Оптимізація комп’ютера – безпека

Так, так, основні ресурси нашого комп’ютера йдуть саме на його безпеку. Що взагалі таке небезпека для комп’ютера? Це по-перше загроза втрати даних, а по-друге загроза крадіжки цих даних. Ось в принципі всього дві загрози і захиститися від цих загроз досить легко. Однак ми вважаємо за краще більш складний шлях. Ставимо різні антивіруси, фаєрволи, прочісують комп’ютер різними утилітами і т.д.

Але хоч раз ми задавалися собі питанням – а воно нам треба? Навіщо користуватися різними антивірусами і т.д.? Звичайно, якщо мова йде про підприємства, банки і т.д., коли доводиться обслуговувати відразу сотні комп’ютерів, забезпечувати захист купи конфіденційних даних і т.д., це одне. Тут звичайно потрібен захист, антивіруси, свої хакери на сторожі і таке інше.

Але ж в основному мова йде про простих користувачів. А що у нас є такого, що може зацікавити інших людей і заради чого вони готові викласти кругленьку суму, або вбити купу часу і сил? Та нічого, пара тисяч на гаманці, пара фільмів, та кілька гигов музики, ось в принципі і все. Так що зламувати нас ні хто, ні коли не буде. Ну якщо тільки початківець хакер буде вчитися. Ну дак він все-одно зламає з будь-якого, тут ніякі антивіруси і фаєрволи не врятують. Ну а якщо вас замовлять професіоналам дак тут і взагалі “гаси світло”

Звичайно є ще шкідливі програми, типу блокаторів, які просять відправити СМС і їм подібних. Ну дак адже не треба повзати де не попадя і тикати туди куди ткнётся. Треба просто іноді включати “моск” і все буде пучком. Безпека вашого комп’ютера в ваших руках.

Отже, як особисто я розумію слово безпеку. Безпека, це означає, що мої дані ні хто не повинен ні вкрасти ні зіпсувати. Пам’ятайте дві загрози? Крадіжка, знищення даних, ось і я про них. Антивіруси, фаєрволи і т.д., не дають нам ніяких гарантій. Ні, гарантії вони звичайно дають, що наші дані будуть збережені в 95% відсотках випадків. Ну особливо наворочені дають гарантію 99%. Але ж це якось мало заспокоює. Тому давайте самі подбаємо про безпеку свого комп’ютера. Чому?

По-перше всі ці антивіруси жеруть дуже багато ресурсів. Адже всі ваші файли постійно перевіряються при копіюванні, переміщенні і т.д. Ваш комп’ютер постійно сканується, перетрушується і т.д. Включена постійне стеження за всіма процесами, діями і т.д. Загалом, розгорнута ціла мережа для забезпечення безпеки комп’ютера. А це вимагає величезних енерговитрат. Ось тому наші комп’ютери і гальмують. І чим потужніший ми купуємо комп’ютери, тим більше жеруть антивіруси і т.д. А чому? По-перше, вірусів стає більше і вони стають різноманітнішими. По-друге, винні ми самі. Чим могутніше наш комп’ютер, тим більше ми вішаємо захисту і тим більш агресивними робимо їх налаштування. Тому як думаємо, що комп’ютер потужний, він потягне. Але комп’ютер може бути хоч 100 разів потужним, але ж віруси заводяться на вінчестерах, а швидкість їх роботи жорстко лімітована. Так що, хоч комп’ютер і суперпотужний, але при використанні будь-якого антивіруса ми все-одно отримаємо гальма.

Можна звичайно поставити антивіруси, фаєрволи, все це справа тонка налаштувати і т.д. Але це треба бути професіоналом, та й все-одно повної гарантії збереження ваших даних немає. Дак от і подумайте, запитайте – сенс випендрюватися, терпіти постійні жорсткі гальма і т.д., якщо безпеку вашого комп’ютера все-одно залишається під загрозою? Ось і я про теж. Сенсу немає.

