Оновлення MS SQL Server 2008 Express до SQL Server 2020 Express

Компанія Microsoft постійно випускає оновлення і нові версії своїх продуктів і SQL сервер Express не виняток, тому початківцям адміністраторам корисно знати, як оновлюється цей SQL сервер, і сьогодні ми займемося оновленням SQL Server 2008 Express до SQL Server 2014 Express.

Трохи про MS SQL Server 2014 Express

SQL Server 2014 Express – це безкоштовна система управління даними, яка відмінно підходить для початківців програмістів і адміністраторів.

Дана версія SQL Server Express є останньою на момент написання статті, і опублікована вона 25.06.2014, скачати її можна з центру завантаження Microsoft –

Ми з Вами вже торкалися теми SQL сервера Express, а саме встановлювали SQL Server 2008 Express і Management studio, і навіть оновлювали його до SP3 в матеріалі Установка пакета оновлень 3 (SP3) для MS SQL Server 2008 Express, тепер прийшов час переходити на нові, актуальні версії SQL сервера Express, а саме на 2014 версію.

Примітка! У минулих матеріалах присвячених SQL Server Express, в якості тестової операційної системи ми використовували Windows Server 2008 R2, сьогодні для різноманітності будемо оновлювати SQL сервер вже на клієнтської 32 розрядної ОС Windows 7.

Також хочу зауважити, що для поновлення SQL Server 2008 Express до 2014 версії потрібно, щоб 2008 версія була оновлена ​​до SP3. Якщо Ви не знаєте, оновлений ваш SQL сервер чи ні, то це не проблема, поточну версію можна дізнатися, шляхом простого SQL запиту select, який вказаний трохи нижче, для цього відкрийте Management studio, потім відкрийте редактор запитів і напишіть наступне:

Select @@ version

У відповідь Ви отримаєте детальну інформацію про версії, наприклад у мене версія до поновлення:

Microsoft SQL Server 2008 (SP3) – 10.0.5500.0 (Intel X86)
Sep 22 2011 00:28:06
Copyright (c) 1988-2008 Microsoft Corporation Express Edition
on Windows NT 6.1 (Build 7601: Service Pack 1)

Що говорить мені про те, що я можу, сміливо починати оновлення, а після ми перевіримо, до якої версії ми оновилися, за допомогою того ж самого запиту.

Примітка! Перед початком процесу оновлення, рекомендується встановити всі останні оновлення операційної системи, включаючи Microsoft .NET Framework, або надати доступ в Інтернет того комп’ютера, на якому Ви збираєтеся оновлювати SQL Server. Також рекомендую зробити архів бази даних SQL сервера, на той випадок якщо Ви зберігаєте важливі дані, які не хочете втратити в разі виникнення критичної помилки в процесі оновлення.

Оновлення SQL Server 2008 Express до 2014 версії

Так як я вже сказав, що у мене 32 розрядна ОС, я переходжу по наведеної вище посиланням, натискаю завантажити і вибираю дистрибутив для 32 розрядних систем, а саме ExpressAndTools 32BIT \ SQLEXPRWT_x86_RUS.exe так як в даному дистрибутиві є і сам SQL сервер і Management studio, далі я натискаю NEXT. Потім почнеться скачування, в кінцевому підсумку завантажиться файл SQLEXPRWT_x86_RUS.exe розміром 888.3 MB.

Крок 1

Запускаємо файл SQLEXPRWT_x86_RUS.exe і у Вас відкриється вікно вибору каталогу, в який необхідно розпакувати всі файли установки з даного дистрибутива, Ви вибираєте те місце, яке Вам зручно, так, до речі, щоб це місце мало хоча б пару гігабайт вільного простору. І якщо вже зайшла розмова про вільне місце, то на тому диску, на якому встановлений SQL Server 2008 Express необхідно приблизно 2,2 гігабайти додатково вільного місця для 2014 версії SQL сервера. Я вибрав тестовий каталог на диску C і натиснув «ОК»

