Перетягування і інші способи змінювати положення стовпців в Excel

У цій статті Ви знайдете кілька способів переміщати стовпці в Excel. Ви побачите, як перетягувати стовпці мишею і інші способи переміщення стовпців на аркушах Excel.

Якщо Ви широко використовуєте таблиці Excel у своїй повсякденній роботі, то знаєте, що як би логічна і продумана не була структура таблиці, все одно стовпці доведеться переносити. Наприклад, Вам обов’язково знадобиться перемістити два стовпці, щоб розташувати поруч і порівняти містяться в них дані. Звичайно, Ви можете спробувати приховати сусідні стовпці на деякий час, проте це не завжди вдале рішення, оскільки дані з цих стовпців в певних випадках Вам також потрібно бачити.

Як не дивно, але Microsoft Excel не надає прямого способу виконання цієї буденної операції. Якщо Ви спробуєте просто перетягнути стовпець за його заголовок (що здається найбільш очевидним способом переміщення стовпця), то будете дуже засмучені, тому що це не спрацює, навіть в Excel 2013.

Так чи інакше, тут Ви знайдете три діючих способу переміщати стовпці в Excel, а саме:

Як в Excel перетягувати стовпці мишею

Як я згадав на початку статті, перетягування стовпців в Excel – це дещо складніша процедура, ніж хотілося б. Насправді, це один з тих випадків, коли простіше сказати, ніж здійснити. Можливо, це лише недолік спритності моїх рук Проте, трохи попрактикуватися, я освоїв цю навичку, а значить абсолютно точно впораєтеся і Ви.

Припустимо, є таблиця з інформацією про товари Вашої компанії, і Ви хочете швиденько поміняти місцями пару стовпців в цій таблиці. Я візьму для прикладу прайс сервісу AbleBits. Необхідно поміняти місцями стовпчики License type і Product ID, щоб ідентифікатор Product ID слідував відразу після найменування продукту (Product name).

 1. Виділіть стовпець, який потрібно пересунути.
 2. Наведіть покажчик миші на край виділення, при цьому він повинен перетворитися із звичайного хреста в чотиристоронній стрілку. Краще не робити це поруч із заголовком стовпця, оскільки в цій області покажчик може приймати занадто багато різних форм, що може Вас запитати. Зате цей прийом відмінно працює на лівому і правому краю виділеного стовпця, як показано на скріншоті нижче.
 3. Натисніть і, утримуючи клавішу Shift, перетягніть стовпець на нове місце. Ви побачите сіру вертикальну риску вздовж усього стовпчика і покажчик з інформацією про те, в яку область стовпець буде переміщений.
 4. Готово! Відпустіть кнопку миші, відпустіть клавішу Shift – Ваш стовпець переміщений на нове місце.

Таким же способом Ви можете перетягувати в Excel кілька суміжних стовпців. Щоб виділити декілька стовпців, клікніть по заголовку першого стовпчика, потім, натиснувши і утримуючи клавішу Shift, клікніть по заголовку останнього стовпця. Далі виконайте кроки 2 – 4, описані вище, щоб перемістити вибрані стовпці, як показано на малюнку нижче.

зауваження: Неможливо перетягувати несуміжні стовпці і рядки на аркушах Excel, навіть в Excel 2013.

Метод перетягування працює в Microsoft Excel 2013, 2010 і 2007. Так само Ви можете перетягувати рядки. Можливо, доведеться трохи попрактикуватися, але, освоївши цю навичку одного разу, Ви заощадите багато часу в подальшому. Думаю, команда розробників Microsoft Excel навряд чи отримає приз в номінації “самий дружній інтерфейс” за реалізацію цього методу

Переміщаємо стовпці методом Вирізати > вставити

Якщо маніпуляції за допомогою миші – це не те про що Ви мріяли, тоді можете змінити черговість стовпців за допомогою команд вирізати > вставити. Тільки майте на увазі, що тут існує кілька особливостей, в залежності від того, хочете Ви перемістити один стовпець або декілька стовпців одночасно.

