ОЗНАКИ ТОГО, ЩО КОМП’ЮТЕР СКОРО зламав

ОЗНАКИ ТОГО, ЩО КОМП’ЮТЕР СКОРО зламав

Ознаки того, що комп’ютер скоро зламається.

Деякі комп’ютери працюють безперебійного багато років, а деякі починають давати збій майже відразу після закінчення терміну служби по паспорту (в середньому 3-5 років). Термін служби комп’ютера залежить від багатьох факторів. Зокрема від якості, від інтенсивності використання. Є кілька ознак того, що ваш комп’ютер скоро зламається. Розберемося, які саме.

  • Жорсткий диск працює повільно і шумно

Жорсткий диск – пристрій механічне. Він обов’язково зламається. Питання в тому, коли саме це відбудеться? Жорсткі диски зазвичай змінюють ще задовго до їх поломки, щоб уникнути втрати важливих даних. Щоб дізнатися, скільки ще прослужить ваш диск можна скористатися програмами S.M.A.R.T. – діагностики. S.M.A.R.T. – це система спостережуваних параметрів роботи жорсткого диска. Спеціальні програми, які вміють читати дані S.M.A.R.T. можуть вам підказати, як довго ще зможе прослужити жорсткий диск. Щоб не стежити самому за станом диска пропоную використовувати програму HDDlife. Вона допоможе вам дізнатися параметри роботи вашого жорсткого диска і при необхідності вчасно провести заміну.

На що варто звернути увагу: Якщо шум при роботі жорсткого диска збільшився, значить жорсткий диск скоро може вийти з ладу. Якщо при роботі жорсткого диска можна почути щілинки замініть HDD якомога швидше!

Особливо насторожитеся, якщо періодично при старті системи ви бачите помилку «boot device not found», при тому що інших дисків і флешок ви не вставляли. Це означає що в работё HDD вже з’явилися збої.

  • Смужки на екрані монітора

Смужки і інші артефакти на екрані монітора служать сигналом про вихід з ладу відеокарти комп’ютера. Перевірте відеокарту, перевірте чи крутиться вентилятор. Перевірте контакти. Якщо проблема залишилася, відеокарту доведеться замінити.

До речі: Смужки на екрані монітора ще до старту системи означають вихід з ладу модуля пам’яті відеокарти.

  •  Звукові сигнали при включенні комп’ютера

Звукові сигнали при включенні комп’ютера свідчать про несправності. Перевірте за версією вашого BIOS, що саме означають дані сигнали і спробуйте усунути несправність. Різні звуки можуть видаватися і при запущеному Windows, що може означати перегрів або інші проблеми.

  • Раптові перезавантаження.

Якщо комп’ютер періодично сам перезавантажується, це дуже поганий знак. Сюди ж можна віднести ситуацію, коли комп’ютер сам вимикається. Буває, що перезавантаженням передують повідомлення про помилки виду «помилка пам’яті за адресою …». Це ознака проблем з оперативною пам’яттю або материнською платою.

Проблема може бути в перегрів або поганому контакті. Або це свідчення і серйозної несправності складового елементу комп’ютера.

Раптова відмова роз’ємів. Якщо у вашого комп’ютера періодично відмовляються працювати роз’єми USB, Ethernet, PS / 2 та ін., Це проблема в материнській платі. Швидше за все вона незабаром зовсім вийдёт з ладу.

  • Зависання на порожньому місці

Комп’ютер зависає на рівному місці навіть якщо система «чиста»? Це може бути проблема перегріву, поганого контакту або виходу з ладу деяких пристроїв. Перевірте все.

Уважно стежте за роботою вашого комп’ютера. Якщо раптом з’явилися якісь ознаки поломки, постарайтеся з’ясувати причину і виправити проблему.

Ссылка на основную публикацию