Основи управління проектами

Цей розділ присвячений основам управління проектами. Але керувати одним і тим же проектом можна по-різному, тому перш ніж приступити до вивчення цієї теми, хотілося б переконатися, що ваше уявлення про управління проектами відповідає викладеному в розділі. Отже, існує кілька підходів до управління проектами. У свідомості певної частини керівників щнщесс управління проектом, організації даних і взаємодії з усіма зацікавленими сторонами і членами групи виконавців проекту визріває як би сам собою, природним шляхом. У свідомості іншій частині керівників пошук найбільш підходящого способу управління проектами проходить довго і болісно. На цьому шляху вони роблять багато помилок і помилкових ходів, а сам процес пошуку перетворюється у виснажливу боротьбу.

Передбачається, що ви також випробували кілька підходів до управління проектами, перш ніж зупинитися на такому, який найбільшою мірою відповідає вашим потребам. Віддаючи належне вашому особистому досвіду, ми тим не менше пропонуємо ознайомитися з таким способом, в основу якого покладено узагальнений досвід управління. Тобто ми маємо намір закласти тут основи процесу управління проектами, що базується на принципах, перевірених часом і увібрали в себе загальний досвід. А для більш ефективного управління проектами і проектними даними вам будуть запропоновані багаті можливості Excel (і інших продуктів Microsoft Office).

Управління робочим часом і управління інформацією мають багато спільного. Взагалі кажучи, вміючи ефективно управляти інформацією, ви можете заощадити чимало часу. Скільки разів ви губилися в здогадах, силкуючись згадати, в яку папку на жорсткому диску помістили важливий файл або про що говорилося в повідомленні, яке ви вчора отримали по електронній пошті і негайно ж знищили?

Ще одним навиком, який повинен бути присутнім в арсеналі керівника проектів, є вміння ефективно управляти часом виконання проекту. Для цього потрібно мати неабиякі організаторські здібності. Як відомо, робочий день становить вісім годин, але протягом одного і того ж часу деяким працівникам вдається виконати майже в два рази більший обсяг роботи, ніж іншим.

Загальноуправлінської здібності включають знання основ бухгалтерського обліку, маркетингу, закупівель, управління кадрами, міжнародного бізнесу та т.п. З точки зору управління проектами, загальноуправлінської здібності включають те, що в A Guide to the РМВОК називається дев’ятьма областями знань.

Але що трапляється, коли досягти консенсусу не вдається і в результаті в колективі виконавців виникає конфлікт? Тобто бажання, потреби або цілі якоїсь людини (або групи людей) суперечать спільної мети.

Уміння вести переговори і вирішувати проблеми є ще один наріжний камінь у справі успішного управління проектами. Поряд з лідерськими здібностями і мистецтвом комунікації вміння вести переговори і вирішувати проблеми є тією якістю, яка вам доведеться використовувати практично щодня.

Ссылка на основную публикацию