Перенесення Windows 8 на SSD

Швидке зростання популярності твердотільних накопичувачів привів до того, що багато користувачів персональних комп’ютерів вирішили зробити перенесення Windows 8 на SSD. Але ось як саме це можна зробити – питання досить великий.

тонкощі процесу

Перш за все варто згадати про те, що перенесення Windows 8 з HDD на SSD – це не якась одна процедура, а цілий комплекс різних дій. Тому перш ніж починати, необхідно подумати про те, чи впораєтеся ви з усім необхідним. Незалежно від того, яким саме методом буде здійснюватися переміщення даних, доведеться:

 • Розібрати системний блок персонального комп’ютера або, що трохи складніше, – ноутбук.
 • Працювати зі звичайним або UEFI BIOS.
 • Провести фізичне підключення або заміну одного пристрою зберігання пам’яті на інше.
 • У деяких випадках знадобиться скористатися перехідниками USB-SATA.

Не всякий навіть більш-менш досвідчений користувач зможе виконати все необхідне, не кажучи вже про початківців і малодосвідчених юзерів. Виходячи їх всього вищеописаного, варто ретельно подумати, братися за це самому або міграція Windows 8 на SSD потребують звернення до сервісного центру.

Також велике значення має тип пристрою: персональний комп’ютер або ноутбук. Апріорі робота з ноутбуком буде одночасно і десь більш складною, і в якихось моментах набагато легшою. Так, в залежності від фірми-виробника і конструкції, в одному випадку можна відкрутити всього два гвинти і скористатися фірмовою утилітою, а в іншому буде потрібно розібрати все пристрій і довго возитися з переміщенням даних сторонніми додатками або системної утилітою.

до змісту

Методика

Клонування жорсткого диска з Windows 8 має кілька принципово різних патернів. Який з них простіше, вирішує той, хто задумав здійснити подібну операцію. Взагалі вибір алгоритму залежить від наявних у власника пристрою підручних засобів, причому як програмного забезпечення, так і чисто фізичних.

В даному розділі буде викладено все, що стосується не програмної складової, а в наступному ви знайдете виключно опис програм і тонкощів роботи з ними.

Отже, можливі алгоритми:

 • Вилучити жорсткий диск з ноутбука і разом з SSD встановити його в системний блок персонального комп’ютера, а після програмної обробки поставити твердотельнік на місце HDD.
 • Підключити твердотільний накопичувач до ноутбука за допомогою USB-SATA- перехідника.
 • Попередній патерн актуальний і для роботи з системним блоком.
 • Розібрати ноутбук і встановити SSD на додаток до HDD на заздалегідь передбачене інженерами місце.
 • Встановити твердотельное пристрій зберігання пам’яті безпосередньо в системний блок.

Зрозуміло, при виборі будь-якої з вищевказаних послідовностей дій знадобиться розбирати наявний комп’ютер, так як навіть після підключення за допомогою перехідника твердотельнік потрібно буде встановлювати на місце старого HDD.

Залежно від обраного типу алгоритму, деякі етапи можуть просто бути відсутнім, що, в свою чергу, позначиться на подальшій настройці БІОС. У деяких випадках вона може просто відсутні, наприклад, якщо використовувався перший патерн, але за умови, що спершу буде встановлений SSD, запущений ноутбук, а потім вже буде додано HDD.

Можуть знадобитися як додаткові кріплення, так і спеціальні перехідники для роботи з персональним комп’ютером.

до змісту

програмна сторона

Є достатня кількість способів, за допомогою яких можна перенести абсолютно всю інформацію з одного пристрою зберігання пам’яті на інше: починаючи від простого клонування диска і закінчуючи ручним перенесенням з використанням командного рядка. Найскладніші в реалізації тут розглянуті не будуть, так як тільки згадка всіх етапів займе у читача багато часу.

Тут же будуть розглянуті 2:

 • За допомогою фірмових додатків.
 • Утилітами від сторонніх розробників.

до змісту

фірмові програми

Практичний кожен виробник ноутбуків намагається додати додатки власної розробки. Ступінь їх якості і зручності експлуатації варіюються від виробника до виробника, а іноді і лише в якихось конкретних окремо взятих лінійках або моделях.

Samsung, ASUS, ACER, Lenovo, HP, Packard Bell, Dell і IBM додають в операційну систему утиліти для тонкого налаштування і зручної роботи з персональним комп’ютером. У найменуванні потрібної програми часто фігурує слово Recovery. Знайти її можна як у «Всіх додатках», так і за допомогою «Пошуку».

Знаходимо, запускаємо і шукаємо графу, пункт або блок, де фігурує «Клонування диска» або «Міграція операційної системи».

Після чого буде послідовно запропоновано:

 1. Початкове пристрій зберігання інформації.
 2. Цільовий диск.
 3. Форма перенесення:
  • Повне переміщення.
  • Часткове з можливістю вибору якогось одного або декількох розділів, а також конкретних папок і файлів для перенесення.
 4. Додаткові налаштування.

У деяких випадках порядок може бути змінений, але обов’язкові етапи саме такі.

до змісту

сторонні програми

Вибір їх дуже великий, причому є як спеціалізовані, так і загальні. До спеціалізованих утиліт можна віднести Paragon Migrate OS to SSD або ту ж Samsung Data Migration.

Також в деяких додатках по роботі з пристроями зберігання пам’яті і образами є вбудований інструментарій, що дозволяє клонувати як образи системи, так і всього диска цілком.

До утиліт такого типу можна віднести Acronis True Image, Macrium Reflect, Seagate DiscWizard.

Перелік Ваших дій буде таким же, як описано вище.

Ссылка на основную публикацию