Основні характеристики процесора: повний список

Сьогодні найпотужнішим обчислювальним пристроєм, який обробляє практично всю інформацію, є процесор. ЦП володіє величезною кількістю параметрів, які описують його відмінності і можливості.

параметри ЦП

Коли з’являється необхідність у покупці нового процесора, користувачам доводиться дізнаватися значення безлічі спеціальних термінів, наприклад, частота і кеш. Якщо ви купуєте ЦП через інтернет, то в описі техніки можете зіткнутися з величезною кількістю характеристик, які можуть заплутати вас ще більше. Далі в статті будуть описуватися всі параметри, які допоможуть вам вибрати потужний процесор і розібратися в значенні всіх незрозумілих характеристик. Вся описана нижче інформація актуальна для процесорів Intel і AMD.

Особливості архітектури та покоління процесорів

Найважливішим параметром ЦП є його вік. Більш сучасні процесори підтримують нові технології, надають можливість задіяти більш швидку ОЗУ і багато іншого. Крім цього, вони виробляються за допомогою більш тонкого техпроцесу.

Необхідно розібратися яка модель процесора є новою. Якщо ви хочете вдосконалити його, то перехід з одного покоління на наступне не дасть значного результату. Але, якщо змінити ЦП першого покоління на восьме покоління, ви однозначно помітите різницю. З’ясувати новизну архітектури дуже просто. Для цього необхідно всього лише ввести її назву в будь-якої пошуковик.

Число ядер і кількість потоків

На сьогоднішній день кількість ядер процесора може становити від 1 до 32, але слабкі ЦП зустрічаються все рідше і рідше. Залежно від призначення процесора варто задуматися про кількість ядер в ньому. Природно, чим більше ядер, тим швидше буде працювати ваш комп’ютер.

Частота і можливість розгону

Однією з найважливіших характеристик є тактова частота процесора. За допомогою її визначається швидкість обчислення і передачі даних між компонентами.

Читайте також: Питання про частоту материнської плати, процесора і ОЗУ Процесори AMD для сокета FM2: список Програми для тестування процесора: список можна розігнати процесор на ноутбуці – докладна інструкція

Висока частота забезпечує хорошу працездатність ЦП. При однаковій кількості ядер могутніше буде той процесор, в якому більше показник гігагерц. Розганяти можна ті моделі, в яких є характеристика «Вільний множник».

кеш ЦП

Надзвичайно швидка пам’ять, яка необхідна процесору для тимчасового зберігання часто використовуваної інформації називається кеш. З її допомогою ви можете швидше здійснити запит, ніж, якщо використовувати просту ОЗУ.

Рівень кеша позначається буквою L. Чим вище значення даного показника, тим краще буде працювати процесор. Особливо це стосується обсягу кешу L3.

параметри ОЗУ

Швидкість роботи оперативної пам’яті впливає на всю систему в цілому. На сьогоднішній день будь-який ЦП має контролер пам’яті з власними параметрами.

Звертати увагу слід в основному на число каналів, можливу частоту і тип пам’яті. Тут працює принцип: чим більше допустимий обсяг пам’яті, тим краще. Особливо це стосується тих випадків, коли необхідно зібрати потужну станцію.

Практично всі залишилися параметри, відносяться більше до характеристик конкретної моделі процесора. Наприклад, «Тепловиділення (TDP)» – це параметр, який допоможе вам у виборі охолоджувача, так як вказує на інтенсивність перегріву ЦП під час роботи.

Купуючи процесор, керуйтеся завданнями, які ставляться перед ПК, і, природно, вартістю комплектуючого.

Ссылка на основную публикацию