Особистий кабінет платника податків – помилка генерації сертифікату

Після поновлення особистого кабінету в ИФНС користувачі масово зіткнулися з проблемою «Помилка генерації сертифікату». Робота особистого кабінету була переведена на нову версію і при подачі декларацій або уточнення люди зіткнулися з проблемою. У новій версії кабінету необхідно отримати нову електронну підпис. І як раз таки при виборі способу отримання ЕП з’являється «Помилка генерації сертифікату».
За відгуками користувачів в старому кабінеті все функціонує нормально, проте на даний момент там не можна уточнити, створити декларацію за 2017 рік.
Оскільки питань багато спочатку коротко розповімо про можливі причини цього збою, а нижче дамо поради і рекомендації як спробувати згенерувати новий сертифікат самостійно.

причини помилки

Офіційна відповідь від розробників містить інформацію, що в особистому кабінеті проводилися регламентні роботи, в зв’язку з якими з’являвся даний збій і радять повторити операцію пізніше. Однак такі спроби безрезультатні. Таке програмне забезпечення необхідно тестувати і перевіряти під всі популярні версії операційних систем і браузерів. А так як систем і веб браузерів багато – система повинна працювати на 100%. І перед оновленням повинна бути протестована на помилки і баги.
Ситуація ускладнюється тим, що за відгуками користувачів дана ситуація триває з лютого 2019, а за цей час можна було провести необхідні тести і перевірити працездатність.

Нижче ми будемо публікувати інструкції, які допомогли користувачам в отриманні електронного підпису.

Як вирішити проблему генерації сертифікату

У міру надходження перевіреної робочої інформації ми будемо публікувати нижче інструкції для вирішення помилок з генерацій електронного підпису та інших збоїв в ЛК.

 • Вибираємо варіант «Електронний підпис зберігається на Вашій робочої станції».

  Електронний підпис зберігається на Вашій робочої станції

 • Беремо з офіційного сайту або за прямим посиланням: lkfl2.nalog.ru програму.
 • Встановлюємо на ПК.
 • Далі відкриваємо браузер і виконуємо запуск «від імені Адміністратора» на приклад Гугл Хром або Яндекс браузер (вони зроблені на одному двигуні).
 • Відключаємо плагіни VPN, мережеві екрани і блокувальники реклами якщо такі встановлені.
 • Після пробуємо запустити створення сертифіката.
 • Чекаємо приблизно три доби і чекаємо повідомлення про присвоєння.

Що ще можна зробити?

 • Переглянути графік проведення роботи над порталом ФНМ і перенести роботу з порталом на інший день.
 • Після подачі запиту на реєстрацію ключа – виходимо з ЛК. Повідомлення про присвоєння сертифіката ви отримаєте при наступному вході в кабінет.
 • І не забуваємо що можна звернутися в технічну підтримку сайту або в відділення податкової з паспортом та ІПН.

Навантаження сервера сайту ФНС

Під час частих запитів і звернень до сайту податкової «Помилка генерації сертифікату» часте явище, через постійні звернень до сайту сервер може не витримувати навантаження. Як одна з причин збій може з’являтися через велику завантаженість порталу Федеральної Податкової Служби. Самий пік припадає на останні дні подання податкових декларацій від фізичних осіб і організацій. Велика частина з яких припадає на перші квартали року. Як варіант в такому випадку дійсно доводиться чекати і повторювати випуск знову.

висновок

Сподіваюся ми роз’яснили деякі моменти в роботі нового ЛК ФНС. Пробуйте виправити помилку створення сертифіката за допомогою інструкції вище і повідомте допоміг вам спосіб. Якщо вам відомі інші методи вирішення проблеми – повідомте нам в формі коментарів нижче і ми доповнимо нашу статтю для допомоги майбутнім читачам.

Ссылка на основную публикацию