стовпці вказано число виявлених помилок. Всі вони рознесені по розділах (див. Праворуч).

Що стосується якості виконаної перевірки, то «Орфограммка» видає досить хороші результати. Розробники постійно вдосконалюють роботу «Орфограммкі», що не може не вплинути на якість. Сотні користувачів щодня працюють на даному сайті. Ми радимо спробувати цей ресурс.

Серед недоліків слід відзначити необхідність реєстрації. Один з варіантів – використання облікового запису будь-якої соціальної мережі.

ОРФО-онлайн

Ресурс дозволяє в онлайн режимі здійснювати перевірку правопису різних текстів. Реєстрація для початку роботи не потрібно. Необхідно вставити текст в область перевірки і вибрати кнопку «Перевірити». Через пару миттєвостей завдання буде виконано. Всі помилки (пунктуація, орфографія і інші) будуть виділені.

У тексті з прикладу на скріншоті автор не поставив кілька ком і натиснув пару раз клавішу пробіл. При натисканні на помилку сервіс самостійно запропонує заміну і пояснить причину підкреслення. Дуже зручно!

Language Tool

Якісний ресурс для перевірки правопису, який є вільним програмним забезпеченням. Як і попередні Language Tool дозволяє здійснювати комплексний пошук помилок (орфографія, стиль, розстановка знаків пунктуації). Крім того, він реагує на зайві прогалини, відсутні коми, помилки в словосполученнях. Розробники вказали в додатку більше 600 різних правил написання. Даний ресурс знаходить помилки і виділяє їх рожевим кольором (як на скріншоті).

Language Tool пропонує заміни для усунення помилок. Автору залишається вибрати найбільш підходящий варіант.

Переваги Language Tool:

  • Розроблено розширення для інтернет-браузерів Файерфокс і Хром;
  • Можна встановити додаток для LibreOffice / OpenOffice (безкоштовні офісні редактори);
  • Є можливість завантажити доповнення Гугл Докс;
  • Language Tool – незалежне додаток, великий набір онлайн-перевірок, який дозволяє працювати з тестами досить великого обсягу.

TEXT.ru

Популярний ресурс, який перевіряє тести на помилки написання і на унікальність (для впевненості, що обрані текст не публікувався раніше ні на яких сайтах). Серед корисних функцій варто відзначити перевірку на «воду», кількість спаму і число символів як з пробілами, так і без пробілів.

У порядку чи розстановка знаків пунктуації сервіс Text.ru перевіряє досить добре. Помилки виділяються рожевим кольором. Після натискання на виділене слово або словосполучення Вам будуть запропоновані варіанти заміни або виправлення. Як працює TEXT.ru показано на зображенні нижче. Важливо відзначити, що для роботи не потрібно проходження реєстрації на сайті.

Сервіси Word online

Додатком Ворд можна скористатися в онлайн режимі, якщо воно не встановлено на комп’ютері. Таких сервісів є кілька. Вони дозволяють виробляти форматування документів, редагувати таблиці, зображення і багато іншого. Крім того, можна відкрити вже створений документ з розширенням .doc або .docx і виконати його редагування.

Microsoft Office Live

Для роботи необхідно мати обліковий запис Microsoft. Сервіс дуже схожий на Word, тому працювати в ньому просто.

Google Docs

Для реєстрації потрібна адреса електронної пошти. Ресурс дозволяє форматувати вже створені документи і нові, виконувати їх перевірку на наявність помилок. Якість перевірки, на жаль, не найкраще. Можна також спробувати скористатись Language Tool, про який було розказано раніше

rollApp: OpenOffice Writer

Це програмне забезпечення знаходиться у вільному доступі для всіх користувачів. Зовнішній вигляд сервісу схожий на Ворд 2003-2007. Функціонально OpenOffice Writer дозволяє виконати ті ж завдання, що і Ворд, встановлений на ноутбуці або комп’ютері. Значна перевага – можливість працювати з декількома документами одночасно.

Перевірити текст на пунктуацію онлайн можна за допомогою безлічі сервісів. У статті ми запропонували всього кілька найпопулярніших варіантів. Не обов’язково встановлювати Word на комп’ютер, так як в інтернеті є ресурси з ідентичним функціоналом. Спробуйте перевірити текст за допомогою різних сервісів. Залишайте коментарі після статті.

Ссылка на основную публикацию