Організація свого робочого столу

Краса на робочому столі врятує світ

Не дарма так кажуть. Саме з цього я і почав. підібрав шпалери для свого робочого столу. Я досить довгий час був в цьому відношенні дуже мінімалістичний, усі теми були вирубані, стояла чисто “класика” і однотонний колір робочого столу. В принципі нічого такого страшного.

Мені здавалося, що таке аскетичне напрямок допоможе мені зосередитися на роботі і таке інше. Але ось “фіг вам” так би мовити. Напевно звичайно так буде робити правильно, якщо у вас нормований робочий день. Прийшли, відпрацювали 8 годин, пішли. А якщо ти цілий день стирчиш за комп’ютером? Саме так, ось тут-то цей мінімалізм і починає тиснути на нерви.

А варто лише прикрасити робочий стіл хорошими шпалерами, тут-же змінюється вся картина світу. І жити стає веселіше і працювати радісніше і т.д. Ну і звичайно продуктивність праці підвищується. Ось зараз знову близько другої ночі, а у мене енергія так і … Загалом, багато енергії І це всього-лише після простої зміни шпалер.

Звичайно шпалери теж треба підбирати з розумом. Не дарма ж усе це називається нашим робочим столом. Вас нічого не повинно відволікати, все повинно бути чітко видно і т.д. А то ж є й такі шпалери, ніби й гарні і все таке, але млинець фіг розбереш, що там на цьому грішному робочому столі твориться, все зливається, розпливається, кожен ярлик по пів години шукати доводиться і т.д.

І напевно краще ставити шпалери з невеликим дозволом, приблизно так 600х800. Звичайно у всіх різні монітори і все таке, але чим вище дозвіл, тим більше деталей, тим більше напружуються очі, тим більше втоми, ось і вся арифметика. А втомлюються очі, втомлюємося і ми. Ось таке у нас все взаємопов’язане

Край хаосу, наводимо порядок

Ні, це я не про головного героя телесеріалу Тут справа в наступному моменті … Щоб побачити красу, яку ми навели на робочому столі, нам треба навести на ньому порядок. Ви тільки подивіться на свій робочий стіл. Що ви там бачите? Ага .., сотні ярликів, купу папок з різним мотлохом і т.д. Але ж можна залишити всього-лише пару папок, точніше ярликів для папок, а решта все викинути. Взагалі треба запам’ятати одне просте правило – на робочому столі можна нічого зберігати. Зберігати можна тільки ярлики.

Чому? Тут все просто. Що таке робочий стіл і де він знаходиться? Робочий стіл, це по суті своїй проста папка і знаходиться вона на системному диску. Те-є, якщо щось трапиться з системою, вірусу там знайдете, або ще чого, то можете запросто втратити всі файли, які в цей момент знаходилися на робочому столі. Воно вам треба? Звичайно, ні.

Так-що заходимо на будь-який диск, на якому вам зручніше буде зберігати дані, тільки не на системний, створюємо потрібні папки і виводимо ярлики на робочий стіл. У мене наприклад 3 ярлика папок і 2 ярлика програм. У двох папках зберігаються ярлики програм першої необхідності, ще в одній папці, документи і таке інше. Ну і два ярлика програм, якими я постійно користуюся, прямо на робочому столі.

Просто я іноді буваю в гостях, ходжу ремонтувати, настроювати комп’ютери і іноді впадаю в повний ступор при вигляді робочого столу. Натурально, сотні ярликів і папок, плюс ще упаковочка гаджетів і т.д. Як люди в цьому хаосі не заблукати, розуму не прикладу. А як працюють, це взагалі загадка

Адже набагато простіше виділити папочку під гри і звалити туди всі ігри, ну можна ще й за категоріями розбити і т.д. Виділити папочку під головне – різну зв’язок, пошту, аську, браузер і т.д. Ще папочку під не настільки важливі програми. Так папочку під різні файли. Все це можна розбити по категоріям, напрямками і т.д. Ну і пару особливо потрібних ярликів від програм на робочий стіл кинути.

Ярлики робляться дуже просто. взагалі що таке ярлик? Ярлик це як двері в папку. Він просто переносить вас в потрібну вам папку. Кинути ці двері можна в будь-якому місці. Куди кинете, від туди потім в папку і перейдете. Ну а щоб створити ярлик, треба просто натиснути правою кнопкою миші по потрібній папці і перейти по пункту “Створити ярлик”. Все, ярлик готовий, можете кидати його куди завгодно. Можна так-же натиснути правою кнопкою миші по папці і перейти по пункту “копіювати”. Потім перейти в потрібну папку, або на робочий стіл, клікнути на порожньому місці правою кнопкою миші і перейти по пункту “Вставити ярлик”. Тільки не переплутайте пункти. Якщо натиснете просто “Вставити”, то у вас просто скопіюється папка, разом з її вмістом.

От і все. І у нас на робочому столі ідеальний порядок. Все чітко, ясно і зрозуміло, що де лежить і т.д. Все під рукою, шукати нічого не треба. В результаті і продуктивність праці зросте і втоми буде менше.

Є речі ще така дуже зручна штука як панель завдань. На ній теж можна закріплювати ярлики. Але там місце досить обмежена, так-що на панелі завдань найкраще закріплювати ярлики тільки тих програм, в яких постійно зависає, наприклад аськи, браузера і т.д. Закріплювати досить просто. Знову клацає по потрібному ярлику правою кнопкою миші і переходите по пункту “Закріпити на панелі завдань”. Можна і тупо мишею перетягнути до речі.

Є ще й меню “Пуск”. Взагалі штука зручна. Можна звідти викинути все на фіг і розмістити свої ярлики. І ще в самому меню “Пуск” можна закріпити ярлики основних програм. Адже частенько буває, що запустите яке-небудь додаток на весь екран, а ще й іншу програму запустити треба, а ярлик цієї програми лежить на робочому столі, а робочий стіл закритий вікном першої програми. Ось і роби що хочеш. А так продублювали цей ярлик в меню “пуск” і всі справи. Адже це меню можна і гарячими клавішами відкрити. Так-що, якщо ваш робочий стіл буде зайнятий якою-небудь програмою, що працює в повноекранному режимі, то ви завжди зможете дістатися до потрібної програми через меню “пуск”. Закріпити програму в меню пуск теж просто. Треба знову клікнути по потрібному ярлику правою кнопкою миші і перейти по пункту “Закріпити в меню пуск”. Можна ще так-же як і з панеллю задач, тупо все перетягувати мишею.

Ссылка на основную публикацию