Перенесення налаштувань програм та ігор

Часто при перевстановлення операційної системи виникає питання перенесення налаштувань програм та ігор. Багато хто помилково вважає, що це не проблема: достатньо скопіювати папку “Program Files” на нову систему і все буде працювати. У більшості випадків, дане твердження в корені не вірно. Звичайно ж, якщо ви не використовуйте версію програми “Portable”.

Сьогодні я пропоную вам розглянути два способи перенесення налаштувань програм та ігор: ручний і автоматичний. Відразу попереджаю, що жоден з них не дає сто відсоткової впевненості в успішному “переїзді” на нову систему. Оскільки поки такого універсального засобу немає.

перенесення налаштувань програм та ігор

Багатьох з вас цікавить питання (та я й сам завжди намагаюся насамперед розібратися в причинах і суті явища): чому ж не можна просто скопіювати і перенести настройки з папки з встановленою програмою? Здавалося б, це очевидний і найпростіший спосіб.

Але проблема в тому, що переважна більшість програм “прописуються” в реєстрі (своєрідному каталозі-реєстратора всіх програм). У спеціально відведеному для цього розділі системного реєстру кожна програма прописує частину своїх налаштувань. Іншу частину налаштувань програми найчастіше прописує в своїх папках, створених для зберігання налаштувань.

Відразу вас попереджаю, що просто взяти скопіювати деякі гілки реєстру і вставити їх до реєстру на новій ОС, навряд чи вийде. По-перше, на новій операційній системі може бути інша структура реєстру. По-друге, багато розробників з метою захисту свого ПО прив’язують свій ліцензійний ключ до апаратної частини комп’ютера.

Тому наше завдання полягатиме в тому, щоб знайти всі файли з настройками цікавлять нас програм (які необхідно перенести на нову систему), зберегти їх. Потім встановити програми заново на новій операційній системі, якщо необхідно – активувати ліцензію, а потім постаратися повернути ваші файли налаштувань.

ручний спосіб перенесення налаштувань програм

При установці багато програм створюють свою власну директорію, в якій будуть прописувати збережені вами в подальшому настройки. Щоб знайти ці папки, в “Провіднику” в поле адреси введіть наступне “% APPDATA%” і натиснути кнопку “Enter”. Відкриється папка, в якій зберігаються призначені для користувача настройки для різних програм та ігор.

Наприклад, для збереження налаштувань програми “Skype” і “Opera” необхідно скопіювати каталоги з відповідними назвами на зовнішній носій. Іноді, відразу не виходить знайти каталог з назвою шуканої програми або гри. Спробуйте знайти каталог з ім’ям виробника програмного продукту. Наприклад, програма “Photoshop” буде лежати в папці з назвою “Adobe”.

Перенесення службових файлів програм подібним чином не гарантує сто відсоткового перенесення необхідних налаштувань, тому що деякі установки можуть бути збережені в системному реєстрі або інших папка, і знайти їх все досить-таки важко, а, іноді, і не можливо.

автоматичний спосіб перенесення налаштувань програм та ігор

Другим варіантом є установка програмного продукту “NikSaver”, який є дуже зручним інструментом ефективного збереження налаштувань. Програма автоматично розпізнає встановлені на ПК програми і самостійно складає список додатків. Від користувача потрібно лише вказати програми, настройки яких слід зберегти.

Отже, скачайте програму і запустіть процес інсталяції. Після установки в першу чергу слід провести базові настройки. Для цього в головному вікні програми, клікніть по пункту меню “Налаштування” -> виберіть “Налаштування програми” -> в розділі “Директорія з збереженнями” вкажіть папку, куди будуть збережені ваші всі налаштування -> клікніть по кнопці “ОК”.

Далі можна переходити до вибору програм, налаштування яких будемо переносити на інший комп’ютер або систему. Отже, переходячи між вкладками “Ігри”, “Система” і “Програми”, виберіть “кандидатів” для перенесення (відзначте їх галочкою).

Коли список програм буде підготовлений, клікніть по кнопці “Зберегти”. Налаштування будуть збережені в зазначену вами папку. До речі, “NikSaver” при виборі зі списку програми в правій частині головного вікна відображає які саме параметри можливо зберегти для даної програми.

Далі збережіть створений каталог налаштувань на зовнішній носій і переносите на нову систему. Далі встановлюєте на новому комп’ютері “NikSaver”, заходите в налаштування і вказуйте каталог, в якому зберігаються резервні файл
и програм. Далі просто клікніть по кнопці “Відновити” і програма все зробить за вас.

Зазначу лише, що програма не гарантує сто відсоткового достовірного відновлення всіх зазначених вами програм. Хоча і база програм постійно поповнюється і розширюється.

Дам вам пораду, яким сам постійно керуюся: якщо жодна з альтернатив не дає задовільного результату, то краще використовувати їх обидві одночасно, в доповнення один до одного.

Ссылка на основную публикацию