Оптимізація комп’ютера – чистка

Про оптимізацію я тут вже багато наговорив, але все якось в купі, сумбурно. Поліз відразу в усі нетрі, думав, що ніби як інформації буде трохи і вийде все вмістити в парі статей, але не тут-то було. Ось і вирішив все розкласти по поличках.

Отже, для початку, перед оптимізацією операційної системи, треба почистити сам комп’ютер, в прямому сенсі цього слова. Так, так, відключити системний блок від розетки, розкрити корпус і все гарненько продути пилососом. Все це робиться, щоб уникнути перегріву. Ви напевно зараз трохи здивувалися? оптимізація комп’ютера і чистка від пилу, це ж два абсолютно різних поняття. Повністю з вами згоден, поняття різні, ось тільки переслідують вони одну мету – зробити ваш комп’ютер більш швидким. Найпростіший приклад. Що буде, якщо процесор почне перегріватися? Спершу він почне пропускати такти. Кажучи російською матом, якщо ваш процесор розрахований на 1000, то при перегріванні він буде працювати на 500. А це означає що швидкість його роботи знизиться, а значить ваш комп’ютер стане пригальмовувати. Таким чином процесор знижує свою потужність і як наслідок свою температуру. Так-що, чистота в системному блоці, річ досить важлива.

Так-же треба не забувати час від часу міняти термопасту. Ваш комп’ютер може бути чистим, але якщо тепло буде погано передаватися від процесора до кулера, то сенсу від такої чистоти буде небагато. Ось для кращого теплообміну і винайдена термопаста. Вона накладається тонким шаром безпосередньо на процесор, потім зверху кріпиться кулер, всі справи. Кулер це радіатор з прикріпленим до нього вентилятором. Поверхня процесора треба спершу почистити ганчірочкою від старої термопасти. Всякими розчинниками користуватися не обов’язково, тільки якщо вже термопаста НЕ присохла намертво. Цілком достатньо просто протерти чистою ганчіркою. Потім накладаєте тонкий шар термопасти. Зверху кріпите кулер і все. Увага. Термопаста буває різна, буває і діелектрична, буває і проводить струм. Так-що якщо накладіть її багато, а вона адже при нагріванні стане рідшою, плюс вібрація від вентилятора і вона цілком може тупо стекти і потрапити куди-небудь не туди, що може призвести до короткого замикання і виходу комп’ютера з ладу. Так-що будьте з нею обережніше, не треба намазувати в три шари по пів метра товщиною кожен Але і недолік термопасти теж погано позначиться, тому що буде погано передаватися тепло, а значить буде перегрів, ну і так далі. Загалом, потрібна золота середина.

Пропилососили? Термопасту поміняли? Ось і добре, ми виключили один з головних чинників гальм комп’ютера. Так, так, один з головних. Ви напевно здивувалися б, що іноді можна знайти в системному блоці крім пилу, так-що про пил я взагалі мовчу. У деяких індивідуумів через пил навіть вентилятори зупиняються. Ага, буває і таке А потім дивуються і кажуть – спершу комп’ютер став пригальмовувати, а потім взагалі вирубувати. І починають шукати всякі оптимізатори і т.д. А в реалі, треба було всього-лише комп’ютер зайвий раз від пилу почистити.

Ну а тепер почистимо операційну систему. Для початку треба Видалити все що незнайоме. Для цього відкриваєте панель управління, переходите в “установка, видалення програм” і видаляєте все що не знаєте. Тут звичайно треба бути уважніше. Не треба видаляти драйвера, або програми без яких інші просто не запустяться. Наприклад, якщо видаліть “Microsoft Visual C ++”, то можуть не запуститися деякі ігри. А якщо видаліть драйвера материнської плати, то може пропасти звук, мережа і т.д.

Але якщо комп’ютер просто забитий під зав’язку і ви сильно не шарите в цій темі, то можна заново завантажити драйвера і потрібні програми. Потім видалити на фіг все що є на вашому комп’ютері і встановити заново. Ось тільки з установкою треба бути акуратніше. Дуже часто встановлюються програми тягнуть за собою хвіст з інших програм, частенько нам не потрібних, а іноді і відверто шкідливих. Наприклад, при установці деяких безкоштовних версій програм, вам на комп’ютер може встановитися бар від Яндекса, або пошуковик від Майл.ру і т.д. Так-що, коли будете встановлювати програми, будьте вкрай уважні, під час установки прибирайте на фіг все галочки, вибирайте пункти типу “вибрати компоненти вручну” і вибирайте все самі і т.д. Загалом, ніяких загальних установок, де зазвичай пишуть що “рекомендується”. Як правило, тоді разом з однією потрібної програмою і встановлюється купа різного мотлоху.

