Перевірка друку принтера на колір і якість

Від принтера в домашньому користуванні, якщо, звичайно, він не застосовується для відтворення фотографій, рідко коли потрібно що-небудь крім чіткості букв і тривалості терміну експлуатації. Але якщо машина використовується для друку кольоровий продукції, вимоги до неї відразу ж зростають. І тут стає важливим не тільки кількість точок на дюйм або чіткість зображення, але і кольоровість.

Перевірка друку принтера здійснюється за допомогою спеціальних тестових сторінок.

Коли проводиться перевірка

Якість роздруківок важливо для будь-якого документа – і монохромного, і кольорового. Відповідно, процедура тестування проводиться в декількох випадках.

Кольорова гамма

  • При покупці нового апарату найчастіше перевірити роботу приладу в магазині не вдається. Однак в домашніх умовах нічого не заважає користувачеві завантажити відповідні тести і дізнатися, наскільки якість відтворення відповідає істинному.
  • Картриджі з часом вичерпується і потрібно або зарядити пристрій, придбавши відповідний набір, або купити новий картридж. Однак далеко не всі чорнило виявляються сумісними і часом для HP-апаратури доводиться довго шукати спеціальні. Однак справа не тільки в розбіжності характеристик рідини для різних друкуючих пристроїв – справа ще і в різній колірній гаммі.

чорнило

При покупці картриджа або заправного набору в ліцензованому магазині ймовірність того, що відтінок чорнила буде в точності співпадати з апаратом, набагато вище. Однак далеко не у всіх користувачів є фізична або фінансова можливість придбати спеціальне чорнило. Відповідно, користувачеві доводиться підбирати все сумісні варіанти.

Звичайно ж, після установки нового картриджа необхідно провести тест, щоб з’ясувати наскільки відтінки збігаються з попередніми.

  • Також перевіряють кольоровий принтер при плановому перекладі апарату на інші чорнило – з пігментних на водні, наприклад. В цьому випадку слід переконатися в адекватній роботі пристрою.

Тестові картинки будуть потрібні і для визначення стану друкуючої головки. Згодом вона забруднюється і друк відповідного зображення дозволяє як визначити рівень забруднення, так і здійснити прочищення сопел. Така процедура є стандартною і входить в програмне забезпечення принтера.

Аналіз роботи апарату

Щоб з’ясувати, наскільки якісні чорнило придбані, куплений принтер лінійки Epson проводять тести. Для них знадобиться якісний папір – біла матова, оскільки будь-який відтінок листа зіпсує тест, власне принтер і картридж з новими чорнилом.

Тестом виступають барвисті картинки з певними заданими параметрами, які і дозволяють оцінити градієнтними, відповідність відтінку, можливості відтворення та інші параметри друку. Самі тестові завдання легко знайти в інтернеті і завантажити в пам’ять HP-пристрої.

Картинки для перевірки принтера повинні включати:

  • градієнтний перехід від чорного до білого, з включенням заданої кількості відтінків сірого;
  • портрет, а, точніше кажучи, фотографія, з природним кольором шкіри і незамаскованими порами;
  • зображення світлих деталей на темному тлі, а також темних елементів на світлому;
  • тестові смуги з різними кольорами.

Крім того, для прочищення сопел або аналізу стану друкують головки використовують тестову чорну сторінку. Якщо відтінок її не насичений і не рівномірний, слід провести процедуру очищення. У тому ж Epson для цього в вікні вибирають «Перевірка сопел» і по результату тесту призначають очищення.

Друк тесту дюз

Кожен такий елемент служить для перевірки одного з параметрів відтворення. Якщо апарат використовуватимуть лише для домашньої друку, можна обмежитися і двома першими параметрами.

Але якщо потрібно надрукувати фотографії для комерційного використання, слід звернути увагу на всі фактори. При цьому, аналізуючи отримане зображення, слід звертати увагу не на точне відтворення кольору в порівнянні з оригіналом, а на збалансованість обраного набору чорнила.

Кольорова картинка для перевірки принтера аналізується так:

  • в першу чергу оцінюють заливку сірим кольором. Якщо всі його відтінки в точності збігаються з еталонним зображенням, чорнило цілком можна використовувати. Якщо колір спотворений хоча б в одній позиції, на жаль, картридж далекий від ідеалу. Саме сама наявність стороннього відтінку дозволяє визначити невідповідні чорнило. Актуально це для аналізу роботи будь-яких HP-апаратів – Epson, Canon;
  • промальовування найдрібніших деталей як світлих, так і темних теж свідчить про якість чорнила. При якісних матеріалах промальовування буде максимально детальної;
  • спотворення передачі кольору – найкраще визначається по людському портрету або зображення живих об’єктів. Колірна гамма неживих предметів – натюрморт не настільки інформативний, в той час як визначити реалістичність відтінку людської шкіри набагато простіше.

Відкоригувати в деякій мірі передачу кольору можна за допомогою налаштувань самого апарату. Якщо перевірка принтера Epson привела до незадовільних результатів, можна спробувати використовувати програмні установки. Для цього у відповідній вкладці вибирають «Налаштування принтера» і коригують криву півтонів.

Ссылка на основную публикацию