Перевірка ком онлайн, правопис (орфографія) і пунктуація – безкоштовні сервіси

Всім знайома ситуація, коли написаний текст рве шаблон по частині орфографії або несостикованних пропозицій. І якщо орфографію виправити досить просто – для цього є чіткі правила і сайти для перевірки правопису, то з пунктуацією справа йде складніше. Перевірка правопису знаків пунктуації дуже часто залежить від змісту словесної конструкції, яку ми звемо пропозицією. Вбудовані програми (той же Word) не завжди розпізнають частини пропозиції, між якими потрібно поставити розділовий знак, а інших тлумачних програм до недавнього часу представлено не було.

Розробники Google і тут вирішили бути попереду всіх і випустили новий інструмент, що дозволяє перевіряти правопис в комплексі – від граматики до пунктуації. Новий інструмент отримав назву LanguageTool. Він є програмою Гугл для перевірки граматики, пунктуації, орфографії та стилю. Як це працює?

Для початку зайдемо на сайт LanguageTool. Його легко знайти за стандартним запитом в пошуковому рядку. Наприклад, фраза «перевірити пунктуацію онлайн» дає нам уже другу посилання на шуканий сайт:

LanguageTool позиціонує себе, як знавець різних мов і запевняє нас, що може призвести комплексну перевірку пунктуації та орфографії причому абсолютно безкоштовно. Давайте протестуємо його на простих прикладах. Візьмемо нудну передовицю з будь-якого державного ресурсу.

Як правило, статті там серйозні і нудні, а ось редактори – відмінні. Навряд чи в документах будуть допущені помилки, адже один неправильно поставлений розділовий знак може перекрутити весь зміст документа в цілому. Довіримося сайту Трудовий інспекції і витягнемо звідти нудну передовицю:

Ми дуже раді за працівників санаторію, але нас в першу чергу цікавлять коми. Перевіримо правильність розставлених розділових знаків на другому абзаці тексту. Для цього виділяємо його і копіюємо в LanguageTool:

Вибираємо мову (російську) і натискаємо «Перевірити».

Обробка тексту займає частки секунди, і ось вже висвічується повідомлення:

Начебто все добре. Але давайте ускладнити завдання для інструменту. У першому реченні є перерахування, виділене комами (як це і повинно бути). Приберемо оту муру і знову відправимо на перевірку:

Дивно: інструмент не виявив навіть таких явних помилок:

Можливо, з іншими пропозиціями пощастить більше:

Розглянемо перше речення останнього абзацу.

А давайте туди поставимо кому. Причому в будь-яке місце, і відразу дві:

Другий варіант – перевірка свідомо помилкової фрази з неправильними знаками пунктуації, які розпізнає навіть Word. Давайте напишемо фразу:

Ворд сказу видає помилку пунктуації. І справді, після слова «народжені» повинна стояти кома. А що нам скаже LanguageTool?

Як можна бачити, результати не вражають. LanguageTool не бачить кричущих проблем з розміщенням ком навіть там, де вони знаходяться явно не на своєму місці. Причому цей інструмент позиціонується, як один з найбільш перевірених і надійних. Що вже говорити про інших, які можна знайти в пошукових системах? Тому не варто довіряти сучасним засобам перевірки: найкраще допомагають розставити розділові знаки старі добрі підручники граматики.

Ссылка на основную публикацию