Перевірка мікрофона в Windows (Віндовс) 10 в настройках і онлайн

У «десятці» реалізована можливість легко і швидко перевірити мікрофон. Причому зробити це можна як для інтегрованого пристрою, так і зовнішнього, підключеного. Перевіримо мікрофон стандартним способом, налаштуємо його і дізнаємося про вбудований додатку «Запис голосу».

Параметри Windows 10

В налаштуваннях «десятки» є простий спосіб перевірити мікрофон. Викликаємо параметри клавішами Win + I, заходимо в розділ «Система» і переходимо у вкладку «Звук».

Нам необхідний інструмент «Перевірте мікрофон». Не роблячи ніяких зайвих дій, просто поговоріть в мікрофон (якщо це інтегрований в ноутбуці, просто голосно скажіть пару фраз). Якщо пристрій справно, на повзунку повинна відображатися синя лінія. Це означає, що мікрофон реагує на голос.

Переконайтеся також, що виставлено правильне «Пристрій введення». Якщо повзунок не реагує на зовнішні звуки, можна відразу запустити діагностику пристрою – «Усунення неполадок».

Служба усунення неполадок автоматично виявить поточні проблеми з мікрофонним обладнанням і запропонує їх усунути. У нас ніяких проблем не виявлено.

Не виходьте з звукових параметрів, а перейдіть в «Панель управління звуком».

Там ми натискаємо на активний пристрій введення і вибираємо «Властивості».

У властивостях обладнання нам потрібна вкладка «Рівні». Багато фахівців по звуку рекомендують встановити посилення на рівні 20 дБ.

Перевірка мікрофона в Skype

Ще один варіант перевірити мікрофонний пристрій – в популярній програмі Skype. Заходимо в програму і в її налаштування. У вкладці «Звук і відео» бачимо розділ з мікрофонної перевіркою. Встановіть повзунок «Налаштувати мікрофон автоматично» і поговоріть. Як і в попередньому випадку, повзунок повинен змінюватися синіми кульками.

запис голосу

Хороший спосіб протестувати реальні можливості мікрофона – записати свій голос і почути з боку, наскільки якісно це робить пристрій.

Шукаємо в пошуку додаток «Запис голосу» і заходимо в нього.

Дозволяємо додатком доступ до мікрофона.

Кількома на синю іконку для старту запису (або клавішами Ctrl + R). Промовляємо який-небудь виразний текст, щоб можна було дізнатися реальні можливості мікрофона.

Щоб повністю зупинити запис, натискаємо на синій кружечок з білим квадратиком посередині. Щоб призупинити записування – на іконку паузи трохи нижче. Іконка прапорця поруч з паузою дозволяє додавати мітку на запис, відзначаючи важливі моменти.

Запис збережеться, і її можна буде послухати, клікнувши на іконку відтворення.

Додаток дуже допомагає в адекватній оцінці стану мікрофона.

Перевірка мікрофона онлайн

Перевірити пристрій можна за допомогою онлайн-сервісів.

  1. Mic Test.

Сервіс побудований на технології флеш, тому переконайтеся, що у вас встановлений і налаштований в браузері Flash Player. Кількома на вікно і дозволяємо використання плеєра.

Наступний крок – дозволяємо сервісу доступ до мікрофона.

Підтверджуємо дозвіл у спливаючому вікні браузера.

Після цього нам потрібно поговорити в мікрофон. Індикатор буде змінюватися в залежності від гучності звуку. Якщо пристрій працює, тестер видасть нам відповідне повідомлення – «Мікрофон працює відмінно».

Якщо пристрій не працює, сервіс видасть повідомлення «Звуку немає». В цьому випадку потрібно:

  • перевірити настройки обладнання в параметрах Windows;
  • можливо – збільшити на максимум гучність повзунком справа, так як на деяких ноутбуках вбудовані мікрофони досить тихі;
  • переконатися, що правильно вибрано пристрій в пункті «Вибір мікрофона». За замовчуванням вибирається пристрій, підключений в налаштуваннях ОС. Якщо ви бачите порожні рядки, значить у вас один мікрофон (вбудований) і він обраний за замовчуванням.

  1. Online Voice Recorder.

Сервіс, аналогічний стандартному додатку Windows «Запис голосу». Можна використовувати цей диктофон для реальної оцінки якості мікрофонної записи. Переходимо на сайт і натискаємо на червону іконку для початку запису. Точно так же дозволяємо доступ до мікрофона у спливаючому вікні.

Зупиняємо запи
с або ставимо її на паузу.

Після зупинки запису ми тут же можемо відтворити отриману інформацію про мікрофон – його гучності, чіткості, як.

  1. Speech Pad.

Цікавий сервіс – текстове розпізнавання голосу. З його допомогою можна наочно побачити, як працює мікрофон, наскільки якісно він виловлює мова і не захоплює зайві шуми.

Зверніть увагу! На головній сторінці сайту ми побачили повідомлення про те, що браузер Opera не підтримує в даному сервісі. Потрібно запустити сайт з Google Chrome.

Запускаємо Хром, натискаємо на іконку «Включити запис» і починаємо говорити – чітко і ясно. І звичайно, після натискання на іконку дозволяємо сервісу доступ до мікрофонного пристрою.

У мовному блокноті відобразиться текст, який ми наговорили на мікрофон. Але нас цікавить характеристика «Рівень розпізнавання». Максимальна її значення – 1.00. У нашому випадку мікрофон розпізнав на 0.92 бала. В цілому, це дуже непоганий результат.

Більше сервісів голосового набору онлайн розглянуто тут.

підводимо підсумки

Наша перевірка мікрофона почалася з стандартних параметрів Windows, потім ми перейшли в «Панель управління звуком», а також розглянули додаток «Запис голосу». До того ж ми використовували три онлайн-сервісу для мікрофонного тесту – сервіс стандартної перевірки, онлайн диктофон і ресурс з текстовим розпізнаванням записи.

Ссылка на основную публикацию