Onedrive – Як іспользоать хмарне сховище

Вам набридло бігати між роботою і будинком з флешкою? Постійно скидати дані на свій планшет і боятися, що ви забудете планшет або флешку будинку або на роботі? Вам потрібно, щоб дані, над якими ви працюєте, були доступні ваші колегам? Вихід є – хмарні сховища.

Хмарне сховище – це спеціальна модель онлайн-сховища, в якому дані зберігаються на розподілених серверах, що надаються в користування клієнтам. На відміну від зберігання даних на власних виділених або орендованих серверах, внутрішня структура такого сервера клієнтові не видно в принципі. Дані зберігаються в «хмарі», яке, з точки зору клієнта, є одним великим віртуальним сервером.

Теоретично можна обійтися і без хмари. Можна купити хостинг або попросити адміністратора створити на корпоративному сервері папку, яка буде доступна вам по FTP, і в кінці робочого дня скидати файли, з якими ви працюєте, в цю папку або копіювати на хостинг. Більш того, можна піти далі і завантажити якусь програму синхронізації локальної папки і папки FTP-сервера, щоб в кінці дня не копіювати змінені файли вручну. Але, по-перше, хостинг і корпоративний сервер – це один сервер. Якщо з ним або з маршрутом по дорозі до нього (від вашого домашнього провайдера до провайдера, який надає доступ до Інтернету вашого хостера або вашої компанії) щось трапиться, доступ до своїх даних ви не отримаєте і будете шкодувати, що ні взяте на флешку. У випадку з хмарним сховищем використовується розподілена структура. Якщо щось трапиться зі звичним маршрутом, хмара просто «перемкне» вас на інший сервер, через який ви зможете отримати доступ до ваших даних. Найстрашніше, що може трапитися, – доступ до даних буде відбуватися трохи повільніше, ніж обично.Во-друге, не буде такої гнучкості роботи з даними. Встановивши клієнт для хмарного сховища на всіх ваших пристроях, ви просто будете працювати з даними. Що ж стосується програми синхронізації з FTP, то саме таку програму ви можете не знайти для свого планшета, а якщо і знайдете, навряд чи будуть синхронізовані дії всіх програм, запущених на всіх ваших пристроях – робочому стаціонарному комп’ютері, домашньому ноутбуці, планшеті, смартфоні. По-третє, у випадку з FTP ви можете надати іншим користувачам тільки доступ до всієї вашої папки відразу, тобто до всіх документів. Доступ може бути або повний, або тільки читання. У випадку з хмарним сховищем ви можете більш гнучко налаштувати доступ до файлів. Одному і тому ж користувачеві, наприклад, ви можете призначити повний доступ до одного файлу а доступ тільки для читання – другому.А як же права доступу UNIX? На виділеному або корпоративному сервері таке можливо – не сперечаюся. Але у випадку з хостингом – немає. Зазвичай панель управління хостингом дозволяє створювати FTP-користувачів з повним доступом до даних. Ви можете обмежити тільки папку до якої у користувача буде доступ.Да і у випадку з хмарою, якщо потрібно надати доступ користувачеві до файлу тільки один раз, можна згенерувати спеціальну посилання. Коли користувач завантажить файл, можна відключити доступ за посиланням, і все. У випадку з FTP посилання буде постійною і, щоб вона перестала працювати, вам доведеться перейменувати файл.В Загалом, хмара – це зручно. Не хочеться перераховувати всі його переваги. Замість цього давайте краще розглянемо хмарне сховище OneDrive від Microsoft.

Чому OneDrive?

Існує багато різних хмарних сховищ, і всі вони надають різні умови. Чому варто звернути увагу саме на OneDrive?

  • OneDrive-клієнт інтегрований в усі сучасні ОС Windows – 10, 8.1, 8.0.
  • Є можливість встановити OneDrive-клієнт в Windows 7 (тобто покриті всі актуальні і не дуже версії Windows).
  • Є програми для iOS і Android.
  • Розмір безкоштовного простору – 15 Гб.

Все це є і у Google, розмір наданого безплатно дискового простору теж такий же-15Гб. Але OneDrive вже інтегрований в Windows, і все, що потрібно для початку роботи з ним, – ввести пароль від вашого облікового запису Microsoft.

По суті, умови такі ж, як і у Google Drive, різниця лише в тому, що OneDrive встановлений за замовчуванням. Також різниця є, якщо вам потрібно купити додатковий простір. 100 Гб коштують однаково – по 1.99 долара на місяць. А ось вартість 1 Тб дешевше – 6.99 доларів проти 9,99 у Google. Вартість 1 Тб дешевше, ніж у випадку з GoogleDrive, і є проміжний тариф 200 Гб. Тому якщо вам потрібно від 100 Гб до 1 Тб, то сервіс від Microsoft буде вигідніше.

Початок роботи в OneDrive

Почати роботу з OneDrive дуже просто. Для цього відкрийте Провідник і перейдіть в папку OneDrive – вона буде на панелі зліва. При першому запуску вам буде запропоновано ввести свої облікові дані. Натисніть кнопку Ввійти.

Далі введіть електронну пошту і пароль, пов’язані з обліковим записом Microsoft. Якщо у вас ще немає такого облікового запису, перейдіть за посиланням Створіть її і заповніть просту анкету. Після цього додаток повідомить, як буде називатися ваша папка синхронізації. За замовчуванням це C: \ Users \<Ім’я користувача>\ Опе Drive. Якщо на диску С: залишилося мало місця (що ні рідкісна ситуація при використанні SSD), оберіть пункт Змінити розташування і вкажіть нову папку. Якщо ви вже користувалися OneDrive, то додаток дозволить вказати які файли з хмарного диска слід завантажити в папку OneDrive.

Що робити далі? Просто відкрийте папку OneDrive. У ній будуть підпапки Документи, Загальна, Фотографії. Якщо ви хочете зберегти деякі ваші документи в хмарі, просто помістіть їх в підпапку Документи. Коли ви налаштуєте OneDrive на іншому комп’ютері, документи з хмари будуть автоматично поміщені в папку Документи на іншому комп’ютері. Зелена галка на значку файлу або папки означає, що даний об’єкт вже синхронізований з хмарою.

Перш ніж файл стане доступним на іншому пристрої, потрібно дочекатися синхронізації. Думаю, це зрозуміло. Завантажити OneDrive можна з офіційного сайту Microsoft:

OneDrive і знімки екрану

Використання OneDrive істотно спрощує роботу з скріншот. Як раніше ви створювали скріншоти? Натискали PrintScreen або Alt + PrintScreen, потім відкривали Paint, вставляли скріншот (Ctrl + V) і зберігали створений файл під якимось ім’ям. Тепер все набагато простіше. Як тільки ви натиснете PrintScreen або Alt + PrintScreen, OneDrive запропонує зберегти скріншот в хмарі. Натисніть кнопку Зберегти в OneDrive. Після цього всі створені вами скріншоти будуть автоматично зберігатися на вашому хмарному диску в папці OoTorpacjpHn \ Screenshots.Удобно? Звичайно. Адже при цьому не потрібно зберігати файл вручну. One-Drive створить за вас скріншот і помістить його в хмару, де він буде доступний на всіх ваших пристроях.

Ссылка на основную публикацию