Основні способи дізнатися яка материнська плата стоїть на комп’ютері

Рано чи пізно кожен користувач вирішує здійснити апгрейд свого комп’ютера, а для цього йому необхідно володіти деякими знаннями про параметри використовуваного обладнання. Так відразу виникає питання «Як дізнатися яка материнська плата у мене?». Адже саме ця складова є головним елементом і її функціонування залежить коректне виконання завдань компонентами комп’ютера і його робота в цілому.

Існує кілька перевірених способів того, як дізнатися яка материнська плата встановлена ​​на комп’ютері, а саме:

  • Візуальний огляд.
  • Використання стандартних засобів Windows.
  • Отримання відомостей за допомогою BIOS.
  • Через командний рядок.
  • Сторонні програми для визначення даних.

Розберемо більш детально кожен із запропонованих варіантів. Вони гарні і дозволяють точно визначити необхідні параметри. Кожен користувач підбирає пріоритетний варіант для себе, виходячи зі своїх переваг і знань.

Візуальний огляд системного блоку

Візуальний огляд актуальний тільки в тому випадку, якщо ваш ПК вже не знаходиться на гарантійному обслуговуванні, в іншому випадку розкривати корпус не рекомендується, так як воно перестане бути дійсним. Якщо чинників, що заважають немає, то слід зробити ряд дій.

Заходи по розбору необхідно проводити тільки після відключення ПК від харчування, ні в якому разі не розкручувати у включеному стані. Спочатку підходящої викруткою відкручуються шурупи, що знаходяться на бічній кришці системного блоку. Зазвичай знімається тільки одна, але якщо їх дві, то розкручувати потрібно шурупи на тій, де менше вентиляційних отворів. Усунувши кришку корпусу системного блоку, виконуємо візуальний пошук розташування материнки і після цього здійснюємо безпосередній огляд плати. На лицьовій її стороні є набір букв і цифр саме вони і означають відомості про модель.

Даний метод можна застосовувати, якщо потрібно дізнатися яка материнська плата на комп’ютері, він є надійним, але підходить тільки для знаючих користувачів, які впевнені в тому, що зможуть розібрати і зібрати блок без негативних наслідків і не зашкодивши роботі комп’ютера. Якщо ви не сильні в розборі електроніки, то краще вибрати інший варіант, програмний, що не припускає впроваджень в системний блок.

Використання стандартних засобів Windows.

Отримання даних без розбору можливо за допомогою стандартних засобів, таких як BIOS і командний рядок. А якщо необхідно дізнатися яка саме материнка на ноутбуці, то спосіб з розбором не використовується зовсім. Також застосовуються вбудовані можливості операційної системи.

«Відомості про систему». Для виклику утиліти натисканням гарячих клавіш «WIN + R» відкривається вікно «Виконати». У відповідний рядок вписується команда «msinfo32» і запускається її виконання кнопкою «Ок» Після цих дій з’явиться вікно «Відомості про систему», тут і будуть вказана основна інформація. Знаходимо рядки «Виробник основної плати» і «Модель» це і є бажана інформація.

«Засоби діагностики DirectX». Викликаємо діалогове вікно «Виконати» одночасним натисканням клавіш «WIN + R». Вводимо команду «dxdiag» і підтверджуємо дію «Ок». Після цього з’являється вкладка, де і буде відображена шукані відомості.

Отримання вихідних даних за допомогою BIOS

При включенні ПК, безперервно натискаючи «F2» або «Del / Delete викликається БІОС. У самому верху відображаються дані з назвою материнки.

Ще один варіант з використанням БІОС. Після його виклику, використовуючи стрілки – клавіші на клавіатурі, переходимо в розділ «Advanced BIOS Features» де зверху можна знайти назву плати.

За допомогою командного рядка

Найбільш легкий спосіб для недосвідченого користувача. Всі дії зводяться до виклику відповідної командного рядка. Відкриваємо «Виконати» клавішами «WIN + R» і набираємо «cmd», підтверджуємо натисканням «Ок». З’являється рядок для введення необхідних команд. Першою визначаємо виробника материнки за допомогою запиту «wmic baseboard get Manufacturer». Після чого вписуємо команду «wmic baseboard get product» і дізнаємося безпосередньо модель материнської плати.

Наступний спосіб також передбачає використання гарячих клавіш «WIN + R» і команди «cmd» в рядку. В відобразиться вікні вводимо «systeminfo» і підтверджуємо всі, натиснувши «Enter». Після чого там відобразитися вся технічна інформація про пристрій.

Останній зі стандартних варіантів. Стартові дії аналогічні попереднім двом способам, відрізняється тільки вводиться команда. Тут вказується «wmic baseboard list full» і після натискання «Enter» з’являються все доступні характеристичні дані про материнке.

Сторонні програми для отримання параметрів.

Сьогодні розроблено багато зовнішніх програмних сервісів, завдяки яким можна безпомилково отримати цікаві для характеристики про комплектуючих стаціонарного ПК, ноутбука або нетбука.

Програма Aida 64

Описувана утиліта дає можливість отримати корисну інформацію про параметрах, проте має деякі нюанси для користувачів щодо її обмеженого використання, які виражаються в невеликому пробному терміні дії, після закінчення 30 днів потрібно покупка ліцензії для подальшої експлуатації. Але щоб дізнатися модель плати цього терміну вистачить з лишком.

Для визначення даних необхідно завантажити і встановити програму Aida, після чого запустити її з ярлика, відображається на робочому столі. Відкриється головна вкладка, в якій необхідно вибрати розділ «Комп’ютер», а там перейти на графу «Сумарна інформація». Саме тут будуть зібрані дані про ПК і, зокрема, про модель материнської (системної) плати.

Стороння утиліта CPU-Z

Досить проста у використанні програма, що дозволяє дізнатися параметри і характеристики комп’ютера, а також встановлених в ньому комплектуючих. Знайти та завантажити її можна на офіційному сайті розробників безкоштовно. Викачуємо, встановлюємо, запускаємо. Інформацію про материнке за допомогою утиліти знаходимо наступним чином: в розпочатому після запуску вікні вибираємо вкладку «Mainboard» і там шукаємо графу «Manufactured» – в ній буде вказана компанія-виробник плати, а її модель в рядку нижче – «Model».

Тепер, знаючи найбільш застосовувані варіанти отримання відомостей про компоненти, абсолютно кожен користувач, навіть якщо він на «Ви» з технікою, зможе легко і просто визначити потрібні для нього дані в найкоротші терміни не витрачаючи багато сил. Розглянуті варіації є достовірними. Залишається лише вибрати найбільш підходящий вид і зручний індивідуально. Кожен з них зрозумілий в експлуатації і не вимагає великої кількості знань і досвіду, все вийде з першого разу. Визначивши виробника і модель, з легкістю можна через пошукову систему знайти всі необхідні параметри встановленої материнки.

Ссылка на основную публикацию