Панель завдань в Windows

Де знаходиться панель задач Windows, а також системний трей. Налаштування та використання в роботі, область повідомлень закріплених значків.

Привіт читачі блогу!
У нижній частині екрана розташовується смуга з «кнопкою пуск» в лівому кутку і закріпленими значками на ній або значками відкритих програм в даний момент.

Це і є панель завдань Windows, ніж ви звичайно ж успішно користуєтеся, запускаючи значки які там встановлені і використовуючи меню «пуск».

У правому нижньому кутку знаходитися системна область панелі завдань (трей), що складається з декількох відділів.

 1. Відділ позначений чорним прямокутником в правому куті дозволяє одним натисканням лівою клавішею миші згорнути всі відкриті вікна.
 2. Дата і час жовтий, якщо натиснути лівою кнопкою миші на час то відобразитися календар.
 3. Відділ основних відкритих додатків позначений червоним прямокутником: доступ до інтернету, харчування комп’ютера, звук, прапорець центру підтримки і значок антівіруса.Сіній – налаштування відображення значків системного трея.
 4. Зелений – мовна панель: для зміни мови клацаємо лівою клавішею по мовної панелі і переставляємо галочку на потрібну мову. Другий спосіб більш зручний і швидкий це поєднання клавіш «Alt + Shift» або можливо у кого «Ctrl + Shift».

Значки і налаштування на панелі завдань

Щоб додати або прибрати значок в області повідомлень системного трея натискаємо на трикутник лівою кнопкою миші біля мовної панелі і вибираємо налаштувати.

Після чого потрапляємо в налаштування відображення значків системного трея, де можна вибрати показ всіх значків або вибірково.

Вибираємо значок і задаємо йому поведінку клікаючи по кнопці в графі «поведінка» навпроти значка і вибираємо в випадаючому меню потрібну вам вкладку. Ті ж дії виробляємо з іншими значками.

 налаштування

Клацаємо правою кнопкою миші, по порожньому місці панелі завдань викликаючи контекстне меню, де з’явитися вісім вкладок які ми зараз розберемо все по порядку.

панелі

Наводимо курсор на вкладку «панелі» після чого спливе вікно ще з шістьма вкладками, також будемо розглядати все по порядку.

 • Адреса: здійснює пошук в інтернеті з системного трея, з’являється рядок для введення адреси. Можна використовувати для пошуку по комп’ютеру файлів і папок.

 • Посилання: дозволяє швидкий доступ до вибраних файлів папок безпосередньо з панелі завдань створених вами для цього раніше. Для того щоб створити необхідні для швидкого доступу файли ставимо галочку навпроти вкладки посилання після чого в треї з’являється задача «Посилання» натискаємо правою кнопкою мишки по ній і у вікні, натискаємо вкладку «Відкрити папку».


Тепер додаємо сюди різні потрібні нам файли документи або просто папки шляхом копіювання або перетягування, а може, створюючи нові. Як користуватися? Просто натискаємо на лапки біля «Посилання» в випадаючому списку виробляємо вибір.

 • Панель вводу планшетного «ПК»: перетворює рукописний ввід тексту на друкований текст на зазвичай не сенсорному екрані даремна функція тому як використовувати мишу для написання пером ну дуже незручно.
 • Підтримка помічник: служба підтримки і обслуговування «ПК».
 • Робочий стіл: робота з ярликами робочого столу через трей. Здійснюється доступ до ярликів на робочому столі не закриваючи при цьому вікна запущених програм. Як і в прикладі з посиланнями ставимо галочку навпроти вкладки «робочий стіл». У «треї» тиснемо правою кнопкою миші на лапки в завданні «робочий стіл» і в випадаючому списку знаходимо потрібний ярлик розташований на робочому столі.
 • Мовна панель: якщо є галочка то панель відображається, немає галочки панель не відображається.
 •  Створити панель інструментів :. Дозволяє з будь-якого локального диска встановити часто використовуваний об’єкт тобто з’являється посилання в «треї» на будь-якої файл. Для цього клацаємо по вкладці «Створити панель інструментів» і вибираємо, що потрібно я вибрав «бібліотеки», потім натискаємо кнопку «Вибір папки» після чого папка «бібліотеки» з’явитися в «п.З».

Якщо потрібно ще додати об’єкт повторюємо ці ж дії.
Ось так виглядає у мене «п.З».

 • Вікна каскадом: всі активні вікна на робочому столі вибудовуватися один за одним в порядку сходинок.
 • Відображати вікна стопкою: може бути кілька стопок, все залежить від кількості відкритих вікон.
 • Відображати вікна поруч: якщо відкриті два вікна, то вони розділять екран рівно на дві частини, кожна вікно займе свою сторону і можна одночасно вести роботу з двома вікнами. Також з трьома активними вікнами екран буде поділений на три рівні частини ну а далі просто немає сенсу.
 • Показати робочий стіл: згортає всі вікна
 • Показати всі вікна або скасувати відображати вікна поруч: повертає вікна до вихідної позиції. Закріпити панель завдань: незакріплена панель дає можливість змінювати її розмір. Наводимо курсор на верхню область панелі, і при появі двосторонньої вертикальної стрілки затискаємо ліву кнопку миші розтягуючи панель вгору. Тепер в правому куті відобразиться день тижня а також число, місяць і рік.

властивості

 • Автоматично приховувати панель завдань: при наведенні курсору на панель вона буде з’являтися, а решту часу буде прихована.
 • Використовувати маленькі значки: з поставленим галочкою будуть маленькі без неї великі.
 • Положення на екрані: чотири варіанти зверху, знизу, зліва, справа.
 • Кнопки панелі задач:
 1.  Завжди групувати, приховувати мітки. Чи означає групування декількох відкритих вікон однієї програми в один значок в (стопку). Наприклад, в «Worde» відкрито відразу кілька документів вони не будуть розкидані по панелі завдань а акуратно складені в стопку і при наведенні на стопку курсора спливуть вікна в мініатюрі всіх відкритих на даний момент документів і де буде можна вибрати потрібне.
 2.  Групувати при заповненні. В цьому випадку групування відбудеться тільки тоді коли на панелі не залишиться місця.
 3.  Чи не групувати. Тут все ясно.

Aero Peek: функція для перегляду робочого столу через відкриті активні вікна роблячи їх прозорими. Переводимо курсор мишки в нижній правий кут і через частку секунди всі вікна стають прозорими.

Для того щоб закріпити програму в панелі завдань або навпаки прибрати то для цього натискаємо правою кнопкою мишки по потрібному запущеному об’єкту (якщо програма вже закріплена то для її вилучення запуск не потрібно) і вибираємо потрібну дію.

Не забуваємо після змін натиснути спочатку на «застосувати» потім «ОК».
Ось власне всі налаштування, які укладає в себе панель задач Windows і системний трей.
До нової зустрічі.

Головна

Ссылка на основную публикацию