Так-же, можна викинути багато чого зайвого з самих компонентів системи. Заходьте в панель управління, в видалення програм, далі переходите по пункту “Включення, або вимкнення засобів Віндовс“. Ну і вибираєте, що вам треба, а що не треба. Я взагалі все відключив крім програвача Віндовс. І все у мене оре і антивіруси і торгові платформи і фотошопи і т.д. Звичайно в цьому питанні треба бути обережніше, у всіх адже різні комп’ютери. Але просто запишіть тоді, що у вас там включено, потім якщо що відновите. До речі, перед початком видалення компонентів, запасіться інсталяційний диском Віндовс. У Сімці, Вісімці він начебто не потрібен. А ось Віндовс ХР видаляє все по серйозному, тому і для відновлення потім може знадобитися вуст новочний диск. Але на цю тему не парся. Диск просто вставляєте, вибираєте компоненти, які треба відновити, натискаєте “ок”, все відновлюється.

Ну а після того, як викинули все непотрібне, можна почистити і автозавантаження. Ні, не ту автозагрузку, яка в меню “пуск”. Хоча і її почистити не завадить. Адже по суті, всі програми, які там прописані, нам на фіг не потрібні. Наприклад там стирчать різні агенти типу “Асек”, редактори типу “Ворда”, архіватори, програвачі і т.д. Ну якщо аська нам може і знадобиться, мало-ли повідомлення прийде, або ще що, то Ворд, або архіватор нам в принципі на фіг не потрібні в автозавантаженні. Тому як ми їх і так постійно запускаємо вручну. Проте в нашій автозавантаженні прописується багато чого на фіг не потрібного. Як правило там стирчить від 30 програм. Так, так, самі гляньте в свою автозагрузку і очманіє.

А глянути можна просто – панель управління \ система і безпека \ адміністрування \ конфігурація системи, вкладка “автозавантаження”. Ну і як, багато там всього? Я там якось і близько сотні програм зустрічав, може більше, не пам’ятаю, але пам’ятаю що отетерів я конкретно А хазяїн цього комп’ютера ще й дивувався і чому це його комп’ютер все гальмівні і гальмівних стає? Але коли автозагрузку свого комп’ютера побачив, одразу всі питання відпали

Загалом, вимкніть все зайве в автозавантаженні, тільки драйвера і антивіруси не чіпайте. Після відключення зайвих програм, ви відразу відчуєте приріст швидкості роботи комп’ютера. Звичайно до першої космічної ще буде далеко, але хоча-б жорстко гальмувати перестане.

Хоча .., антивіруси за фактом взагалі на фіг не потрібні. Мало того що толку від них нуль, дак ще й ресурсів жеруть “мама не горюй”. Так, так, антивірус і швидкість речі не сумісні. Я наприклад ними взагалі не користуюся. Перевіряю час від часу антивірусними утилітами і цього цілком вистачає. Так ні кому ми на фіг не потрібні з нашою музикою і фільмами. Хакери ламають банки, а все що нам попадається, різні блокатори і т.д. Це вироби школярів, які легко видаляються. Ну або на крайняк можна систему поміняти, або з архіву відновити. Я через вірус тільки один раз відновлював систему. Зайняло це дія пів години. Чому так мало? Тут все просто. Треба просто встановити систему, все налаштувати і зробити резервну копію і всі справи. Ну або користуватися портативними програмами, тоді після зміни операційної системи, теж не доведеться все по новій налаштовувати. Ну, про безпеку і резервне копіювання трохи пізніше, а то я трохи відволікся.

Загалом, краще просто користуватися портативними програмами. Портативні версії програм є практично у всього софта, треба просто пошукати. Зате не потрібно ніяких установок і т.д. Те-є, до реєстру ні хто не насрёт, в автозавантаження ні хто не залізе, зайвого ні хто нічого не встановить і т.д. Крім того, якщо доведеться переставити операційну систему, то вам не доведеться заново все завантажувати, встановлювати та налаштовувати. Звичайно є і програми без портативних версій, такі як різні антивіруси, бібліотеки і т.д. Але їх не так і багато. А для всього іншого софта, яким ми в основному користуємося, це різні програвачі, браузери, фотошопи і т.д., для всього цього щастя вже давно існують портативні версії. У мене наприклад тільки драйвера встановлені і кіпер, все інше тільки портативні програми. До речі, необов’язково шукати саме портативні версії програм. Я наприклад встановив торгові платформи, тупо їх скопіював в іншу папку, а встановлені видалив, ось і вся портативність. Звичайно не всі програми так працювати будуть, але тут вже методом тику. І не переживайте, багато це часу не займе. Та й не обов’язково відразу ось так переходити на все портативний. Спершу одну програму замінили, через тиждень іншу, дивись через пару місяців і взагалі на портативний софт пересяду.

