Перенесення даних вручну

Якщо ваш старий комп’ютер працює під управлінням Windows 7, 8, 8.1 або 10, то перемістити дані з нього на новий комп’ютер можна самостійно. Для виконання цього завдання вам знадобляться обліковий запис Microsoft і вбудована в операційну систему програма Історія файлів.

Спочатку налаштуйте на старому комп’ютері програму Історія файлів, дочекайтеся створення резервних копій всіх необхідних файлів, а потім на новому комп’ютері скористайтеся нею ж для відновлення даних. Для виконання описаної вище завдання вам також знадобиться зовні підключається жорсткий диск. Ціни на подібні пристрої не так вже й великі. Вам цілком підійде недорога модель вартістю менше ста доларів. Згодом ви зможете використовувати цей диск для зберігання резервних копій файлів будь-якого комп’ютера, а також для обміну робочими даними з іншими комп’ютерами. Щоб перемістити дані зі старого комп’ютера, що працює під управлінням Windows 7, 8, 8.1 або 10, на новий комп’ютер з Windows 10, виконайте наступне.

1. Якщо ваш старий комп’ютер працює під управлінням Windows 7, то спочатку поновіть її до Windows 10. В операційній системі Windows 7 відсутня програма Історія файлів і не реалізована підтримка облікових записів Microsoft. Люб’язно скориставшись пропозицією Microsoft за безкоштовним оновленню операційної системи, поновіть на старому комп’ютері Windows 7 до Windows 10.

Тепер на вашому старому комп’ютері можна скористатися перевагами програми Історія файлів і облікового запису Microsoft, без яких неможливе виконання подальших дій.

Якщо ваш старий комп’ютер працює під управлінням Windows 8 або 8.1, то оновлювати операційну систему до останньої версії не обов’язково.

2. Якщо ви раніше налаштовували на старому комп’ютері програму Історія файлів, то відразу переходите до п. 5. В іншому випадку переходьте до п. 3.

3. Увійдіть в старому комп’ютері під своїм обліковим записом Microsoft. При вході під такою обліковим записом на сервері Microsoft зберігаються багато призначені для користувача настройки вашого комп’ютера, включаючи установки додатків і служб, доданих в Windows 10. Це дозволяє повторно використовувати їх на інших комп’ютерах, в яких ви зареєструєтесь за допомогою цієї ж облікового запису Microsoft.

4. Підключіть до старого комп’ютера зовнішній жорсткий диск і налаштуйте програму Історія файлів на збереження на ньому резервних копій ваших файлів. Програма включена в пакет поставки Windows 8, 8.1 і 10. Детально її налаштування розглянута в статті: Резервне копіювання файлів за допомогою функції Історія файлів. Залежно від кількості файлів, що підлягають резервному копіюванню, перенесення даних на зовнішній диск може забрати багато часу, аж до декількох годин.

Після завершення резервного копіювання на зовнішній носій програма Історія файлів виведе на екран відповідне повідомлення. (Щоб зупинити операцію резервного копіювання в будь-який момент, клацніть на посиланні Зупинити.)

Про те, що копіювання даних на підключений до комп’ютера диск завершилося, вказує повідомлення Файли останній раз копіювалися, після якого вказані дата і час завершення операції.

5. Увійдіть в новий комп’ютер з Windows 10 під тією ж обліковим записом Microsoft. Підключіть до нього зовнішній жорсткий диск з тільки що створеними резервними копіями. Як тільки ви ввійдете під обліковим записом Microsoft, всі призначені для користувача настройки старого комп’ютера будуть відновлені на новому комп’ютері. (Про те, що це сталося, ви дізнаєтеся, побачивши на робочому столі фонове зображення, яке використовувалося на старому комп’ютері.)

6. Запустіть програму Історія файлів на новому комп’ютері і відновите дані з резервних копій, розташованих на зовнішньому жорсткому диску. Клацніть на значку (або в поле) пошуку даних, розташованому поруч з кнопкою Пуск, введіть фразу Історія файлів і натисніть <Enter>. Ви побачите на екрані вікно програми Історія файлів, що відноситься до засобів папки Панель управління.

Встановіть прапорець опції Я хочу використовувати попередню резервну копію на цьому диску історії файлів. Поточне вікно розширюється вниз, відображаючи резервні копії, доступні для відновлення даних на поточному комп’ютері. Виберіть відповідну опцію (швидше за все, єдине доступне) і клацніть на кнопці Активізувати.

Комп’ютер приступить до створення резервних копій даних, які ніяк не торкнуться вже наявні на зовнішньому диску резервні копії.

7. На лівій панелі клацніть на посиланні Відновлення особистих файлів

8. Клацайте на панелі управління, розташованої в нижній частині з’явився на екрані вікна, на кнопках зі стрілками вліво і вправо, щоб вказати дату і час створення резервних копій, які будуть застосовуватися для відновлення даних. Якщо ви вперше використовували програму Історія файлів, як в п. 4, то клацайте на кнопці зі стрілкою вліво (Назад), поки не виявите першу резервну копію.

Якщо на старому комп’ютері програма Історія файлів працювала тривалий час (імовірно – з початку його експлуатації), то використовуйте кнопку зі стрілкою вправо (Уперед), щоб знайти останню резервну копію з коли-небудь створювалися.

Виявивши необхідні версії файлів і папок, клацніть в нижній частині вікна на великій зеленій кнопці відновлення в початковому розташуванні. Програма Історія файлів почне відновлювати дані на новий комп’ютер.

У разі успішного завершення операції ви розмістите призначені для користувача файли і папки старого комп’ютера в відповідних папках нового комп’ютера.

  • Якщо ви використовували програму Історія файлів протягом всього часу експлуатації старого комп’ютера, то все його резервні копії (а не тільки поточна) будуть доступні для відновлення на новому комп’ютері.
  • Ваш новий комп’ютер буде продовжувати збереження версій призначених для користувача файлів на поточний носій. Не забувайте час від часу підключати його до нього. (Найкраще, звичайно, взагалі не відключати зовнішній жорсткий диск від комп’ютера, що в разі планшета і ноутбука практично неможливо.)
  • Якщо ви позичили зовнішній жорсткий диск тільки для перенесення даних з одного комп’ютера на інший, то вимкніть його від нового комп’ютера і поверніть власнику. Цього робити не варто, якщо диск ваш і ви плануєте створювати резервні копії своїх даних в майбутньому.
  • Обліковий запис Microsoft і програма Історія файлів дозволяють переносити на інший комп’ютер тільки призначені для користувача файли і настройки. Вам все ще доведеться встановлювати додаткове програмне забезпечення вручну.
  • При переході до Windows 10 від Windows 8 або 8.1 ви зможете відновити багато додатків з магазину Windows. У правому верхньому куті вікна магазину клацніть на аватарі свого облікового запису і виберіть у спадному меню команду Моя бібліотека. У цьому розділі ви знайдете всі програми, вже одного разу встановлювалися в Windows 10.
Ссылка на основную публикацию