А несанкціонований доступ організувати легко. Нам треба захистити наші дані за все від двох загроз, від крадіжки і від знищення.

Ну, захистити дані від крадіжки досить легко. Треба просто тримати особливо цінні дані в іншому місці. Що можна у нас вкрасти? По суті нічого, одні паролі. Це по ідеї єдине, заради чого ламають комп’ютери. Звичайно, є люди, які працюють над секретними розробками, програмами і т.д. У них можна багато чого сперти, але мова не про них, а про нас, простих смертних. Все що у нас є, це пара акаунтів в соцмережах, так гаманець з парою тисяч. Ось і виходить, що і красти то крім паролів у нас по суті нічого. А паролі заховати легко, можна тупо на папірці записати, ну або запам’ятати. Ось і все і найкращий захист і гарантія того, що їх не вкрадуть 100%.

Так-же у нас є купа потрібних файлів, які треба захистити від знищення і т.д. В принципі вони ніколи не страждають, але особливо цінні файли можна винести на зовнішній носій. А якщо просто підстрахуватися хочете, то є маса онлайн-сховищ. Там зазвичай відразу дають до 10 гігабайт безкоштовно. Десь більше, до 50 гігабайт, десь можуть і поменше. Цих сховищ зараз багато, так-що зберегти особливо цінні файли труднощів не складе. Та й зовнішні носії зараз не особливо дорогі. Не обов’язково купувати зовнішній вінчестер, можна просто купити пару флешок і не паритися на цю тему, хоча вони і так напевно у вас вже є.

Ну а все інше, фільми, ігри і т.д., можна в принципі і заново завантажити. Хоча, особисто у мене не було жодного разу, щоб були знищені будь-які дані. Бувало звичайно, що іноді віруси пару файлів помнуть, але це не трагедія. До речі, самі антивіруси загидив файлів і програм більше, ніж віруси. Адже всі ми так любимо користуватися таблетками, кряками, ламаними програмами і т.д. А антивіруси їх так не люблять і ламають не лише самі таблетками з кряками, а й частенько самі програми, які активувалися за допомогою цих самих кряков.

Ну і останнє питання – як захистити сам комп’ютер, точніше захистити операційну систему? Відразу вас розчарую, ви її ніколи не зможете захистити, навіть якщо навтикалі купу різних антивірусів, фаєрволів і т.д. А чому? Тут все просто. По-перше жоден антивірус не дає гарантії 100%.

Ну а по-друге, є такий фактор як людина. Ага, це ми самі. Простий приклад. Що ми робимо, коли хочемо пограти? Правильно, ми шукаємо, викачуємо, встановлюємо іграшку і граємо.

шукаємо. Досить цікаве поняття і все розуміють його по різному. Хтось обережно відвідує різні трекера, форуми, шукає інформацію і т.д. Хтось просто вбиває запит в Гугл і відправляється тикати по всьому підряд. А Гугл той ще засранець, там вірусів більше ніж в вКонтакте. Ага, найголовніший розсадник вірусів, це соціальні мережі. Є маса сайтів двійників і т.д. Загалом, розмова зараз не про це. Так-що, шукати в інтернеті теж вміти треба. Все треба робити акуратно, з розумом. а інакше жоден антивірус не врятує.

Ну добре, знайшли, викачуємо. Тільки не забудьте спершу відгуки почитати. А якщо відгуків немає, то шукайте інший трекер. Зараз цих торрент-трекерів як бруду, знайти не складно. І якщо буде вірус в роздачі, відразу роздає холку намилять.

встановлюємо. А ось це процес досить цікавий. Частенько написано, що під час установки ігор треба вимикати ваші антивіруси. Пояснюють це досить просто. Типу там таблетки, кряки, які антивіруси помилково за віруси вважають і т.д. Загалом, вміють по вухах поїздити. Ось і виходить, що ми шукаємо, викачуємо, встановлюємо. Антивірус в цей час кричить “благим матом”, що ми заражаємо систему вірусами, а нам по фігу, адже хтось там написав, що вірусів немає і ми віримо. Є звичайно хлопці, які постійно роздають гри, у них є певний авторитет і таке інше. Але мова зараз не про них. Зараз мова про те, як ми зазвичай робимо.

