Опис установки Microsoft SQL Server 2020 Express і Management Studio на Windows 8.1

Сьогодні в матеріалі ми з Вами будемо розглядати процес установки Microsoft SQL Server 2016 Express на операційну систему Windows 8.1, а також я покажу, як і де скачати дану версію СУБД.

Нагадаю, раніше ми з Вами вже розглядали SQL Server в редакції Express на прикладі 2012 версії ось цей матеріал. На поточний момент актуальною версією СУБД від компанії Microsoft є SQL Server 2016, тому ми її зараз і будемо розглядати. Всі нові можливості і функції, які з’явилися в цьому випуску, ми розглянули в матеріалі «Microsoft SQL Server 2016 – огляд нової версії СУБД», там же ми порівнювали 2016 з попередніми версіями, а також розглянули і порівняли редакції SQL Server 2016, тобто . там Ви знайдете все обмеження Express версії. У цьому матеріалі ми переходимо вже до практики, а саме до установки Microsoft SQL Server 2016 Express і Management Studio на 64 розрядну операційну систему Windows 8.1.

Де завантажити Microsoft SQL Server 2016 Express?

І спочатку нам потрібно завантажити SQL Server 2016 Express, це можна зробити з офіційного сайту компанії Microsoft, ось посилання -.

Після того як Ви перейшли на сторінку завантаження, натискайте «завантажити».

В результаті у Вас повинен завантажитися файл SQLServer2016-SSEI-Expr.exe (web установник) Розміром трохи більше 3 мегабайт.

Установка Microsoft SQL Server 2016 Express

Запускаємо скачав web установник.

Крок 1

Програма установки запуститься, і спочатку нам пропонують вибрати тип установки, я вибираю «Призначена для користувача».

крок 2

Далі вказуємо папку, в яку будуть завантажені всі файли для установки SQL Server 2016 Express, і тиснемо «встановити».

Почнеться завантаження пакета установки.

крок 3

Після завантаження пакета запуститься «Центр установки SQL Server“, ми вибираємо “Нова установка ізольованого примірника SQL Server або додавання до існуючої установці».

крок 4

Приймаємо умови ліцензійної угоди, тиснемо «далі».

крок 5

Потім програма установки перевірить виконання глобальних правил, які визначають можливі проблеми під час установки підтримки програми установки SQL Server. Якщо все ОК, то програма установки відразу перейде до наступного кроку.

крок 6

На цьому кроці ми можемо поставити галочку, для того щоб використовувати центр оновлення Microsoft для перевірки наявності оновлень, тиснемо «далі».

крок 7

Далі програма перевірить наявність оновлень в Інтернеті, тиснемо «далі».

крок 8

Потім буде виконана установка файлів установки.

крок 9

Потім програма установки визначить потенційні проблеми, які можуть виникнути при виконанні програми установки. У мене одне попередження (некритичне), Пов’язане з брандмауером Windows, тиснемо «далі».

крок 10

Вибираємо необхідні компоненти для установки і тиснемо «далі».

Після того як Ви натиснете далі, програма встановлення перевірить наявність всіх необхідних оновлень операційної системи і якщо обов’язкові оновлення не встановлені в системі, то програма видасть помилку, наприклад, оновлення KB2919355 для Windows 8.1 є обов’язковим для установки SQL Server 2016. Як встановити оновлення KB2919355 на Windows 8.1 можете подивитися ось тут.

крок 11

Далі ми можемо вказати ім’я та ідентифікатор нашого екземпляра SQL сервера, я залишу за замовчуванням, тиснемо «далі».

крок 12

Потім вказуємо облікові дані для запуску служб SQL Server, тиснемо «далі».

крок 13

Тут налаштовуємо ядро ​​СУБД, а саме призначаємо адміністратора SQL сервера, вказуємо каталоги баз даних та інші параметри, тиснемо «далі».

крок 14

Потім вибираємо режим настройки служб Reporting Services, тиснемо «далі».

крок 15

Нам також необхідно дати свою згоду на скачування і установку компонента Microsoft R Open, тиснемо «прийняти“, а потім “далі».

І ось, нарешті установка почалася.

Після того як з’явиться наступне повідомлення, установка буде завершена, тиснемо «ОК»І перезавантажуємо комп’ютер.

Установка Management Studio

Крок 1

Для того щоб встановити Management Studio, необхідно спочатку завантажити дистрибутив. Це можна зробити, наприклад, запустивши «Центр установки SQL Server»(допустимо з меню Пуск) І натиснути на пункт «Установка засобів управління SQL Server».

Або просто в браузері перейти на сторінку завантаження ось.

В обох випадках відкриється сторінка, з якої можна буде завантажити дистрибутив Management Studio. Для початку завантаження натискайте на посилання «Завантажити оновлення з виправленням для SQL Server Management Studio з липня 2016 р».

В результаті завантажиться файл SSMS-Setup-RUS.exe розміром приблизно 816 мегабайт.

крок 2

Запускаємо скачав файл і потрапляємо в меню програми установки, тиснемо «встановити».

Установка буде завершена, як програма видасть наступне повідомлення.

Все, тепер ми можемо запустити Management Studio (наприклад, з меню пуск) І підключитися до сервера.

Ссылка на основную публикацию