Освіта в інтернеті

Кожен сам вибирає найбільш ефективний спосіб навчання. Кому-то – книгу, кому необхідні вправи, а інший освоїть, прослухавши лекцію і закріпивши теорію досвідом – зараз цей метод стає настільки доступним, що маючи лише швидкісний інтернет, комп’ютер і час в розпорядженні – і твоєму самоосвіти в допомогу прийдуть маса лекцій, відеоуроків і зйомки дослідів.

У сьогоднішній статті піде мова про безкоштовні відеоресурсом з матеріалами для навчання – освіта в інтернеті, що пізнавально для студентів, школярів, і навіть дорослих, які прагнуть до самовдосконалення та підвищення свого професійного рівня.

Представлені ресурси за освітою в інтернеті

Десять сайтів з безкоштовним доступом до пізнавальним матеріалами. Кожен з них має логічну зручну структуру і різноманітно підібраний матеріал. Важливим критерієм відбору є наявність у освітнього порталу працьовитою, відповідальною адміністрації, яка контролює відповідність матеріалу специфіці відеоуроків. Йтиметься як про російських, так і про зарубіжних освітніх сервісах (тут матеріал викладено англійською або іншими мовами, що додатково стане стимулом для вдосконалення знань іноземної мови).

Відео навчання на сервісі “ELEMENTY.RU”

На сайті освітнього і науково-популярного порталу розміщені російськомовна бібліотека, календар наукових заходів і наукові блоги. Але найбільш цінний розділ – записи публічних лекцій з природничо-наукових дисциплін – біології, фізики, хімії, енергетиці, математики та інших.

Тут представлені окремі виступи російських і зарубіжних вчених (в професійному перекладі), присвячені тим чи іншим питанням або явищ, які будуть пізнавальними всім, хто цікавиться природничими науками на непрофесійному рівні, є також розділ з майстер-класами для вчителів. Всі матеріали доступні в онлайн-перегляді, і для скачування.

Відеолекції на севіс “Теорії і практики Москви”

Відеоматеріали гуманітарного та соціального спрямування, присвячені сучасному житті, економіці, мистецтву, покликані розширювати кругозір і допомогти подивитися на предмети незвичним поглядом. Лекції викладають відомі і менш відомі російські та зарубіжні фахівці. Відсутня можливість скачування матеріалів. на сайт.

Суспільно-науковий відео матеріал від НДУ-ВШЕ

На сайті, відкритим Національно-дослідним інститутом, викладені окремі лекції, семінари, круглі столи та відеокурси по соціології, економіці, психології, права на російській і частково викладені англійською мовою (без перекладу). Також представлені відеоматеріали для школярів. Можна підписатися на розсилку про поповнення колекції. Матеріали можна завантажувати. Сайт також подбав про мобільної версії.

Відеоконтент “UNIVERTV.RU”

Наступний російський відеоресурс Univertv.ru дає доступ не тільки до лекцій (вітчизняних і зарубіжних вузів) і відеоконференцій, а й освітнім фільмів з широким переліком дисциплін. Є розділ відеоуроків з шкільних предметів. Матеріали дивитися можна лише в онлайн-режимі, через технічні збої іноді відео недоступне. Фінансується Univertv.ru, за твердженням сайту, приватним неназваним особою.

відеоуроки на порталі “Лекторіум ТВ”

Ресурс позиціонується як “федеральна інтернет-бібліотека відеолекцій кращих лекторів провідних вузів України”. Найширший тематика відеовиступи з особливим акцентом на академічні дисципліни.

На сайті дуже розвинена інтерактивна частина з обговоренням лекцій, що сприяє обміну думками, і активним живим форумом.

Матеріал доступний в тому числі для скачуванні; проте завантаження сторінок доступна на дуже низькій швидкості, тобто займе багато часу. Функціонує завдяки підтримці Федерального агентства у справах молоді.

Відеоуроки з точних наук на “KHAN ACADEMY”

Ресурс розрахований на людей будь-якого віку і зібрав уроки та лекції з фізики, хімії, історії, математики та економіки на різних мовах. Особливістю сайту є наявність великої кількості відеоматеріалу для молодших школярів, розвинена система для самопідготовки з набором балів для вирішення завдань. Незважаючи на іноземне походження, тут є ролики з геометрії і математики російською мовою. Файли можна завантажувати, реєстрація для цього не потрібна.

Сайт міжнародних науково-технічних конференцій “TED”

Тут представлені записи 18-хвилинних виступів на всесвітніх конференціях по поширенню інноваційних ідей, перекладені добровольцями на різні мови. Промовці в роликах – і
мультимільярдер, і лауреати Нобелівських премій, і маловідомі люди, які створили щось корисне для суспільства. Ролики доступні для мобільних версій і можуть бути завантажені.

Сервіс “iTUNES U”

Даний сервіс не має власного сайту, завантаження відеоуроків відбувається за допомогою плеєра або безкоштовного додатку. Тут представлені окремі уроки та лекції, а також курси лекцій по шкільним і університетським дисциплін без можливості скачування. Виступи для поширення представлені вузами тринадцяти країн, в їх числі США, Великобританія і Німеччина, на мові оригіналу. Російськомовних відеороликів, на жаль, немає.

Відеообразованіе з “NALANDAU”

“Nalandau” – найбільший освітній агрегатор, на якому є відео від відомих зарубіжних вузів, що стоять першими в рейтингу навчальних закладів. Відео на англійській мові викладено на YouTube, є можливість прокоментувати відеоролик зі збереженням на сайті і пройти тест.

Освітній проект “VIDEOLEKTURES.NET”

Словенська освітній ресурс – найбільший в Європі з більше 13 000 опублікованими відеороликами з різних предметів. Сервіс удостоєний декількох премій. Тут викладені інтерв’ю з ученими і відеозвіти з конференцій в основному англійською та словенських мовами.

Де ще можна отримати освіту в інтернеті

Освітнє відео можна пошукати також:

  • на сайтах навчальних закладів та конференцій;
  • найбільших популярних відеохостингу;
  • гідна добірка подібних зарубіжних ресурсів є в англомовній версії Вікіпедії,
  • на сайтах великих наукових організацій.

Самоосвіти немає меж!

Ссылка на основную публикацию