Оптимізація windows 10. Прискорення і очищення Windows 10

Оптимізація windows 10 складніше завдання, ніж в попередніх версіях. Виною тому безліч налаштувань і велика кількість кастомізації. Проте, оптимізувати систему під себе можна і потрібно, адже універсальна ОС показує усереднені параметри в усіх пунктах, а така поліфункціональність потрібна далеко не часто. Що ж робити, щоб комп’ютер запрацював “на повну” і як прискорити його в кілька кроків.

Оптимізація Windows 10 за допомогою відключення невикористовуваних служб

Служби і сервіси використовують процеси, які працюють у фоновому режимі, використовуючи частину ресурсів комп’ютера. Переважна більшість з них – системні, але є і такі як Adobe, Viber, VirtualHotspot. Їх не побачити без диспетчера, проте пам’ять ні споживають чималу.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Відключення неправильної служби може знизити продуктивність або навіть завдати шкоди Windows. Якщо ви дійсно не знаєте, що робите, то настійно рекомендується не чіпати процес.

Якщо в описі до служби є слово “Windows” і / або “Microsoft”, таку службу краще залишити. Багато пам’яті вона не займе. Альтернативний варіант – відкласти запуск служб на деякий час.

Просунуті менеджери автозапуску дозволяють не змінювати кількість завантажуваних програм, а включати їх по черзі.

При вході в обліковий запис довго вантажиться антивірус і Skype, а потім комп’ютер “літає”? Спробуйте цей спосіб і забудете гальмах!

Оптимізація Windows 10 за допомогою відключення центру оновлень

Після того як оновлення встановилися, змінити що-небудь неможливо, тому, щоб не усувати наслідки, потрібно відключити автоматичний апдейт відразу.

Можна відкотити останнє оновлення або видалити його файли. Щоб не помилитися, потрібно переглянути чейнджлог (список змін) в останньому оновленні і видалити тільки ті компоненти, які там вказані.

Можна зробити цю вручну або за допомогою автоматичного ПО з адміністрування оновлень Windows.

Пам’ятайте, що оновлення допомагають захистити пристрій від атак, які не завжди помічає антивірус. Щоб убезпечити себе від банальної уразливості системи, поновлення потрібно завантажувати.

У 2009 році найбільш актуальною проблемою, пов’язаною з Windows, був процес svchost.exe, копії якого пожирали пам’ять системи. Саме через відключення оновлень деякі користувачі стали жертвами вірусу, які маскувалися під даний процес.

Тому відключайте поновлення на свій страх і ризик. Ми рекомендуємо періодично, раз в пару місяців, активувати оновлення.

До речі, після недавнього оновлення, Віндовс ускладнив процедуру їх відключення. Раніше можна було відмовитися на пару місяців від оновлень натисненням однієї кнопки. Тепер відключення йде тільки через служби або реєстр.

Безкоштовними програмами, які відключають поновлення, ми користуватися не рекомендуємо. Є величезний ризик підхопити вірус і ускладнити собі життя.

Прискорюємо комп’ютер за допомогою відключення фонових програм

Фонові програми – це програми, що працюють при відсутності віконного інтерфейсу. Не всі вони відображаються в системному треї і іноді висять як незавершене процес в диспетчері. Це не погано і не добре, це нормально.

Неугодні програми можна відключити через диспетчер пристроїв. Деякі можна прибрати там же з автозавантаження. Відмінно і автоматизовано з цим справляється додаток від Avast – CleanUP. Але програма платна.

Як почистити пам’ять вручну:

 1. Відкрити Диспетчер Завдань
 2. Відшукати процеси, які поглинають багато пам’яті.
 3. Завершити їх або встановити низький пріоритет.

“Пріоритет реального часу” не завжди буде кращим вибором, тому що процеси, що мають лімітований пулл пам’яті просто вилетять без попередження.

Оптимізація роботи Windows 10 за допомогою настройки автозавантаження додатків

Щоб не відключати програму, можна просто не включати її з запуском системи. Для цього потрібно перейти в розділ “Автозавантаження” в “Панелі Управління”. Там є список всіх додатків, дистриб’юторів, інформації про версії і збірці.

Зайти можна через меню пуск натисканням шестерінки або через диспетчер задач, за допомогою клавіш Ctrl + Alt + Delete.

Відключати краще по одному, щоб точно відстежити зміни системи на той випадок, якщо відключені “Точки відновлення системи”.

До речі, про них: це дуже зручна функція для захисту від випадкових дій, яка, тим не менш, займає пам’ять і вантажить процесор.

