Опис установки Linux Lubuntu 18.04

Сьогодні ми докладно, спеціально для початківців, розберемо процес установки дистрибутива Linux Lubuntu 18.04 на жорсткий диск комп’ютера, будуть розглянуті всі кроки, які необхідно зробити, щоб виконати установку Lubuntu.

Дистрибутив Linux Lubuntu

Lubuntu – це безкоштовний дистрибутив операційної системи Linux, заснований на Ubuntu. Графічною оболонкою в Lubuntu виступає легковага середу LXDE, за рахунок чого даний дистрибутив не вимогливий до ресурсів і працює навіть на малопотужних комп’ютерах без будь-яких гальм. При цьому Lubuntu залишається дуже функціональним дистрибутивом зі зручним графічним інтерфейсом.

Версія Lubuntu 18.04 має довгострокову підтримку (LTS) і підтримуватися вона буде протягом 3 років. Тому, якщо Ви хочете використовувати Lubuntu в якості операційної системи на домашньому комп’ютері, рекомендовано використовувати саме цю версію, тобто з довгостроковою підтримкою (звичайні версії підтримуються протягом 9 місяців).

На відміну від Ubuntu, Lubuntu поки ще випускається і в 32 бітному варіанті, і в 64 бітному. До речі, якщо Вам цікаво, що нового з’явилося в Ubuntu 18.04, можете подивитися матеріал – Linux Ubuntu 18.04 Bionic Beaver – огляд нових можливостей, де ми розглянули нововведення даного випуску.

Підтримка російської мови в Lubuntu, звичайно ж, є.

Системні вимоги Lubuntu 18.04

 • Оперативної пам’яті 1 гігабайт, рекомендовано 2 гігабайти і вище;
 • Процесор – як мінімум Pentium 4;
 • Вільного місця на диску мінімум 6 гігабайт, рекомендовано, звичайно ж, більше.

У порівнянні з попередніми випусками Lubuntu, в поточній версії мінімальні системні вимоги були збільшені, зокрема оперативної пам’яті тепер мінімально потрібно 1 гігабайт. Хоча у мене на тестовому комп’ютері з таким розміром пам’яті система працювала просто відмінно! Можна точно сказати, що Lubuntu – це самий легкий і швидкий дистрибутив, похідний від Ubuntu. Навіть з Xubuntu 18.04 система на тому ж обладнанні працювала трохи гірше. Тому для комп’ютерів, у яких обладнання «слабеньке” або просто “стареньке», Можна сміливо рекомендувати Lubuntu в якості операційної системи.

Установка Lubuntu 18.04

Тим, хто буде встановлювати Lubuntu вперше, відразу скажу, що процес установки не вимагає якихось поглиблених знань операційної системи Linux, іншими словами, він не складний. Якщо Ви хоч раз встановлювали Windows, то з Linux Ви також легко впораєтеся.

Крок 1 – Завантаження інсталяційного образу

Дистрибутиви Linux поширюються в основному в вигляді настановних ISO образів. Тому спочатку необхідно завантажити такий образ з Lubuntu 18.04.

Знайти посилання на скачування Ви можете на офіційному сайті Lubuntu –

Ось прямі посилання на скачування Lubuntu 18.04

браузером

торрентом

Я скачав 64 бітну версію, в результаті у мене завантажився файл lubuntu-18.04-desktop-amd64.iso розміром близько 1 гігабайта.

Крок 2 – Запис ISO образу на диск або USB флешку

Потім даний інсталяційний ISO образ необхідно записати на DVD диск або USB флешку так, щоб цей носій став завантажувальним. У Windows Ви це можете зробити програмами CDBurnerXP, ImgBurn, UltraISO, це для запису на диск, а для того щоб створити завантажувальний флешку, можете використовувати програми Rufus або UNetbootin (як це робиться, можете подивитися в відповідних матеріалах: «Створення завантажувальної флешки з допомогою Rufus», «Створення завантажувальної флешки з допомогою UNetbootin»). У Linux, для того щоб записати ISO образ на диск, можете використовувати програми k3b або Brasero.

Крок 3 – Завантаження з диска і запуск програми установки

Установчий завантажувальний диск або USB флешку Ви підготували, тепер потрібно завантажитися з цього носія. Для цього треба зайти в BIOS і в настройках завантаження (Boot) виставите даний носій на перше місце, щоб завантаження пішла саме з нього, а не з жорсткого диска. Після установки Lubuntu настройки поверніть назад, щоб за замовчуванням завантаження системи здійснювалася як зазвичай з жорсткого диска.

Завантажившись з носія, Ви потрапите в меню. Тут спочатку вибираємо мову.

Потім для установки на жорсткий диск комп’ютера вибираємо пункт «встановити Lubuntu».

Крок 4 – Вибір мови

Програма установки запуститься, вибираємо мову, за замовчуванням обраний ту мову, який Ви вибрали в меню диска. натискаємо «продовжити».

