Опера VPN – як включити ВПН в opera browser і правильно налаштувати

Opera стала першим широко відомим браузером, який дозволив своїм користувачам використовувати безлімітний і безоплатну приватну віртуальну мережу, відому, як VPN (Virtual Private Network -віртуальне приватна мережа).

Як з’явився VPN?

Опера з ВПН-клієнтом з’явилася не з туманною дали, а з напрацювань компанії SurfEasy, яка довгий час займалася розробкою комп’ютерних програм. Кілька років тому власники браузера викупили SurfEasy і допрацювали «сире» додаток до компактного і не ресурсоемкого клієнта, що дозволяє користувачеві заходити на сайти, приховуючи своє географічне положення.

Для чого потрібен VPN?

Кожен четвертий користувач інтернету коли-небудь працював з VPN. Дані численних досліджень виділили шість основних причин, які стимулюють користувачів включати ВПН при роботі в інтернеті. Користувачі виділили такі можливості віртуальної мережі, як:

 • отримання доступу до контенту кращої якості;
 • анонімність;
 • відвідування сайтів, заборонених в даній державі;
 • відвідування сайтів, заборонених до перегляду на робочому місці;
 • читання інформації на новинних ресурсах, заблокованих в регіоні;
 • спілкування з друзями і однодумцями, які знаходяться за кордоном.

Як це працює?

Популярний browser Opera за допомогою свого доповнення тимчасово замінює дійсний IP-адреса користувача на вигаданий. Віртуальний адреса дає можливість заходити на цікавий для сайт, приховуючи своє справжнє географічне положення. Завдяки цьому додатку будь-який користувач браузера Опера може підвищити рівень своєї конфіденційності в мережі.

Друге корисне вміння VPN – видалення блокування доступу до заборонених сайтів на різних рівнях. Багато держав, комерційні, освітні установи забороняють користувачам мережі відвідувати ті чи інші сайти. VPN дозволяє заходити на будь-яку сторінку, обходячи фаєрволли і багаторівневі блокувальники.

Третя корисна функція віртуальної мережі: приховувати свої персональні дані при використанні громадських Wi-Fi.

Завдяки включеному ВПН виявлення підключеного комп’ютера стає досить складним завданням і особисті дані користувача стають більш захищеними.

Недоліки роботи через VPN

В захищеному веб-серфінгу через VPN є і свої недоліки. Давайте розглянемо їх ближче:

 • найбільший недолік – помітне зниження швидкості підключення. Звичайно, все залежить від конкретного провайдера, працездатності комп’ютера і сучасності браузера. Але факт залишається фактом: швидкість з’єднання помітно знижується. Це відбувається від того, що опера з’єднує вас з вподобаним сайтом не безпосередньо, а через сервер, що знаходиться в іншій державі;
 • невеликий дискомфорт при використанні. ВПН-клієнт не вміє розпізнавати бажання користувача, і знижує швидкість з’єднання на весь контент, а не тільки на вибрані сторінки. Тому, щоб пограти в онлайн-гру або подивитися фільм, клієнт доведеться відключити. А потім знову включити. І так далі;
 • відсутня можливість включити роботу VPN автоматично і лише для певних і сайтів. Можливо, в більш свіжих версіях розробники браузера виправлять цей недолік.

Як включити ВПН в Опера?

Клієнт ВПН доступний лише в найсвіжіших версіях браузера Опера. Якщо у вас на пристрої стоїть стара версія браузера, настійно рекомендується оновити її до Opera 40 або вище. Слеудет завантажувати браузер з офіційного сайту Opera. Використання сторінок-клонів призведе до того, що у вашому комп’ютері або ноутбуці з’явиться маса вірусних і абсолютно непотрібних програм. Чистити від них власну операційну систему – дорого і довго, тому відразу ж шукайте офіційну сторінку Opera і завантажуйте browser звідти. Це абсолютно безкоштовно і швидко.

Перед включенням клієнта слід відключити проксі-сервера, так як вони прив’язані до власного IP-адресою користувача, і захищають його.

Алгоритм включення VPN буде різним, залежно від використовуваної ОС. Нижче будуть розглянуті способи включення VPN для різних ОС.