Оптимізація жорсткого диска за допомогою вбудованих програм

Дефрагментація – процес відновлення структури диска після невдалого або некоректного видалення. Після того, як файл пропадає з комірки пам’яті на жорсткому диску, він іноді залишає після себе порожній блок в ланцюжку.

Порожні осередки уповільнюють читання диска і гальмують загальну роботу комп’ютера. Функція дефрагментації диска є в Windows Doctor (там же є і дефрагментація ОЗУ, яка допомагає прибрати наслідки від незавершених процесів).

Цей процес може бути виконаний стандартним алгоритмом:

 1. Знайдіть в Провіднику, меню Пуск або на робочому столі «Цей комп’ютер».
 2. Виберіть будь-який локальний диск, клікніть правою кнопкою і відкрийте Властивості.
 3. У вікні властивостей Перейдемо на вкладку Сервіс і в розділі Оптимізація і дефрагментація натисніть кнопку «Оптимізувати».
 4. Далі система проаналізує диск і вибере найкоротший алгоритм для усунення порожніх блоків.

Не важливо за якою технологією працює жорсткий диск, будь то SSD або HDD, принцип очищення і дефрагментації практично однаковий. Цей факт приховують багато фірм для того, щоб реалізовувати дорогі SSD диски.

Оптимізація Windows 10 за допомогою програм

Ці програми зібрали в собі вбудовані функції ОС, щоб користувач мав можливість оптимізувати роботу в пару кліків:

 • Auslogics. Відмінна багатофункціональна утиліта комплексного впливу. Дозволить очистити диски від “трешу” (сміття, що залишається системою), прискорити роботу процесора, знявши зайве навантаження, допомогти позбутися від небажаних процесів, підсвітивши їх в списку.
 • Windows Doctor. Аналогічна програма з більш зручним інтерфейсом. Кожна операція проводиться поетапно, а від користувача потрібно вибирати і підтверджувати дію, так як не всі процеси тривають однаково довго і не всі процеси потрібно проводити часто.

Принцип роботи таких додатків дуже схожий – вони очищають папки з тимчасовими файлами (шляху до яких прописані в реєстрі Windows), аналізують ОЗУ на предмет сторонніх процесів, а ІІ програми визначає, які з них потенційно марні.

Дефрагментація диска відбувається майже однаково, так як алгоритми процедури обумовлені не самим ПО, а особливостями ОС.

Різниця тільки в інтерфейсі і в якості роботи сервісу (наявність частих оновлень, оптимізація, виправлення багів).

Налаштування швидкодії Windows 10

На початку статті ми розповідали про універсальну системі. Так ось, анімації і переходи, прозорість вікон, графічні теми, це все і є тим елементом, які зрушує систему від “робочої області” до “естетичному елементу”.

Якщо користувач цінує стиль і красу, то оформлення свого віртуального затишного куточка – обов’язкова умова, але якщо він використовує комп’ютер для роботи, то це все ні до чого. В “Панелі Управління” є графа “Персоналізація”.

У ній можна знайти там різні настройки, які дозволять прибрати зайве. До речі, на слабких комп’ютерах, які явно не призначені для цієї ОС, це прискорить реагування інтерфейсу і швидкість завантаження в кілька разів.

Оптимізація роботи Windows 10 за допомогою очищення жорсткого диска від сміття

Перед початком розгляду способів відзначимо, що менше 30% від обсягу пам’яті на системному диску залишати не рекомендується.

В іншому випадку автоматичне оновлення або установка програми з розпакуванням тимчасових файлів, може здорово нашкодити системі, аж до синього екрану.

Рекомендується встановлювати весь софт на інший диск, а системний не чіпати взагалі. Оптимальний варіант – розбивка дисків за допомогою програми Acronis або стандартними засобами на етапі установки Windows.

Щоб звільнити пам’ять:

 1. Потрібно перейти за адресою C: \ Windows \ Temp \ C: \ Users \ Імя_пользователя \ AppData \ Local \ Temp (папка AppData за замовчуванням прихована). Папку можна видаляти повністю, так як критично важливих файлів в ній немає. Система автоматично створює її заново, коли в цьому виникає потреба.
 2. Зайти в папку “Завантаження”, впорядкувати файли за розміром і подивитися які з них найбільші. Швидше за все, це образи дисків, файли для установки додатків. Їх можна видалити, якщо вони більше не потрібні.
 3. За допомогою вищезазначених утиліт відшукати дубльовані файли і документи, щоб видалити їх.

Для підтримки стабільної роботи системи, проводити такі операції краще раз в декілька тижнів. Краще запобігти завал комп’ютера сміттям і накопичення помилок, ніж лагодити його і встановлювати заново систему з нуля.

Ссылка на основную публикацию