Перетворимо рядки в стовпці і назад в Microsoft Excel

Багато шанувальників Excel рано чи пізно стикаються з цим завданням. Дані на аркуші можуть бути збудовані вертикально або горизонтально, але часом Ви будете помічати, що та чи інша таблиця виглядала б краще, якщо стовпчики і рядки поміняти місцями.

Представляємо Вашій увазі прийом, за допомогою якого Ви можете змінити вигляд даних в Excel відповідно до Ваших потреб. Давайте разом зробимо наступні кроки і розташуємо дані в таблиці у вигляді двох горизонтальних рядків.

Весь секрет у спеціальній вставці

  1. Насамперед, виділіть таблицю з даними, які Вам потрібно повернути. Клацніть правою кнопкою миші і в контекстному меню натисніть команду Copy (Копіювати).
  2. Далі виберіть позицію, де повинна розташовуватися нова таблиця. Клацніть правою кнопкою миші по лівій верхній клітинці цієї області і в меню оберіть команду Transpose (Транспонувати).
  3. Якщо в меню Ви не знайшли іконку команди Transpose (Транспонувати), то можете використовувати команду Paste Special (Спеціальна вставка).
  4. В цьому випадку відкриється діалогове вікно Paste Special (Спеціальна вставка). Відзначте необхідні параметри, а головне – не забудьте поставити галочку навпроти опції Transpose (Транспонувати).

Підказка: Якщо Ви копіюєте осередки з відносними посиланнями без осередків, на які йдуть посилання, то посилання стануть помилковими. Щоб уникнути цього, копіюйте і вставляйте тільки значення, коли виконуєте перетворення рядків у стовпці або навпаки. Для цього відзначте опцію Values (Значення) в розділі Paste (Вставити) діалогового вікна Paste Special (Спеціальна вставка).

Насолоджуйтесь результатом

Ваші дані будуть точно і легко транспонувати і збудовані в новому порядку. У зворотному напрямку цей прийом працює так само добре.

Сподіваюся, цей спосіб буде корисний. Гарного вам дня!

Ссылка на основную публикацию