PayPal – як користуватися: прив’язка карти, переклад і виведення грошей (оплачуємо послуги, не показуючи реквізити своєї карти)

Всім доброго часу доби!

PayPal (Або просто “Палка) – зручна платіжна система для розрахунків в мережі інтернет. За кордоном їй давно вже немає рівних, але в нашій країні вона з’явилася відносно недавно (Можливо тому у нас так популярні Ківі, Яндекс-гроші та ін.).

Багато користувачів (на мій погляд) не до кінця розуміють відмінність цієї платіжної системи від конкурентів, а тому з побоюванням ставляться до неї. Насправді, після першого знайомства – розумієш, що платіжна система дуже зручна, надійна, і швидка (платежі відбуваються з дуже високою швидкістю, жоден банківський переказ не зрівняється!).

До речі, щоб відправити переказ іншій людині потрібно всього лише знати його e-mail! І все! Уявляєте, ви не будете заповнювати десятки реквізитів, згадувати розрахункові рахунки і т.д. А враховуючи, що можна прив’язати банківську карту до PayPal – виходить, гроші з карти можна перевести іншому користувачеві, знаючи тільки його e-mail в “палиці”.

Гаразд лірики, перейду ближче до справи …

Як користуватися PayPal

переваги

Незважаючи на велику кількість різних платіжних систем PayPal (Або, як кажуть в народі, “Палка”) має низку безсумнівних переваг:

 1. при покупках в онлайн-магазинах ви ніде не вводите дані (реквізити) своєї карти – всього лише e-mail від PayPal (Погодьтеся, це міра підвищує безпеку коштів на мапі);
 2. якщо магазин (продавець) у якого ви купили товар, вас обманув і поставив вам зовсім не той товар, який рекламував – ви можете протягом 1,5 місяця відкрити “диспут” (розгляд / скарга) і повернути свої кошти назад! По-моєму, таке не гарантує жоден банк в нашій країні … По суті, PayPal буде таким собі посередником, який захищає вас від відвертого “кидалова” …
 3. відсутність комісії при купівлі товарів і послуг (в принципі, подібна “плюшка” у багатьох платіжних системах). Варто відзначити, що при перекладах з подружжя на рахунок PayPal з вас також не візьме комісію, якщо ваші кошти знаходилися на рахунку PayPal, а не на карті.
 4. деякі магазини дають знижки при оплаті PayPal (1-7%). У Рунеті, наприклад, онлайн-магазин “Ozon” вже кілька разів надавав знижку в 5% при оплаті замовлення за допомогою PayPal.
 5. переказ коштів можна здійснювати просто по e-mail (без всяких реквізитів).
 6. висока швидкість перекладу (буквально лічені секунди / хвилини): непотрібно чекати цілодобово поки дійдуть кошти.
 7. ви можете здійснювати покупки в більшості зарубіжних магазинів.

Ну, і, напевно, варто додати, що цією платіжною системою користуються мільйони користувачів по всьому Світу! Тобто ви можете перевести гроші, скажімо, з України в США, Канаду і т.д. (Наприклад). Географія поширення дуже широка. Навряд чи ви зможете зробити щось подібне з Ківі або Яндекс-грошима (Їх географія значно скромніше, хоч вони і дуже популярні в нашій країні).

Незважаючи на те, що в Україні PayPal ще не настільки широко поширений, мало-помалу його підключає все більше магазинів, все більше число людей реєструються і використовують. Загалом, рекомендую до ознайомлення (як мінімум)!

Реєстрація + прив’язка карти

Для реєстрації в PayPal вам знадобитися 3 речі:

 1. мобільний телефон (ваш номер прив’язується до вашого аккаунту в цілях безпеки. Наприклад, ви зможете надалі за допомогою СМС скинути пароль, якщо забудете);
 2. банківська карта на якій є хоча б 2 долари або еквівалент їх в грівенх (вони будуть на час зняті з карти, а потім знову на неї зараховані. Це потрібно в якості перевірки карти). До речі, зазначу, що різні віртуальні картки часто не проходять перевірку, тому потрібно використовувати саме “реальний” пластик;
 3. свої паспортні дані (зрозуміло, вводити їх потрібно акуратно, 2 рази перевіривши). Справа в тому, що якщо виникне якась нестандартна ситуація, то кошти на рахунку можуть заморозити, поки ви не пред’явите свої паспортні дані (А якщо вони у вас не реальні – то зробити це ви не зможете) … В принципі, така вимога зараз всюди, боротьба з відмиванням і всякими “ділками”.

В общем-то, якщо у вас все перерахованого вище під-рукою, можете заходити на офіційний сайт PayPal і почати процедуру реєстрації. До речі, зверніть увагу, що в PayPal є два типи рахунку: особистий (Для звичайних користувачів, що і рекомендую вибрати) і корпоративний (Для тих, хто, наприклад, вирішив відкрити свій магазин (це я не розглядаю)).

Офіційний сайт PayPal – 

зареєструватися

В принципі, форма реєстрації стандартна, як-то коментувати її безпосередньо, не бачу сенсу.

Надсилайте гроші зі швидкістю світла!

Після того, як пройдете реєстрацію необхідно буде додати карту (інакше, звідки візьмуться гроші для оплати). Робиться це дуже просто: натискаєте на вкладці “Рахунок”, потім тиснете кнопку “Додати карту”.

