Операційна система Windows 10

Windows 10, саме таку назву має наступна операційна система сімейства Windows. Цю операційну систему корпорація Microsoft презентувала в кінці вересня 2014 року. Чи то Майкрософт зі рахунком збилася, то це такий піар-хід, однак наступна версія операційної системи буде під номером десять.

 

Windows 10 – найкраща з Windows

Сам вихід операційної системи Windows 10 необхідно очікувати не раніше нинішнього літа. Цю операційну систему можна буде встановити на будь-які види пристроїв, як на стаціонарні комп’ютери, так і на мобільні, а для різних модифікацій в магазині Windows будуть присутні додатки і оновлення.

Майкрософт обіцяє, що операційна система Windows 10 буде мати більш потужною платформою у всій історії сімейства, хоч і багато що запозичили від Windows 7 і 8. Оскільки Майкрософт хоче здійснити перехід всіх користувачів з цієї операційної системи на нову, і щоб цей процес пройшов безболісно для користувачів проводиться певна ступінь сумісності цих ОС.

Так само, компанією в цій версії Windows буде повернуто більш класичний вигляд, від якого відмовилися в Windows 8. Це справило неоднозначне ставлення користувачів, які були не готові до змін і бажали бачити стереотипний звичний образ операційної системи.

Windows 10 є безкоштовним оновленням для більш ранніх версій операційних систем цього сімейства: для власників Windows 7 і Windows 8 в перший повний рік після виходу ОС Windows 10. Самоеінтересное то, що це відноситься навіть якщо Windows 7 або 8 які ви використовуєте не є справжніми. Windows 10 буде максимально пристосована для бізнесменів.

Що з’явиться, а що повернеться в Windows 10

Інтерфейс, а також робочий стіл в новій ОС буде схожим з чим улюбленим в Windows 8. Майкрософт повертає на «Робочий стіл» меню «Пуск», яке буде відкриватися натисканням по логотипу в звичній нижній лівій його частині. Що стосується останніх запущених додатків, то вони будуть відображатися у вигляді ярликів, а справа буде перебувати звичне з Windows 8 «Metro». Додатково в меню повернуть поле з кнопками, позначення управління харчування.

У десятій версії операційна система буде мати функцію «Snap View», яка буде підтримувати як універсальні, так і класичні програми. Ця функція відкриває одночасно ряд додатків і розділяє екран на вікна.

Коли створювалася десята версія операційної системи, творці звернули велику увагу на многозадачную роботу. На панелі буде існувати кнопка «Панель задач», що відповідає за зменшення зображення всіх вікон додатків, які відкриті. Ця функція запозичена з операційній системі Apple, її застосування «Mission Control».

Cortana, особистий помічник Microsoft схожий на Siri від Apple або Google Now, також буде доступна в якості основної частини Windows 10 не тільки на мобільних пристроях як це було раніше, а й на стаціонарних.Windows 10 вводить Microsoft HoloLens, голографічний обчислювальну платформу, а також що прийшов на зміну Internet Explorer – новий браузер EDGE.

Новими в десятій WIndows будуть віртуальні робочі столи. У кожному віртуальному робочому столі користувачеві надається можливість запускати різні додатки. З’явиться можливість виводити одночасно всі робочі віртуальні столи на екран і проводити перемикання між ними. Ця можливість запозичена операційними системами Linux, в яких давно застосовуються подібні можливості. Ще одним запозиченим нововведенням буде можливість доступу до командного рядка і управління в ній буфером обмена.Чітать «Запуск командного рядка в Windows 10».

Як передбачалося, що з бічної панелі десятої Windows, забереться панель «Чудо кнопок» знаходиться в боковій частині екрана. Ці припущення не підтверджені, панель залишили і розташували на ній ярлики пуску, пошуку, пристроїв і налаштувань.

Релізи ОС Windows 10

Хоча ні точна дата релізу поки не оголошені Microsoft, повідали що вона буде доступна приблизно влітку 2015 року. Windows 10 після виходу буде наступником Windows 8, останньої версії Microsoft в їх операційній системі.

Windows 10 випускається в двох основних етапів: Спочатку був Windows 10 Technical Preview, яка є обмежений час використання, бета-версії програмних і апаратних органів, а також в якості тестерів. Ця версія Windows 10 стала доступна 1 жовтня 2014 року і постійно оновлюється.

Другий і останній реліз буде остаточною версією Windows 10, яка буде називатися за бажанням Microsoft і виробників пристроїв і збірок, як Windows 10 RTM (Видання для виробників).

Ссылка на основную публикацию