крок 2

Після розпакування у Вас відразу запуститься «Центр установки SQL Server», Де ми вибираємо«Оновлено SQL Server 2005, SQL Server 2008, SQL Server 2008 R2 або SQL Server 2012 року до SQL Server 2014»

В процесі установки буде постійно з’являтися наступне вікно, це нормально

крок 3

На цьому кроці Вас попросять погодитися з умовами ліцензії на даного програмне забезпечення, Ви природно погоджуєтеся, ставите відповідну галочку, і натискає «далі»

крок 4

І тут я хочу відзначити, що весь процес відновлення проходить практично в автоматичному режимі, виняток становлять лише ті кроки, в яких необхідно Ваша участь (що-небудь вибрати) або виникли якісь попередження в процесі оновлення, наприклад, даний крок у Вас проскочить, якщо все нормально, а у мене все нормально було, він проскочив, але для наочності я повернувся і зробив скріншот тих дій які здійснювала програма установки на цьому кроці, а саме вона перевіряла глобальні правила установки, тобто пошук можливих проблем, які можуть виникнути під час оновлення.

крок 5

На наступному кроці Вам запропонують використовувати центр поновлення для пошуку важливих оновлень, я даний пункт не вибирав, але Ви можете поставити, потім тиснемо «далі»

крок 6

Цей крок також проскочить, якщо у Вас включений Інтернет, а якщо немає, то з’явиться віконце (картинка трохи нижче я спеціально на іншому компі пробував), в якому Вам запропонують «Повторити перевірку» або пропустити цей крок, в принципі нічого страшного немає, якщо у Вас з’явилося дане вікно, з урахуванням того, що у Вас оновлена ​​ОС.

крок 7

Установка файлів установки також проскакує, якщо все нормально.

крок 8

На даному етапі програма установки перевірить правила поновлення та якщо виникнуть, якісь попередження то програма про це Вам скаже, у мене все нормально.

крок 9

На даному етапі необхідно вибрати оновлюваний екземпляр SQL сервера, якщо у Вас, їх кілька, Ви вибирає потрібний, а так як у мене він один я нічого не змінюю, тисну «далі»

крок 10

Цей крок має на увазі вибір компонентів, які необхідно оновити, але так як в нашому дистрибутиві закладено оновлення відразу всіх компонентів, то це вікно у Вас проскочить, в разі виконання деяких умов, наприклад, якщо у Вас не буде вистачати місця на диску, для установки оновлення , то програма установки на цьому кроці про це Вам скаже і далі не пропустить, для прикладу Ви отримаєте ось таке вікно

крок 11

Цей етап присвячений ще одній перевірці, в якій програма установки намагається визначити, чи не буде заблокований процес оновлення, і для цього перевіряє особливо важливі умови, і якщо все добре, то це вікно у Вас пропустити, а якщо немає, то програма видасть відповідні попередження . У мене все перевірки пройдено успішно і відразу ж почалося оновлення

крок 12

Якщо в процесі оновлення у Вас не вискочили ніякі помилки, то все добре в кінці Ви отримаєте повідомлення про те, що Вам необхідно перезавантажитися, а також що всі компоненти успішно оновлені або відповідно не оновлені.

Ось і все залишилося перезавантажитися, а потім перевірити роботу оновленої СУБД і її засобів управління, для цього, запускаємо нову Management studio 2014, перевіряємо дані, якщо вони там були. І звичайно ж перевіримо версію як SQL сервера так і Management studio, для цього можете натиснути Довідка->Про програму де Ви можете побачити що це нова версія Management studio

А для перевірки версії SQL сервера, також як і раніше пустимо запит select @@ version і у відповідь отримаємо:

Microsoft SQL Server 2014, – 12.0.2000.8 (Intel X86)
Feb 20 2014 19:20:46
Copyright (c) Microsoft Corporation
Express Edition on Windows NT 6.1
(Build 7601: Service Pack 1)

На цьому пропоную закінчити, якщо у Вас виникають будь-які питання, то задавайте їх у коментарях або на нашому форумі.

Ссылка на основную публикацию