Крок 5 – Вибір розкладки клавіатури

Тут вибираємо розкладку клавіатури, за замовчуванням вона також уже обрана російська. натискаємо «продовжити».

Крок 6 – Параметри установки програмного забезпечення і оновлень

На даному етапі нам необхідно вибрати режим установки програмного забезпечення, а саме «звичайну установку»З усіма стандартними додатками або«Minimal Installation», Що означає мінімальна установка, яка передбачає установку тільки деяких базових додатків.

Початківцям, звичайно ж, рекомендовано вибирати звичайну установку, щоб відразу після установки системи у Вас були всі необхідні для роботи програми.

вибираємо «звичайна установка»І натискаємо«продовжити».

Крок 7 – Розмітка жорсткого диска

Тепер нам необхідно розмітити жорсткий диск. Програма установки дозволяє це зробити автоматично, для цього виберіть пункт «Стерти диск і встановити Lubuntu». У цьому випадку буде створений один розділ, на якому будуть зберігатися системні файли і Ваші особисті файли.

У мене жорсткий диск чистий і на ньому не встановлено ніяких інших операційних систем. Якщо у Вас на диску є якась встановлена ​​система, програма установки може запропонувати Вам альтернативні варіанти установки: «перевстановити систему»,«Видалити систему і переустановки операційної“, а також “Встановити Lubuntu поруч з уже встановленою системою»(в даному випадку на комп’ютері буде дві встановлені операційні системи, при включенні комп’ютера Ви повинні будете вибирати систему, яка повинна завантажуватися).

Також програмою установки передбачений ручний варіант розмітки жорсткого диска, тобто Ви самі можете створити ті розділи і з тим розміром, який хочете.

Для домашніх комп’ютерів, звичайно ж, рекомендовано створювати окремий розділ для призначених для користувача даних, щоб в разі переустановлення системи або зміни дистрибутива всі Ваші документи, фотографії, відео та музика залишилися на місці.

Тому я буду робити розмітку жорсткого диска вручну, для цього вибираю пункт «Інший варіант».

натискаємо «продовжити».

Так як у мене жорсткий диск чистий, я створюю нову таблицю розділів. Для цього натискаю на кнопку «Нова таблиця розділів».

Програма установки попросить підтвердження дій, натискаємо «продовжити».

В результаті відобразиться вільне місце, яке ми можемо використовувати. Для створення нового розділу натискаємо на «Вільне місце», А потім на плюсик.

Спочатку створюємо кореневий розділ (системний розділ), На який буде встановлена ​​сама система Lubuntu. Для цього вводимо наступні дані:

 • Розмір – для кореневого розділу вказуємо як мінімум 10-15 гігабайт, рекомендовано більше, наприклад, 50 гігабайт (у мене тестовий жорсткий диск невеликого розміру, тому я вказую тільки 15 гігабайт);
 • Тип нового розділу – вказуємо «Первинний»;
 • Місцезнаходження нового розділу – вказуємо «Початок цього простору»;
 • Використовувати як – вибираємо «журнальована файлова система Ext4», Дана файлова система найкраще підходить для кореневого розділу;
 • Точка монтування – для кореневого розділу вказуємо «/».

Натискаємо «ОК».

Розділ для системи створений, тепер давайте створимо розділ для наших особистих файлів. Такий розділ називається «Домашній розділ».

Щоб створити цей розділ, точно також вибираємо вільне місце і натискаємо плюсик.

Для домашнього розділу вводимо таке дані:

 • Розмір – зазвичай вказують все місце, що залишилося, тобто по можливості максимальний;
 • Тип нового розділу – вказуємо «логічний»;
 • Місцезнаходження нового розділу – вказуємо «Початок цього простору»;
 • Використовувати як – також вибираємо файлову систему Ext4;
 • Точка монтування – вказуємо «/ home».

Натискаємо «ОК».

Розмітку жорсткого диска ми виконали, перевіряємо створену розмітку і натискаємо «встановити зараз».

Підтверджуємо внесення всіх змін на диск, натискаємо «продовжити».

Крок 8 – Вибір часового поясу

Вибираємо часовий пояс і натискаємо «продовжити».

Крок 9 – Створення користувача

Нам залишилося створити обліковий запис користувача, під якою ми будемо працювати. Для цього заповнюємо форму, тобто вводимо своє ім’я, ім’я комп’ютера, логін, пароль і підтверджуємо його.

параметр «Вимагати пароль для входу в систему»Рекомендовано залишити включеним. Але якщо Вам подобається входити в систему, не вводячи пароль, то можете вибрати пункт «Входити в систему автоматично», Однак для комп’ютера, яким користуються кілька людей – це небезпечно. натискаємо «продовжити».

Установка Lubuntu почалася, а ми в цей час дивимося слайди.

Крок 10 – Завершення установки

Установка займає не більше 10-15 хвилин, і вона буде завершена, коли з’явиться таке повідомлення.

натискаємо «перезавантажити».

Ссылка на основную публикацию