Ну і як, врятує нас тут антивірус? Фіг Вам, як то кажуть

А що-ж тоді робити, якщо порятунку по суті немає? Тут нам допоможе резервне копіювання системи. Для цього існує маса програм, наприклад Acronis Image 2010. З її допомогою можна зробити резервну копію системи. Є звичайно і більш пізні версії, але саме ця версія працювала завжди відмінно, а ось деякі більш пізні версії, іноді косячіт, причому косячіт досить сильно, аж до знищення архівів.

Загалом, шукайте цю програму, завантажуєте, записуєте на диск і перезавантажувати комп’ютер. Якщо в биосе НЕ виставлена ​​завантаження з CD, то можна на кнопочку F11 потикати, тоді спливе менюшка з вибором дій. У цьому меню вибираєте завантаження з CD і дієте.

У Сімки з Вісімкою є вбудоване резервне копіювання, але блін, воно таке убоге. По-перше резервна копія створюється в корені диска і якщо ви цю резервну копію кудись перемістити, то при відновленні, система її просто не знайде. Адже Майкрософт вважає, що ваш комп’ютер повинен обслуговувати їх систему, а на користувача як на такого їм насрати. По-друге, вся ця тема займає досить багато місця, до того-ж жере ресурси, які ми хочемо заощадити. Адже резервне копіювання нам треба зробити всього один раз, дак навіщо нам, щоб воно працювало постійно.

Загалом, простіше скористатися Acronis Image 2010. Можна зробити резервну копію системи, задати параметри стиснення, помістити її в будь-яке місце і т.д. Російська мова до речі є, так-що проблем виникнути не повинно.

Так-що, встановлюєте систему, встановлюєте усі необхідні програми, все налаштовуєте, робите резервну копію. А далі? А далі, хоч трава не рости. Після будь-якого збою, систему можна відновити за пів години. А якщо ще й портативними програмами будете користуватися, то взагалі горя знати не будете. І ніяких гальм, глюків, зниклих даних і т.д. Так, так, антивіруси адже ті ще засранці, під гарячу руку можуть і наші дані порепать.

Звичайно я не закликаю до повної відмови від антивірусів. Можна і потрібно іноді сканувати комп’ютер. Я наприклад сканують комп’ютер раз в тиждень різними утилітами, то від Доктора Веба, то від Касперського, то ще від кого-то. Але це сканування займає відносно небагато часу, а якщо і багато, то можна просто залишити комп’ютер на ніч, нехай собі сканується. Але найголовніша перевага утиліт полягає в тому, що вони не вантажать постійно комп’ютер, не шарудять постійно дисками, які не смикають вас постійно своїми тупими питаннями і т.д. Коли у вас є час і можливість ви їх включаєте, все перевіряєте, всі справи. А з антивірусами тема інша. Вони постійно шарудять, вивішують різні незрозумілі таблички, засипають тупими питаннями і т.д.

Звичайно зараз знайдеться натовп народу, яка почне стверджувати що все можна налаштувати і т.д. А я відповім просто. Так, налаштувати можна все. Але гальма залишаться по будь-кому. Адже тут хоч убийся, а вінчестер, він і в Україні вінчестер, швидше він працювати не буде. Є звичайно твердотільні накопичувачі, але дорогувато це однако. Так-що, слова антивірус і гальма, це слова синоніми. Давайте просто визнаємо себе в цьому.

Є так-же програми, так звані “охоронці системи” типу Shadow Defender. Якщо хапайте вірусів, то треба всього-лише перезавантажитися і ваша система буде як новенька. Тут звичайно кому як. Але по мені дак не дуже зручно.

Ссылка на основную публикацию