Оновлення прошивки на SSD Intel 520

Про переваги використання SSD диска, я думаю говорити не варто (вже багато хто сказав, та й я писав в попередніх статтях). Головне на чому б я хотів зупинитися це стабільність роботи SSD диска, що безпосередньо пов’язано з встановленим програмним забезпеченням для нього (на відміну від жорстких дисків (SATA, IDE) SSD диски мають прошивку)

Прошивкою (англ. Firmware) називається вміст незалежній пам’яті цифрового обчислювального пристрою (в даному випадку SSD диска) – в якій міститься його мікропрограма (вбудоване програмне забезпечення) забезпечує його роботу.

Оскільки прошивки створюють (пишуть) люди, в них є недоробки або проблеми, які проявляються вже після випуску SSD диска. Для того, що б виправити помилки в коді прошивки виходить наступна версія прошивки вже з виправленнями. Тому рекомендується оновлювати прошивки після виходу нової (це стосується не тільки SSD диска).

Ну а тепер по суті- маємо SSD Intel 520 – диск новий і перш ніж туди встановлювати операційну систему хотілося оновити на ньому прошивку. Як з’ясувалося SSD Intel підтримує два способи оновлення прошивки:

1 Оновлення прошивки без операційної системи або будь-який з встановлених – Linux, Mac OS, Mac OS X, Red Hat Linux, SUSE Linux, Turbolinux, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP.

2 Оновлення прошивки з встановленою операційною системою Windows (Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP).

Пропоную розглянути обидва ці способи.

Оновлення прошивки SSD диска Intel без операційної системи або з будь-якої з популярних (Linux, Mac OS, Mac OSX, Red Hat Linux, SUSE Linux, Turbolinux, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP).

Для цього методу знадобиться:

1

2 USB флешка або CD / DVD диск

3 Комп’ютер / ноутбук з підключеним до нього SSD диском.

Насамперед вам необхідно записати ISO образ на USB флешку або CD / DVD диск. Як записати образ на диск написано в статті – Як записати на CD / DVD / Blu-ray диск рекомендую використовувати програму Ashampoo, в ній вибрати “Образ диска” – “Записати образ диска”.

Якщо ви хочете оновити прошивку за допомогою USB флешки необхідно записати образ на флешку. Для цього в першу чергу перенесіть всю потрібну інформацію з USB носія, оскільки в подальшому він буде відформатований і вся інформація на ньому буде видалена. Для запису ISO образу на флешку можна скористатися методами описаними тут або за допомогою програми Universal USB Installer. Плюс цієї програми в тому, що вона безкоштовна і не вимагає установки, просто запустіть завантажений файл прочитайте ліцензійну угоду і погодьтеся з її запуском.

Далі виберіть в першому пункті “Try Unlisted Linux ISO” (знаходиться в самому низу списку), Потім вкажіть шлях до скачані ISO образу і виберіть носій, на який будете записувати прошивку. Натисніть кнопку “Create”.

Після нетривалого процесу запису ви отримаєте завантажувальний ISO образ. Далі необхідно завантажитися з USB флешки, як це зробити описано в статті – Як завантажитися з CD / DVD диска або USB флешки.

Першим що ви побачите, вікно Ліцензії, читаєте і натискаєте “Accept”.

Після цього ви побачите свій диск і можливість оновити прошивку (в даному випадку була встановлена ​​остання версія прошивки і оновлення не треба було)

Ось як виглядає вікно коли потрібно оновити прошивку.

Якщо ваш диск зі знаком оклику то потрібно оновлення прошивки. Якщо значок- зелена галочка, то використовується остання версія прошивки. Якщо червоний хрестик – це оновлення не підходить для вашого диска.

Оновлення прошивки займає кілька хвилин. Після цього перезавантажте комп’ютер / ноутбук на цьому процес оновлення прошивки SSD диска Intel закінчений.

Оновлення прошивки SSD диска Intel з під Windows (Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP).

Для того, що б оновити прошивку SSD диска Intel з операційної системи Windows, необхідно. Після цього запустіть завантажений EXE файл і встановіть утиліту оновлення прошивки SSD Intel. Установка зводиться до натискання декількох раз кнопку “Продовжити”. Після установки програми на робочому столі з’явитися ярлик “Intel SSD Toolbox”, запустіть його.

Дана програма дозволяє оптимізувати роботу SSD диска і оновити його прошивку. Для цього виберіть кнопку “Оновлення програмно – апаратного забезпечення”.

Якщо у вас встановлена ​​не найсвіжіша версія прошивки, у вас буде активна кнопка “Оновити” натиснувши на яку запуститися процес оновлення прошивки SSD диска Intel.

Ссылка на основную публикацию