Звертаю увагу, що в систему можна додати відразу кілька ваших карт, а при кожній оплаті ви зможете вибирати, з якою карти списати кошти. Зручно!

Додати Карту

Після того, як ви введете реквізити карти, з неї спишуть близько 2 $ (або еквівалент в грівенх). Потім через деякий час ви отримаєте їх назад, разом з кодом, який допоможе вам завершити верифікацію (тобто процес додавання карти). Час на перевірку може сильно різниця: наприклад, мені було потрібно близько 1 дня, щоб карта була перевірена.

Заповнення реквізитів картки

Після додавання карти, ви зможете її побачити на головній сторінці сайту PayPal і на сторінці “рахунки”. Повний номер карти прихований системою в цілях безпеки, видно тільки останні 4 цифри. Див. Скрін нижче.

додані карти

Оплата в магазинах

Оплата в онлайн-магазинах досить проста (і навіть в деяких випадках набагато швидше, тому що немає необхідності вводити якісь реквізити).

Покажу на простому прикладі: припустимо ви вибрали щось в онлайн-магазині і почали оформляти замовлення. Справа дійшла до оплати – вам тепер потрібно в формі оплати вибрати PayPal.

Оплата за допомогою PayPal

Далі вас автоматично переадресовує на офіційний сайт PayPal.

переадресація з магазину

У вікні оплати вам потрібно перевірити суму (1), карту з якої спишуть ці кошти (2), і погодитися з оплатою (Примітка: необхідно буде підтвердити по СМС списання коштів). Оплативши послугу, вас також автоматично переадресує на сайт магазину.

Форма оплати

Весь процес оплати дуже простий і швидкий. Навіть якщо ви ніколи не мали справу з покупками в мережі, думаю, з PayPal ви це зробите легко, швидко, і точно не повинні “вляпатися” куди-небудь …

Як перевести кошти

Як вже сказав на початку статті, для перекладу досить знати e-mail тієї людини, якій ви робите переклад. Причому, навіть не обов’язково, щоб він був зареєстрований в системі   (Правда, все ж, краще відправляти тільки зареєстрованим, раптом людина не зможе провести реєстрацію, мало-ли …)

Для початку про те, як дізнатися свій e-mail в системі (багато хто після реєстрації забувають):

 • спочатку потрібно натиснути на “шестірню” в правому куті вікна;
 • далі в параметрах в розділі “Електронна адреса” буде вказано ваш основний e-mail – саме по ньому вам і повинні робити переклад.

Як дізнатися мій e-mail в PayPal

Власне, виконати сам переклад досить просто: необхідно відкрити вкладку “Грошові перекази / Відправити” і ввести e-mail того, кому ви хочете відправити кошти.

Грошові перекази – відправити

Далі вибрати тип перекладу. У більшості випадків підійде переклад сім’ї і друзям (див. Скрін нижче).

Переклад сім’ї, друзям

Після ввести суму, валюту (за замовчуванням, гривні), вказати примітка (при необхідності) і погодитися з перекладом. До речі, якщо ви зміните валюту переказу, скажімо, гривні на долари – то PayPal автоматично конвертує гривні за курсом системи (Тобто щоб відправити рахунок в $ – вам не обов’язково їх мати, достатньо звичайної рублевої карти).

Сума, валюта переказу, примітка

Як вивести кошти

Спосіб # 1

Найкращий і вигідний варіант виведення – це зробити висновок на свій банківський рахунок. Зазначу, що останнім часом, у зв’язку з санкціями, виводити можна далеко не в усі російські банки (Прим .: поки, начебто, Ощадбанк і ВТБ, наприклад, під них не потрапили. Але скарг досить багато, і кожен день ситуація змінюється, тому сказати однозначно можна вивести в ваш банк – може тільки тих. Підтримка PayPal).

Спочатку, як і карту, банківський рахунок необхідно прив’язати: для цього відкрийте розділ “Рахунок”, і натисніть на кнопку “Додати банківський рахунок”.

Рахунок – банківський рахунок

Далі введіть реквізити: БИК банку та номер банківського рахунку (Важливо! Номер банківського рахунку – це не той же самий номер, який написаний на вашій карті). Про те, як дізнатися ці реквізити на прикладі Ощадбанку, ви можете дізнатися з моєї минулої статті, посилання на неї нижче.

Довідка!

Як дізнатися реквізити банківського рахунку в Ощадбанку: 

Вказуємо реквізити свого банківського рахунку

Після того, як рахунок буде прикріплений і перевірений (Верифицирован, подібно карті), ви зможете виводити на нього кошти (використовуйте посилання “Вивести кошти”, див. скрін нижче).

вивести кошти

Спосіб # 2

Якщо ви користуєтеся платіжною системою – то в її арсеналі є спец. обмінник, де можна змінювати WMR (гривні) на PayPal (так і зворотну операцію). Комісія сильно різниця – від 1-10%, в принципі, можете самостійно подати свою пропозицію, можливо хтось відгукнеться.

Ну а отримавши WMR в Вебмані, ви їх зможете вивести практично без комісії (ну або з 1-1,5%) на карту будь-якого банку.

Офіц. сторінка обмінника: 

Отримана підсумкова комісія, звичайно, “кусюча” (особливо, якщо у вас немає часу почекати вигідний курс), але по-іншому на даний момент кошти вивести з системи не завжди можливо (будемо сподіватися, що санкції скоро знімуть і буде простіше … ).

Ссылка на основную публикацию