Основні пристрої введення інформації в комп’ютер

Наш час кожній людині просто необхідно знати про пристрої введення інформації, хоча б основних. Дані знання про тонкощі взаємодій з персональним комп’ютером зможуть допомогти спростити і організувати як роботу, так і іншу комп’ютерну діяльність.

Переведемо з людської мови на мову машини або пристрої введення інформації в комп’ютер

Крім основних пристроїв введення, таких як клавіатура і миша, існує різноманітність пристроїв, відомих не кожному. Ці пристрої можуть бути як абсолютно стандартними – периферійними і механічними, що представляють введення аудіо і відео, так і більш екзотичними. Без цих пристроїв зустріч даних які потрібно оцифрувати людиною і комп’ютера ніколи не зможе здійснитися.

У будь-якому комп’ютері є загальні і спеціальні порти, за допомогою яких і відбувається інформаційний обмін з іншими (внутрішніми або зовнішніми) пристроями.

клавіатура – це, мабуть, найважливіше і універсальний пристрій до тих пір, поки введення слів і символів залишається єдиним джерелом інформації. Стандартні клавішні пристрої дозволяють не тільки здійснити введення необхідної інформації, але і подавати сигнали для комп’ютера, зазвичай реалізовані додатковими клавішами.

маніпулятор (Абсолютний дігітайзер + відносні миша, трекбол-миша, джойстик і тачпад) – це ручні координатні пристрої служать для керування курсором.

  1.  – є досить вагомим аргументом, що полегшує використання інтерфейсу операційної системи: інакше користувач просто на просто загубиться в інтерфейсі операційної системи і її програмах (вікна, іконки, бокси та ін.) Миші бувають з 2-ма або 3-ма кнопками; оптико-механічні, оптичні або інфрачервоні.
  2. Трекбол-миша – це, по суті, «миша навпаки» (сам пристрій залишається нерухомим, обертається тільки кулька вгорі). Область застосування – автоматизоване проектування, графічні пакети і різного роду додатки (потрібні плавне переміщення, але чітке позиціонування курсора). Сучасні комп’ютерні миші, а також трекболи можуть похвалитися як вишуканим дизайном, так і високотехнологічним функціоналом.

сканер – це пристрій для обробки і перетворення графіки (текстів, фото, малюнків і т.д.) в їх цифрову форму. Сканери класифікують на такі різновиди: ручні або рулонні, планшетні або проекційні.

цифрова фотокамера – це беспленочного пристрій для автоматичного введення графічних даних в стислому вигляді за допомогою USB кабелю, яку можна без праці обробити у відповідному редакторі і роздрукувати на аркуші.

мікрофон – це пристрій введення та обробки електроакустичних коливань, що використовується в звукозапису, телефонії, радіомовлення і телебачення. Самі по собі мікрофони бувають електродинамічні, електростатичні або електромагнітні; напівпровідникові, п’єзоелектричні або вугільні.

Сенсор – це чутлива поверхня із спеціальним шаром і зі спеціальним датчиком, введення можливий за допомогою переміщення курсора звичайним рухом пальця.

  1. Дигитайзер або цифровий перетворювач, найчастіше виконаний у вигляді планшета, а тому його часто називають «графічним планшетом». В основному використовується у вузьких колах фахівців анімації, проектування та комп’ютерної графіки – там, де потрібен найточніший введення будь-якої графічної інформації.
  2. Сенсорний екран лежить в основі будь-якого чутливого обладнання, що збирає інформацію за допомогою датчиків на поверхні. Цей пристрій є самодостатнім, що дозволяє обходитися і без миші, і без клавіатури, до того ж і без шкоди надійному та швидкісного управління. У промисловості і в медицині, а також в публічних місцях, високоміцні надчутливі екрани котируються як альтернатива №1 іншим способам отримання важливих даних. Даний спосіб введення потрібної інформації широко використовується в сучасних телефонах і смартфонах, а також в моноблоках і ноутбуках.
  3. Світлове перо, поєднане проводом з USB виделкою, передає інформацію за рахунок фотоелемента і працює шляхом дотику з екраном, є різновид маніпуляторів, зовні схожих на кулькову ручку з 1 і більше кнопками (по типу як у миші). Воно може служити елементом графічного планшета, але не може використовуватися зі звичайним РК-монітором.

Насправді, пристрої введення інформації в комп’ютер не обмежуються перерахованими вище елементами, а їх різноманіття в комп’ютерному світі не перестає дивувати. Наприклад, двомірну миша і тривимірний навігатор широко використовують для просторових завдань, наприклад, для CAD-додатків.

Ссылка на основную публикацию