Тут тільки треба бути трохи уважніше і бажано завантажувати портативний софт тільки на відомих трекерах, сайтах, форумах і т.д. і перевіряти все антивірусами. Так, тут на жаль можуть і вірусу запхати, або ще якусь гидоту зробити. Або просто через незнання, косо зламають програму, а вона вам потім процесор вантажити буде. Загалом, всяке буває. Тому, завантажили, перевірили на віруси, запустили, подивилися як працює, заглянули в диспетчер задач, оцінили обстановку, все-ли процеси запущені програмою, зникнуть після її виключення і т.д. Звичайно все це трохи напружує. Зате потім ніяких переустановлень, налаштувань і т.д. До речі, як правило, всі портативні програми вже зламані, тому не треба паритися з їх активацією, пошуком ключів і т.д.

Так-же, все портативні програми можна скласти в одну папочку і робити час від часу резервні копії цієї течки. Це на випадок, якщо раптом програма якась заглючить. Стару просто викинете, нову з резервної татка вставите. І знову ніяких тобі вилучень, установок, налаштувань, активацій і т.д. Заміна програми на робочу, порожниною налаштовану і таке інше, все це справа займе 5 секунд.

Викинули весь непотріб? Тепер йдемо далі, треба почистити саму операційну систему. Робиться це дуже просто, заходите в “властивості диска”, там є кнопочка “чистка”. Тикаємо на цю кнопочку, ставимо галочки навпроти пунктів, які нам потрібні, натискаємо “ок”, все очищається. Можна так-же перейти на вкладку “додатково” і видалити всі старі контрольні точки. Ось власне кажучи і вся чистка операційної системи. І нічого складного, правда?

І не треба користуватися різними миючими утилітами і т.д. Звичайно вони трохи зручніше, але в принципі роблять все теж-саме, що і стандартний чистильник. Ну можуть ще кеш у браузерів почистити, дак це можна зробити і в самому браузері. Ну можуть реєстр почистити. А ось це до речі біда. Дуже багато людей лізуть в реєстр і дуже даремно. Не треба там нічого чистити, не треба нічого дефрагментировать. Все це маячня. Можливо звичайно, що очищення і дефрагментації реєстру прискорить ваш комп’ютер на 0.000 … 1 секунди Але зате скільки проблем ви можете придбати на свою грішну дупу?

Зараз поясню. По-перше, Віндовс не копає в реєстрі як лахмітник в купі мотлоху, а йде чітко за потрібною адресою, так-що їй глибоко до лампочки скільки там сміття. Звичайно, почистивши реєстр ви зможете заощадити пару байт, але зараз і гігабайти якось не в пошані, а що-ж тут говорити про просто байти. Так-що, заради економії місця, ризикувати стабільністю системи явно не варто. З дефрагментацією реєстру теж саме. Ну відгукнеться система на мільярдну секунди раніше, хіба ви це помітите? А ось проблем осадити можна легко.

Загалом, весь основний сміття, Віндовс і сама прекрасно вичистить. І довіряти утилітам я б не став. Не дарма ж там завжди в угоді написано, що ви дієте на свій страх і ризик. Та й самі подумайте. Ну вичистить утиліта на пару метрів більше, ну і що? Світло что-ли клином зійшовся на цій парі метрів? Та ще полізе помилки в реєстрі шукати, та почне їх виправляти, це взагалі біда. До реєстру взагалі можна лізти тільки самим і то, тільки спершу досконально вивчивши питання. А не так, що щось там, хтось там сказав на форумі, я поліз і все поламалося Реєстр треба чіпати тільки в крайньому випадку. А крайній випадок буває дуже .., ну дуже рідко.

В основному утилітами для чистки комп’ютерів користуються через їх зручності. А головне зручність в чому? Правильно, то що все можна налаштувати, щоб працювало в автоматичному режимі. Ну а автоматичну чистку можна і так налаштувати, не вдаючись до жодних стороннім утилітам.

автоматичне чищення робиться досить просто. Йдемо в меню “Пуск”, запускаємо командний рядок, вбиваємо туди команду cleanmgr.exe / sageset: 1 Відкриються “параметри очищення диска”. Далі ставимо галочки там де вам треба, натискаємо “ок”. Потім запускаємо планувальник завдань, налаштовуємо, виставляємо час запуску, а там де “запуск програми” прописуємо C: \ WINDOWS \ system32 \ cleanmgr.exe / sagerun: 1 всі справи Ось і у вас тепер є автоматичне очищення операційної системи і без жодних лівих утиліт .

Ссылка на основную публикацию