Як перемістити один стовпець в таблиці Excel

 1. Виділіть весь стовпець, клікнувши на його заголовку.
 2. Виріжте виділений стовпець, натиснувши Ctrl + X, або клікніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть команду Cut (Вирізати). Насправді, перший крок Ви можете взагалі пропустити і просто натиснути правою кнопкою миші по заголовку, а потім з контекстного меню вибрати команду Cut (Вирізати).
 3. Виділіть стовпець, перед яким необхідно вставити вирізаний, клікніть правою кнопкою миші по його заголовку і в контекстному меню виберіть команду Insert Cut Cells (Вставити вирізані клітинки).

Якщо Ви любите працювати в Excel з клавіатурними комбінаціями, тоді Вам більше сподобається наступний спосіб:

 • Виділіть будь-яку клітинку в потрібному стовпці і натисніть Ctrl + Space (Пропуск), щоб виділити весь стовпець.
 • натисніть Ctrl + X, щоб вирізати стовпець.
 • Виберіть стовпець, перед яким необхідно вставити вирізаний.
 • натисніть Ctrl і знак “+“На цифровій клавіатурі, щоб вставити стовпець.

Як перемістити кілька стовпців в Excel

метод вирізати > вставити, який відмінно працює для одного стовпчика (або суміжних стовпців), не дозволяє переміщати кілька несуміжних стовпців одночасно. Якщо Ви спробуєте зробити це, то отримаєте повідомлення про помилку, що пропонує вибрати один суміжний діапазон: The command you chose can not be performed with multiple selections (Дана команда непридатна для незв’язних діапазонів).

Якщо потрібно поміняти місцями декілька стовпців на аркуші, то у Вас є мінімум 3 варіанти на вибір:

 • (На мій погляд, цій найшвидший спосіб)
 • (Ймовірно, не найкращий спосіб, коли потрібно перемістити безліч несуміжних стовпців)
 • (Дозволяє скопіювати відразу кілька суміжних стовпців, а потім видалити зайві)

Переміщаємо декілька стовпців за допомогою команд Копіювати, Вставити і Видалити

Якщо метод перетягування стовпців мишею по якихось причин Вам не підходить, то Ви можете спробувати змінити порядок стовпців в Excel таким способом:

 1. Виділіть стовпці, які потрібно перемістити (клікніть по заголовку першого стовпчика, натисніть Shift і клікніть по заголовку крайнього стовпця) .Альтернатівний спосіб – виділити тільки заголовки стовпців, які потрібно пересунути, і натиснути Ctrl + Space (Пропуск). Таким способом будуть виділені тільки осередки з даними, а не стовпці цілком, як показано на знімку екрана нижче.

зауваження: Якщо Ви пересуваєте стовпці в звичайному діапазоні, то підійдуть обидва способи. Якщо ж потрібно перемістити стовпці в повноцінної таблиці Excel, тоді скористайтеся другим способом (тільки осередки з даними), інакше можна отримати повідомлення про помилку: The operation is not allowed. The operation is attempting to shift cells in a table of your worksheet (Неможливо виконати операцію. Робиться спроба змінити частину рядка або стовпця таблиці забороненим способом).

 1. Скопіюйте виділені осередки. Для цього натисніть Ctrl + C або клікніть правою кнопкою миші по виділених стовпцях і виберіть команду Copy (Копіювати).
 2. Виділіть стовпець, перед яким Ви хочете вставити скопійовані стовпці. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть команду Insert copies cells (Вставити скопійовані комірки), або натисніть одночасно Ctrl і знак “+“На цифровій клавіатурі.
 3. Видаліть вихідні, а також непотрібні Вам стовпці.

Звичайно, цей процес трохи більш довгий, ніж перетягування стовпців мишею, але він підійде для тих, хто вважає за краще використання клавіатурних комбінацій маніпуляціям з мишею.

Змінюємо черговість стовпців в Excel за допомогою макросу VBA

Якщо Ви хоча б трохи знаєте VBA, то можете спробувати написати макрос, який буде автоматично пересувати стовпці на аркушах Excel. Це в теорії. На практиці, швидше за все, у Вас займе більше часу визначити, які саме стовпці потрібно пересунути і в яке місце їх вставити, ніж перемістити ці стовпці вручну. Крім того, немає гарантії, що макрос завжди буде працювати правильно. Тому Ви будете змушені щоразу перевіряти результат. Схоже на те, що макрос VBA – це не найкращий інструмент для виконання такого завдання.

Ссылка на основную публикацию