OpenMandriva Lx 3.0 – огляд і установка дистрибутива Linux

Привіт! Сьогодні ми поговоримо про дистрибутиві Linux OpenMandriva Lx 3.0, а конкретно про те, де його можна скачати, яка у нього історія, які особливості, дізнаємося системні вимоги для установки і, звичайно ж, подивимося на сам процес установки OpenMandriva Lx 3.0 на комп’ютер.

В початку хотілося б сказати, що дистрибутив OpenMandriva заснований на Російському дистрибутиві ROSA, який в свою чергу заснований на колись відомому дистрибутиві Linux Mandriva, розробкою якого займалася французька компанія Mandriva, на поточний момент вона вже не існує. Через фінансові труднощі в 2012 році компанія припинила роботу над дистрибутивом Linux Mandriva в результаті чого було утворено кілька похідних дистрибутивів, в число яких входять: Mageia, ROSA і PCLinuxOS. І як Ви вже зрозуміли, ці дистрибутиви дали початок іншим проектам, в число яких і входить OpenMandriva. А тепер давайте подивимося, яким же вийшов даний дистрибутив.

Огляд OpenMandriva Lx 3.0

OpenMandriva Lx 3.0 – це нова версія безкоштовного дистрибутива операційної системи Linux, кодову назву цієї версії «Einsteinium». Заснований OpenMandriva, як я вже сказав на Linux ROSA. Як середовище робочого столу тут використовується KDE. Випускається дистрибутив для архітектур i586, x86_64. OpenMandriva багатомовний, підтримка російської мови є. До складу дистрибутива за замовчуванням включено все необхідне програмне забезпечення для роботи. В цілому дистрибутив вийшов красивий і зручний, за це звичайно потрібно сказати спасибі середовищі KDE Plasma.

Перші версії дистрибутива отримали чимало критики, так як вони були нестабільні і тому OpenMandriva не отримала таку популярність як, наприклад, Mageia або PCLinuxOS. Згідно з офіційним прес-релізом розробники заявляють, що у версії 3.0 усунули багато помилок, тому сподіваємося, що поточна версія буде вже більш стабільною.

Як я вже сказав OpenMandriva досить зручний і простий дистрибутив, тому проблем у початківців з ним не виникне.

Офіційний сайт –

Версії основних компонентів і програм

Зараз давайте дізнаємося, які версії компонентів і програм включені до складу дистрибутива OpenMandriva Lx 3.0 за замовчуванням:

 • Ядро Linux 4.6.5;
 • Systemd 231;
 • KDE Plasma 5.6.5;
 • Xorg 1.18.4;
 • Mesa 12.0;
 • Офісний пакет LibreOffice 5.2.0;
 • Браузер Firefox 48.0;
 • Файловий менеджер Dolphin 16.04.3.

Системні вимоги для установки OpenMandriva Lx 3.0

Нижче представлені мінімальні вимоги для установки OpenMandriva Lx 3.0. Встановити на комп’ютер з такими характеристиками OpenMandriva звичайно можливо, але система буде пригальмовувати і комфортної роботи за комп’ютером не буде, тому рекомендую використовувати OpenMandriva Lx 3.0 на комп’ютерах з більш високими характеристиками.

 • Оперативної пам’яті 1,6 ГБ;
 • 10 Гб вільного місця на жорсткому диску;
 • Процесор з частотою 2.0 ГГц або вище.

Де скачати OpenMandriva Lx 3.0?

Знайти посилання на скачування дистрибутива OpenMandriva Lx 3.0 можна на сторінці завантаження офіційного сайту.

Після того як Ви перейдете на сторінку, Вам стане доступно кілька варіантів завантаження: через торрент, з сайту SourceForge або інших дзеркал. Я для прикладу буду завантажувати торрент файл, для цього натискаю на посилання BITTORRENT.

Потім потрібно вибрати версію дистрибутива, я наприклад, вибираю 32 розрядну OpenMandriva Lx 3.0, тобто кликаю за посиланням OpenMandrivaLx.3.0-PLASMA.i586.iso.torrent. В результаті завантажиться торрент файл, за допомогою якого Ви завантажуєте образ диска OpenMandrivaLx.3.0-PLASMA.i586.ISO розміром 1.86 гігабайт.

Ось прямі посилання на скачування торрент файлів:,.

Установка Linux OpenMandriva Lx 3.0

Для установки OpenMandriva Lx 3.0 записуємо скачав образ на диск і завантажується з нього.

Крок 1

Щоб встановити OpenMandriva на жорсткий диск комп’ютера, натискаємо на пункт «Install OpenMandriva Lx». Також можна запустити дистрибутив в Live режимі, в якому можна просто протестувати OpenMandriva і якщо Вас влаштує система можна відразу встановити її на комп’ютер, тобто на робочому столі після запуску в цьому режимі буде ярлик програми установки.

крок 2

Після того як Ви запустите програму установки, на першому кроці вибираємо мову системи і тиснемо «далі».

крок 3

Потім вказуємо сові місце розташування і тиснемо «далі».

крок 4

Потім вибираємо розкладку клавіатури, я залишу англійську і тисну «далі».

крок 5

Далі ми можемо вибрати тип розмітки диска, тобто вручну або автоматично. Для прикладу я вибираю перший пункт «стерти диск»І тисну«далі».

крок 6

На наступному кроці нам необхідно вказати своє ім’я, ім’я користувача, ім’я комп’ютера, пароль для користувача, а також вказати пару опцій, а саме запитувати чи пароль при запуску системи і який пароль буде у адміністратора. Я для прикладу зазначив, що автоматичний входити не треба (тобто галочку я не ставив) І вказав пароль для адміністратора. тиснемо «далі».

крок 7

Тут ми можемо відразу натискати «далі».

крок 8

Потім перевіряємо всі налаштування, які ми вказали і натискаємо «далі».

Підтверджуємо установку в вікні, тобто тиснемо «Приступити до установки».

В результаті почнеться установка, а ми поки можемо подивитися презентацію OpenMandriva Lx 3.0.

Установка буде завершена, як з’явиться наступне повідомлення. Далі нам необхідно перезавантажити комп’ютер, диск при цьому можна вже витягти.

Скріншоти OpenMandriva Lx 3.0

Екран входу в систему

програма вітання

Для того щоб вона не з’являлася кожен раз після входу в систему, необхідно поставити галочку «Do not start oma-welcome on login».

Ссылка на основную публикацию