Windows і Linux

Інтерфейс браузера в ОС Windows і Linux буде практично однаковим, тому і дії по включенню клієнта віртуальної мережі будуть схожими:

 • заходимо в меню Опера і натискаємо на іконку Настройок;
 • шукаємо підрозділ безпеки;
 • знаходимо рядок VPN;
 • у віконці навпроти рядка встановлюємо позначку «Включити VPN».

Якщо все зроблено правильно, в адресному рядку з’явиться іконка VPN.

Натискаючи на неї, можна самостійно вибрати геолокацію віртуального сервера і оцінити обсяг переглянутих даних. Визначити активність іконки можна по її кольору. Коли VPN-клієнт працює, кнопка буде блакитного кольору.

ОС Mac

Для Macintosh Operating System алгоритм включення VPN буде наступним:

 • заходимо в меню браузера Opera і шукаємо меню Установки та
 • шукаємо сектор «безпека» і заходимо в нього;
 • шукаємо опцію ВПН і повертаємо важіль в положення «Enable VPN» (в російській меню – включити VPN;
 • шукаємо в адресно-пошуковому рядку іконку VPN;
 • натискаємо на VPN і насолоджуємося свободою вибору сайтів, новин і публікацій.

Інтернет з VPN для портативних пристроїв

До сих пір ми розглядали варіанти включення Opera на стаціонарних ПК і ноутбуках. Але в наш час все більше користувачів віддають переваги смартфонам і планшетним ПК. Найпоширенішою ОС для таких пристроїв є android і його поточні версії.

Щоб скористатися VPN-клієнтом для мобільних пристроїв, слід завантажити браузер Opera версії – 1.3.2 і вище. Викачуємо браузер тільки з офіційної сторінки або магазину офіційних додатків. Не бійтеся слова «магазин» – купувати вас там ніхто і нічого не змусить, тим більше, що браузери Опера, безумовно, є безкоштовними.

Новий додаток слід завантажувати, використовуючи для цього вбудований браузер (за замовчуванням) після установки опери з ВПН-Клінтом саме її можна призначити «головною» за вхід в інтернет. Але це буде пізніше.

Після завантаження та установки браузера запускаємо його. На дисплеї планшета або смартфона з’являється синя кнопка з пропозицією «Почати роботу». Запускаємо її, натискаючи на іконку «ОК».

Додаток запропонує встановити зв’язок з ВПН. Погоджуємося на перших порах і дозволяємо браузеру Опера визначити наше місце на Землі. Така система визначення знаходження користувача називається «Найближчий регіон». Чому найближчий? Система розпізнає всі можливі інтернет – з’єднання і вибирає найбільш прийнятне і швидкісне.

Але нам таке з’єднання не потрібно, тому натискаємо на кнопку «Змінити регіон» і шукаємо найбільш підходящу країну для веб-серфінгу.

В активному режимі верх розкритого браузера світиться зеленим. Коли ВПН відключений, браузер попереджає від цього користувача, змінюючи зелений колір на червоний. Крім цього включений ВПН інформує користувача про свою активності, демонструючи у верхній частині екрану, в області повідомлень, іконку у вигляді ключика.

VPN від Opera для iPhone і iPad

Подбали розробники Опера і про пристрої компанії Apple. Завантажити браузер з ВПН клієнтом для iOS можна з офіційного магазину App Store.

Щоб включити VPN на пристроях Айфон і Айпад, потрібно натиснути на кнопку «Включити», або ж зайти в опцію «Налаштування» і активувати її звідти. Біля значка Wi-Fi (або стільникового зв’язку) з’явиться іконка VPN.

 Для віртуальної зміни місцезнаходження слід натиснути на значок у вигляді блискавки на екрані айфона і вибрати потрібний регіон.

вибір геолокації

В останній версії browser Opera ви можете заходити в інтернет з п’яти різних геолокації. До ваших послуг такі країни, як:

 • США;
 • Німеччина;
 • Сінгапур;
 • Нідерланди;
 • Канада.

Чому обрано саме ці держави? У них зафіксована найбільша свобода користувача при виборі бажаного веб-сайту. Тому немає ризику, що вибереш іншу країну замість власної, і потрапиш на ті ж самі блокування, що забороняють доступ до потрібних сторінок в мережі.

Для вибору кращого сервера і розташування можна використовувати автоматичну перевірку швидкості з’єднання. Чим вище швидкість – тим більше задоволення принесе анонімних веб-серфінг.

Ссылка на основную публикацию